Kodėl tikime ateities „sinoptikėmis“ - būrėjomis?

Net ir didžiausi skeptikai kartais tiki burtais. Ir nors būrimo salono slenkstį peržengti drįsta ne visi, tikriausiai nerastume žmogaus, kuris nė karto nebūtų skaitęs savo horoskopo ir patikėjęs „laukiančiomis permainomis“.

Kodėl žmonės domisi įvairiais burtais? Kas tai – duoklė madai, beviltiškas tamsumas, sveikas smalsumas ar metafizinis nepaaiškinamas noras bent viena akimi žvilgtelėti į ateitį?

Kodėl žmonės buriasi?

Pasak mokslininkų, pirmoji priežastis, kodėl nuo neatmenamų laikų žmonės bandė įvairiai burti ateitį – tai nežinomybės baimė. Niekam ne paslaptis, kad mūsų likimas toks pat duobėtas, kaip ir Lietuvos regionų keliai: niekada nežinai, į kokio gylio prarają „įmaklinsi“ už posūkio.

Antras stimulas patyrinėti runas ar žvilgtelėti į Taro kortas – tai noras pasisemti optimizmo. Psichologai pastebėjo, kad jei prieš reikšmingą įvykį žmogus gauna teigiamą prognozę, jis tai suvokia kaip aukštesnių jėgų paramą, ženklą iš viršaus, ir jaučiasi drąsiau, labiau pasitiki savimi. Be abejo, toks nusiteikimas atsispindi ir rezultate – imi veikti ryžtingiau, pasieki daugiau, kartais, žiūrėk, net ir aukščiau bambos šoktelti pavyksta.

Trečioji priežastis – psichologinė parama prieš nemalonumus. Būrimasis šiuo atveju padeda nusiteikti blogiausiam scenarijui. Jei kortos ar kitos būrimo priemonės parodo neigiamą atsakymą į užduotą klausimą, tenka iš karto galvoti planą B, kol tas scenarijus dar neįvyko. Todėl kai iš tikrųjų ištinka nesėkmė, ji jau nebesuduoda taip skaudžiai, jos laukta ir tikėtasi, parengtas „avarinio nusileidimo“ scenarijus.

Štai kodėl į būrimąsi galima pažvelgti ir kaip į savotišką savianalizės ar meditacijos formą. Burdamasi stoji akistaton su savo praeitimi, dabartimi ir ateitimi, analizuodama situaciją (kad ir mėgindama būrėjos monologe atskirti pelus nuo grūdų) imi geriau suvokti savo troškimus ir siekius.

Prieš pradedant tyrinėti ateitį

Taigi tikėti būrėjomis ar ne? Tai klausimas, į kurį vienareikšmio atsakymo tikriausiai neduotų net pats Nostradamas.

Oficialusis mokslas nėra įrodęs, kad kortos iš tikrųjų nemeluoja, o žvaigždžių išsidėstymas tavo gimimo akimirką galėtų lemti tau pirmosios moters, šokusios su parašiutu iš stratosferos, šlovę. Ir vis dėlto kiekvienas esame girdėję istorijų, kaip būrėjos išpranašautą ligą išties užfiksuoja moderni medicinos aparatūra, nors jokių išorinių simptomų iki tol niekas nematė, arba į duris, tiesiog supainiojęs adresus, pasibeldžia tavo gyvenimo princas – būrėjos minėtas „kryžių bartukas“. Tiesa, tokie atvejai – greičiau medaus šaukštas apsišaukėlių pilnoje deguto statinėje. Todėl prieš eidama sužinoti savo ateities būk budri:

* Visų pirma įsiklausyk į save ir susimąstyk, kiek rimtai tu vertini būrimąsi? Būtent tavo požiūris, o ne burtininkės pranašystės, daugiausia ir lemia, kiek tai, ką išgirsi, paveiks tavo gyvenimą.

* Nors būrimo salonai reklamuojasi įvairiausiose žiniasklaidos priemonėse, rasti tikrai gerą specialistą patikimiausia seniausiu metodu: pasikliaujant pažįstamų žmonių rekomendacijomis.

* Paprasčiausias būdas patikrinti būrėjo „kvalifikaciją“ – užduoti klausimų apie savo praeitį ar dabartį. Geri specialistai tyčia pradeda seansą būtent nuo to – kad įgautų kliento pasitikėjimą.

* Būrimasis – tai ateities programavimas. Todėl jei jau išsiruošei pas būrėją – nenusiteik pernelyg rimtai. Pasiruošk, kad gali išgirsti ne tik gerų naujienų, bet tai – nebūtinai tiesa.

* Niekada netikėk kiekvienu žodžiu 100 procentų. Net ir patys geriausi būrėjai ateitį pranašauja ne geriau nei sinoptikai: rytoj arba lis, arba ne!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis