Laisvi santykiai – pliusai ir minusai

Santykiai gali įgyti įvairias formas. Santuoka ir šeima – žanro klasika, kuri, kaip ir klasikinė muzika ar nebylusis XX amžiaus pradžios kinas, ne visiems priimtina. Štai kodėl žmonės meilės ryšius įvardyti ryžtasi įvairiau: pavyzdžiui, tampa partneriais, sugyventiniais arba... propaguoja laisvus santykius.

Kokie santykiai yra laisvi?

Tenka pripažinti, kad laisvi santykiai taip pat turi įvairių formų. Tačiau, bendriausia prasme, tai tokie santykiai, kuomet partnerius sieja tik seksas: jie kartkartėmis susitinka, pasimyli, tačiau negyvena kartu ir neketina to daryti, neturi nei moralinių, nei materialinių įsipareigojimų vienas kitam, gali susitikinėti su kitais, įsimylėti ir net tuoktis.

TAIP PAT SKAITYK: Būti meiluže – pragaras ar palaima?

Kitaip tariant, jei jūs nusprendėte, kad jūsų santykiai laisvi, judu galite:

* nesusiskambinti ir nepalaikyti kontakto tiek, kiek norėsite;
* nesidomėti vienas kito gyvenimu;
* nepadėti vienas kitam spręsti kasdienių problemų, net jei tokia pagalba būtų reikalinga;
* nepalaikyti vienas kito užklupus sunkumams;
* turėti intymių santykių su kitais partneriais;
* nepasakoti partneriui apie savo gyvenimą, darbą, kitus santykius.

Kitaip tariant, judu abu galite daryti ką panorėję ir nedaryti nieko, ko nenorite. Laisvuose santykiuose galioja vienintelis universalus principas – jokių taisyklių!

Laisvų rankų įranga santykiuose

Laisvų santykių apibūdinimas skamba ne itin maloniai. Ir vis dėlto tokius santykius propaguojančių porų skaičius kasmet auga. Manoma, kad net 80 procentų tokių santykių iniciatorės – moterys. Nes vis daugiau dailiosios lyties atstovių savo karjerą ir asmeninę laisvę vertina labiau nei perspektyvą skubėti namo iš darbo, kad spėtų brangiausiajam patiekti šiltą vakarienę. Taigi laisvi santykiai joms tampa tarsi laisvų rankų įranga vairuojant automobilį: patogu ir netrukdo vairuoti gyvenimo gatvėmis.

Šis pasirinkimas atleidžia nuo galvosūkio apie tolimesnius įprastų santykių raidos etapus, apdraudžia nuo nusivylimo, jei jūsų santykiai išsisemtų ar nustotumėte vienas kitam patikę. Be to, jie leidžia pabėgti nuo rutinos: neplauti indai ir nešvarūs skalbiniai lieka kažkur kitoje erdvėje, į kurią sugrįžtate į valias pasisotinę meilės malonumų.

TAIP PAT SKAITYK: Tikra istorija: vyras nori iškeisti mane į pinigų ieškančią „piemenę“

Kai kurių porų teigimų, būtent laikinumo pojūtis, žinojimas, kad kiekvienas susitikimas gali būti ir paskutinis, suteikia daugiau aistros, abu partneriai rodo vienas kitam geriausias emocijas, todėl kartu praleistas laikas būna nuostabus.

Povandeniniai akmenys

Jau manai, kad laisvi santykiai – tobula meilės forma? Nepamiršk, kad net ir giliausias vandenynas turi savų povandeninių kauburių! O didžiausias jų – tai tikimybė, jog vienas iš partnerių laisviems santykiams pritarė anaiptol ne laisva valia: kai užvaldo stipri aistra, kartais sutinkama su bet kokiomis sąlygomis, tikintis, kad ateityje padėtis pasikeis norima linkme. Iš čia – tuščios viltys, spaudimas ir neišvengiamai bręstantys konfliktai, nuo kurių taip atkakliai bėgote.

Tiesa, nutinka ir taip, kad tokie laisvi santykiai tęsiasi metų metus.

Laisvė ar apgaulė?

Jei abu vertinate savo santykių laisvę ir jums priimtinas gyvenimas neįsipareigojus vienas kitam – puiku, galbūt judu ir esate savotiškos to paties obuolio puselės. Tačiau situacija visai kitokia, jei laisvi santykiai vienam iš partnerių primetami.

„Aš pernelyg vertinu laisvę“. Jei tokią frazę išgirsti vos užsimezgus judviejų pažinčiai, belieka pasidžiaugti: jis atvirai siūlo žaidimo taisykles ir leidžia tau rinktis – priimti jas ar ne. Tačiau jei tokią frazę mesteli vaikinas, su kuriuo, šventai tikėjai, santykiai rutuliojasi sklandžiai, tapote vis artimesni – dėmesio! Greičiausiai iki tol jautęs tau šiltesnius jausmus, jis atšalo ir būtų nieko prieš apskritai nutraukti tai, kas tarp jūsų yra, bet, va, seksas su tavimi jam – vis dar patogus variantas. Taigi ar pasirengusi jam dalyti tokią išmaldą?

TAIP PAT SKAITYK: Erotinis savaitės horoskopas moterims (05.31 – 06.06)

„Tu man labai patinki. Bet aš – ne tas, kurio tau reikia“. Suprask, jis toks kilnus, kad linki tau visa ko geriausio. Sau vietos tavo gyvenime jis nemato, bet, va, save tavo lovoje regi labai realiai. Akivaizdu, kad savo tariamu kilnumu jis tebando dangstyti banalią tiesą: judviem gyvenime – nepakeliui, bet seksas tarpinėse stotelėse visai geras. Jei jis iš tikrųjų būtų toks kilnus, tardamas šią frazę dingtų iš tavo gyvenimo ir nebeknaisiotų tau smegenų.

„Mums gera ir taip. Kam santykiams kabinti etiketes?“ Jis ne tik nesutiktų padėti autografo metrikacijos biure. Veikiausiai jis nieku gyvu net savo Feisbuko profilio nepasikeistų iš „vienišas“ į „įsipareigojęs“. Jis gali būti išties mielas ir romantiškas, tačiau, nepaisant jūsų emocinio artumo, tokie santykiai nė nekvepia stabilumu. Didžiausia grėsmė jiems iškyla tada, kai kuris nors jūsų susiduria akis į akį su problemomis. Kaip tik nuo to ir nori pabėgti tavo donžuanas, taigi nesitikėk kad jis atkiš savo petį tavo ašaroms, jei neteksi darbo ar iš gydytojo išgirsi nemalonią diagnozę. Mylimasis subtiliai pasiplaus, palikdamas tave orioje vienatvėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis