Kasdieniai daiktai, galintys išgelbėti gyvybę

Išsiruošei į kelionę, turistinį žygį, o galbūt namuose nutiko kas nors netikėto? Jei mokėsi tinkamai naudotis aplink tave esančiais daiktais – gali išvengti didelių pavojų!

Prezervatyvai. Ekstremaliomis sąlygomis juos galima naudoti kaip talpą skysčiams pernešti. Prezervatyvai tokie elastingi ir patvarūs, kad jais galima pernešti net iki 4,5 l vandens. Sutik, tai būtų puiki pagalba stovyklavietėje kilus gaisrui. Be to, prezervatyvai puikiai saugo daiktus nuo drėgmės: apvilk guminuku savo mobilųjį telefoną ar žiebtuvėlį, ir net kiaurai merkianti liūtis jiems bus nebaisi!

TAIP PAT SKAITYK: Ką mums įprasti gestai reiškia užsienio šalyse?

Geriamoji soda. Ji pravers ne tik kelionėje sustreikavus skrandžiui, bet ir kilus gaisrui – šiais milteliais gali veiksmingai užgesinti nedidelį ugnies židinį jei po ranka nėra vandens. Soda taip pat padės įsirengti saugesnę stovyklavietę: apiberk ratą aplink laužavietę soda, ir grėsmė kad ugnis išplis gerokai sumažės.

Veidrodėlis ir švilpukas. Kišeninis veidrodėlis – vienas būtiniausių daiktų išsiruošus į žygį. Maža to, kad jis leis patogiau pasidažyti lūpas (kas sakė, kad vidury miškų nesinori atrodyti gražiau?) ar įžiebti laužą kai neturi degtukų, bet ir prireikus šauktis pagalbos taps puikiu švyturėliu, kuriuo gali pasinaudoti tiek dieną, tiek naktį. O jei dar turėsi ir švilpuką, kuris leis duoti draugams signalą tau pasiklydus – manyk, kad esi kaip reikiant pasiruošusi turistatutoja.

Actas. Universali antibakterinė ir antimikrobinė priemonė, padedanti gydyti nudegimus, uždegimus ir infekcijas. Actas taip pat dezinfekuoja ir šalina įvairius kvapus, padeda nuvaikyti vabzdžius. Vos keli lašai acto puikiai dezinfekuoja geriamąjį vandenį, maistą.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip ryte lengvai išsiristi iš lovos?

Higieniniai paketai. Tikriausiai teko girdėti, kad higieniniai paketai išrasti dar XIX amžiuje, bet tuo metu naudoti gydant šautines žaizdas. Ir tik pasibaigus I Pasauliniam karui jie imti naudoti moterų higienai. Šiandien jie taip pat gali praversti stabdant kraujavimą iš atviros žaizdos – kai esi pakeliui į ligoninę ar lauki atvykstant greitosios pagalbos. Beje, higieniniai paketai yra pagaminti iš degių medžiagų, taigi iškilus ypatingai situacijai jais galima ir pakurstyti laužą!

Medžio anglis ir marlė. Na koks gi žygis be lauko kepsnių? Taigi medžio anglių tikriausiai turite. O ar vanduo, kurį naudosite, tikrai švarus? Jei nesi tuo tikra, pasigamink filtrą: nupjauk plastikinio butelio dugną, apversk butelį kakleliu į apačią. Į butelį priberk medžio anglies, o jo kaklelio angą apsuk marle. Dabar belieka pilti ant anglių vandenį ir laukti, kol per skylutę jis išbėgs į kitą indą – štai ir turėsi švaresnio, gardesnio geriamojo vandens. Beje, vėliau taip panaudotas anglis gali išdžiovinti saulėje ir naudoti pagal paskirtį.

Kramtomoji guma. Pakuotė tavo mėgstamos kramtomosios gumos ne tik leis minimaliai pasirūpinti burnos higiena jei kartais po ranka neturi dantų šepetėlio. Bet tai dar be viskas! Iškilus nenumatytai situacijai kramtomoji guma atitolins alkio priepuolį. Kramtydama kramtomąją gumą skatini burnoje išsiskirti seiles, o kartu ir kuriam laikui apgauni organizmą, taigi gali atitolinti valgymo laiką ir taip taupiau naudoti maisto atsargas.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip tapti elegantiška moterimi?

Kreditinė kortelė. Ji išgelbės gyvybę ne tik tada, kai pajusi, jog gyvenimas be tų batelių iš vitrinos neturi prasmės, bet ir kur kas rimtesniais atvejais. Pavyzdžiui, įgėlus bitei. Paprastai įgėlimo vietoje bitė palieka smailėjančio kūgio pavidalo geluonį. Maišelyje ties geluonies pagrindu būna nuodų. Jei geluonį mėginsi traukti pincetu ar pirštais, rizikuoji spustelėti maišelį, taip į organizmą pateks daugiau nuodų. Žmogui, kuris alergiškas bičių įgėlimams, tai gali kainuoti jam gyvybę. Todėl kad ištrauktum geluonį be žalos, pasinaudok kreditine kortele: pridėk jos briauną prie pat įsmigusio geluonies, spustelėk, ir neatleisdama spaudimo brauk ratą aplink geluonį. Po keleto ratų jis tikriausiai pats išlįs iš odos. Po tokios operacijos svarbu skubiai sugirdyti antialerginių vaistų ir atidžiai stebėti įgelto žmogaus savijautą. Jei ties įgėlimo vieta plinta tinimas, ėmė krėsti šaltis, pakilo temperatūra ar tapo sunku kvėpuoti – nedelskite kreiptis į medikus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis