Kaip išsinerti iš pilkos pelytės kailio?

Užteks susigūžus tūnoti draugių šešėlyje - atėjo metas išsinerti iš pilkos pelytės kailio ir atskleisti tikrąjį savo asmenybės grožį. Manai, tai neįmanoma? Netiesa! Sakoma, kad 50 procentų charizmos slypi genuose, o kitą pusę galima išsiugdyti. Tad prie darbo!

Tik nuo tavęs priklauso, ar leisi savo patrauklumui išvysti dienos šviesą. Taigi, jei noro mažai - rezultatai taip pat nebus fantastiški. O ryžtas - vienas svarbiausių charizmatiškos asmenybės, lyderio bruožų. Tad norėdama tapti žmones traukiančiu magnetu, pirmiausiai, tvirtai pasiryžk pokyčiams.

Perdėtas kuklumas ir uždarumas, priešingai nei laisva ir betarpiška komunikacija, dar nė vienai nepadėjo atkreipti į save aplinkinių dėmesio. Bendravimas - tai svarbiausias tavo įnagis, naudojamas tampant mėgiama, žavinga ir populiaria.

Kaip šauksi - taip atsilieps

* Optimistės dažniausiai iš aplinkos gauna teigiamą grįžtamąjį ryšį. Todėl virkauti, skųstis ar dejuoti aplinkoje, kurioje nori būti mėgiama ir populiari, akivaizdu, nederėtų. Galiausiai, apie ką daug galvoji - tuo ir tampi. O „transliuodama“ teigiamas emocijas kartu siunti aplinkiniams žinutę, jog prie tavęs žmonės gali prieiti, bendrauti nebus nepatogu, tu jų neatstumsi. Žmonės mėgsta jaustis saugiai!

* Nors posakis „šypsena nieko nekainuoja“ kiek nuvalkiotas, bet ne mažiau teisus. Kažkam nusišypsojusi, 99 proc. garantijos, sulauksi šypsenos atgalios ir atkreipsi į save dėmesį.

* Atsidūrusi kompanijoje nebūk it vandens į burną prisisėmusi. Žinoma, nepulk netikėtai ir drastiškai reikštis, tačiau ir netaupyk savo komentaro „paskutiniajai“. Kartais užtenka tiesiog klausytis pašnekovo ir tarstelėti vieną – kitą nereikšmingą žodį. Kalbantysis jaučia ir mato, kam jo pasakojimas yra ypač įdomus ir siekia su tuo žmogumi užmegzti akių kontaktą. Neišsigąsk, tai malonus abipusis ryšys, kurį pastebės visi aplinkiniai ir atsidursi netiesioginio dėmesio centre. Domėkis tais, kurie yra greta tavęs!

* Kiekvieną žmogų laikyk svarbiu ir taip su juo elkis. Žmogus, pajutęs tavo poziciją jo atžvilgiu, prisitaikys prie tavo nurodyto bendravimo kodo ir mėgins atsakyti tuo pačiu.

* Sakyk žmonėms komplimentus - visiems patinka nuoširdžios pagyros. Šiukštu nesidalink tokiais žodžiais, jei, tavo manymu, tai nėra tiesa. Melas nepadarys tavęs mėgstama ir žavia moterimi.

* Turėk savo nuomonę, ją reikšk, už ją pakovok. Tvirtas charakteris visuomet žavi, pateikia tave kaip galimą lyderę. Todėl frazes „aš nežinau“ ir „šiuo klausimu neturiu nuomonės“ ištrink iš atminties. Jei nežinosi ką manai vieną, antrą, trečią kartą, sekantį tavo nuomonės gali niekas ir nebeklausti. Beje, kalbėdama daryk pauzes. 

Psichologai pataria - pažvelk į save kaip į „prekę“

* Ar įsivaizduoji kompanijos sielą nudriskusiais rūbais, nešukuotais plaukais ir nukramtytais nagais? Greičiausiai, ne. Gražūs žmonės visuomet mėgiami. Tačiau tau nereikia tapti lėle „Barbe“, kad atrodytum gražiausia iš visų. Tačiau „susitvarkyti“ save privaloma kasdien. Į tvarkingai atrodnčią moterį visuomet malonu žiūrėti kitiems, o pati pajusi didesnį pasitikėjimą savimi.

* Manydama, jog nesi verta dėmesio tikrai nepriversi žmonių mąstyti priešingai. Tiek verbalinė, tiek neverbalinė kūno kalba puikiai atskleidžia tavo požiūrį į save, kurį pastebi ir aplinkiniai. Nesitikėk stebuklo, verčiau padaryk, kad jis įvyktų: elkis kaip mėgiama moteris, kalbėk kaip mėgiama asmenybė, atrodyk kaip žavi moteris. Ir su tavimi palaipsniui visi taip ims elgtis! Tam, kad nepersistengtum, pasitelk subtilumą, kitaip imsi atrodyti kaip „pasikėlusi“ tuščiagalvė.

* Garsus ir atviras juokas (neužsidengiant burnos) reiškia pasitikėjimą savimi. Taigi, juokis į sveikatą, tačiau neįsijausk kvatoti aplinkoje, kurioje to daryti nereikėtų.

* Nesusigūžk į susirietusio ežio formą. Tokia poza byloja apie nepasitikėjimą savimi. Niekada bendraudama neužsidenk veido ar krūtinės rankomis. Sėdėk ar stovėk pasitempusi, tačiau neįsitempusi. Be to, kalbėdama nebijok gestikuliuoti.

Būk atvira viskam: naujienoms, pokyčiams, žmonėms ir jų nuomonėms. Nes stovėjimas viename taške nepadės tau nei tobulėti kaip asmenybei, nei tapti moterimi, kurią visi gerbia, myli ir į ją lygiuojasi. Tačiau prisimink, niekas tavo vidinio grožio neatvers tarsi knygos, tai gali padaryti tik tu pati!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis