Kaip atsikratyti pesimizmo?

Išvien persekiojančios blogos mintys, tikėjimas, kad ateityje bus tik blogiau išvargintų kiekvieną. Jei esi viena iš tų, kurios nemoka įžvelgti šviesesnio rytojaus, pats metas pasigaminti pesimizmo priešnuodžių.

Tačiau nemanyk, kad pakaks spragtelėti pirštais ir viskas nušvis naujom, vaivorykštės spalvom. Dėl geresnių rezultatų visuomet tenka stengtis, mėginimas pesimistinį požiūrį keisti optimistišku scenarijumi – ne išimtis. Tačiau COSMO siūlo kelis nesudėtingus žingsnius, kurie padės pastatyti optimizmui tvirtus pamatus.

Pesimisto šūkis: „Nieko nedarysiu, nes, bet kuriuo atveju, niekas nepasikeis“.

Pesimistai dažnai renkasi lengvesnį kelią: siekia atsikratyti atsakomybės į problemas numoję ranka, užuot ėmęsi sprendimų ir išeičių ieškojimo iš sudėtingų, neigiamas emocijas sukėlusių situacijų. Jei nieko nedarysi, tuomet tikrai gali nesitikėti gerų permainų! Juk optimistams taip pat būna gyvenimo nuosmukių, tačiau jie juda pirmyn greičiau nei tu, nes vietoje sielojimosi, šie ima veikti. Todėl pirmiausiai turi sau pasakyti, kad nesi tinginė ir gali padaryti daugiau, nei darei ligi šiol! Tikėjimas savo progresu – labai svarbi optimizmo ir judėjimo į priekį dalis.

Niurgzlių būrelis – ne tau.

Visos emocijos – tiek teigiamos, tiek neigiamos – yra užkrečiamos. Taigi, kam rinktis bambeklių kompaniją, jei gali puikiai leisti laiką, gerai jaustis ir tobulėti gerai nusiteikusių, įkvepiančių žmonių kompanijoje? Sakai, draugų nieks nemeta? Kokie tai draugai, jei jų transliuojamos emocijos užkerta kelią į laimingesnį, pasitikėjimo savimi kupiną gyvenimą? Klausydamasi pasakojimų, kaip žmonėms išvien nesiseka, užprogramuoji pasąmonę, jog ir tau sėkmė tikrai ne pakeliui. Tuo pačiu pamiršti, kad saldūs gyvenimo vaisai pasiekiami visiems. Juk viskas priklauso nuo tavo požiūrio. Tad savo mintis intensyviai kontroliuok ir bendrauk su žmonėmis, kurie padės kurti teigiamą požiūrį, džiaugtis ir žvelgti į kiekvieną nesėkmę kaip į naudos teikiančią patirtį.

Kokia tavo eisena?

Mintys kontroliuoja mūsų veiksmus, tačiau ir veiksmai turi didelę galią kontroliuoti mūsų mintis. Ką pirmiausia gali nuveikti, siekdama šviesesnio mąstymo? Koreguok savo eiseną. Juk optimistą net iš eisenos pažinsi: skubantis, didelius žingsnius žengiantis, galvą iškėlęs, tarsi besišypsančio veido praeivis. Štai pesimisto su tokiu žmogumi nė nepalyginsi: susikūprinęs, gatve slenkantis, galvą nunarinęs burbeklis. Skamba ne kaip, ar ne? Išmėginusi drąsią eiseną pastebėsi, jog į tave net gatvėje sutikti žmonės reaguoja kitaip – stebėk aplinkinių žvilgsnius. Prasilenkiančiųjų šypsenos tikrai nereiškia, jog iš tavęs šaipomasi. Paprasčiausiai, žmonėms gražu žiūrėti į drąsiai per gyvenimą/gatvę keliaujančias asmenybes. Juk visa tai labiausiai motyvuoja geros dienos bei pozityvaus mąstymo pradžiai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis