Karjeristės atmintinė: keturi „ne“ tavo savybėms

Nuomonė, jog vyrai esą geriau sutverti vadovo pareigoms ir lyderio pozicijai užimti, seniai neteko populiarumo. O moteris karjeristė šiai dienai - įprastas, netgi natūralus reiškinys. Tačiau kiekviena moteris, norinti siekti karjeros aukštumų, privalo išsiugdyti kelias vyriškajai giminei būdingas savybes.

Emocijoms - ne!

Anksčiau ar vėliau, visi darbe patiria stresą, kurį kontroliuoti nėra jau taip paprasta. Bet ar kada teko matyti kolegą, lakstantį po biurą apimtą panikos? Ar dažnai girdi besiskundžiantį, jog nežino, ko keblioje situacijoje griebtis? Didelis emocionalumas, siekiant sėkmingos karjeros, laikomas minusu. Emocijos ir jų demonstravimas nedaro tavęs geresne darbuotoja. Greičiau, silpnesne varžove, konkuruojant dėl aukštesnio posto. Todėl turi valdyti savo emocijas, išlikti šalto proto ir sugebėti streso „užtaisytą“ energiją nukreipti darbo linkme.

Altruizmui ir naivumui - ne!

„Motinos Teresės“ sindromas tikrai nepadės darbe palipėti laipteliu aukštyn. Teks išmokti pasakyti „ne“ įkyriems kolegoms, reguliariai prašantiems pagalbos. Susikurk stiprios moters įvaizdį, nes tik tvirtu charakteriu užsitarnausi viso kolektyvo, galbūt net šefo pagarbą. Kitu atveju, tavo altruizmo dėka išsvajotos pareigos atiteks kažkam kitam, tu būsi nepastebėta ir liksi sėdėti prie suskilusios geldos. Tačiau, nenorėdama būti išnaudojama, neprivalai tapti niurgzle ir atsiskyrėle. Neperlenk lazdos: užteks nusiimti rožinius akinius ir pasikliauti moteriška nuojauta.

Neprofesionalumui – ne!

Adekvati reakcija į kritiką - profesionalumo požymis. Išklausiusi pastabas nepulk gintis bei teisintis. Verčiau įvertink, kiek jos gali prisidėti prie tavo darbo našumo. Žinoma, teks ne kartą išgirsti neargumentuotą, tavo įsitikinimams prieštaraujančią kritiką. Būk pasiruošusi atremti tokius iššūkius: teks užsiauginti kiautą, padėsiantį apginti tavo nuomonę. Tokiais momentais nevalia suglebti kaip kokiai gėlelei, bet ir neginčijamas savos tiesos tvirtinimas naudos neatneš. Būk tvirta kaip vyras, laviruok kaip moteris!

Silpnam kūnui - ne!

Tam, kad užimtum svarbias pareigas, reikalingas ir fizinis pasirengimas. Dauguma vyrų sportuoja ne tik tam, kad pagerintų savo išvaizdą. Kiekvienam organizmui yra sudėtinga pakelti didelį darbo krūvį, kasdienę įtampą ir kartais nesibaigiančias darbo valandas, taigi, reikia savo kūną užgrūdinti. Fiziškai moterys nėra tokios ištvermingos, todėl kasdienis sportas padės visą šią „naštą“ palengvinti.

Nepamiršk, kad tavo tikslas - išnaudoti geriausias moteriškas ir išsiugdyti naudingiausias vyriškas savybes. Vis dėlto karjeristės moto: „stipri, žavi, veikli“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis