Kaip palikti gerą pirmąjį įspūdį?

Pirmasis įspūdis svarbus tiek darbo pokalbio, tiek pažinties su vaikinu ar susipažinimo su nauju kolektyvu metu. Kiek šis dalykas turi reikšmės tavo ateičiai, būsimiems santykiams, turbūt sakyti nereikia. Todėl privalai žinoti reikšmingiausius dalykus, palikti teigiamą įspūdį pašnekovui. Kad ir tai, jog žmogus pirmąjį įspūdį susidaro per penkias minutes!

1. Išvaizda

Iki skausmo pažįstamas posakis „sutinka pagal drabužį – išlydi pagal protą“ realiai atspindi pirmojo susitikimo su nepažįstamuoju situaciją. Todėl, akivaizdu, ruošdamasi į susitikimą ar pasimatymą tvarkingai atrodyti tiesiog privalai! Jei keliauji ne į pokalbį dėl darbo, puikiai tiks „Smart casual“ aprangos kodas (šiek tiek puošnesnė laisvalaikio apranga), natūralus makiažas ir šukuosena, minimalus aksesuarų kiekis. Beje, gera rankinė ˜padės sudaryti tvarkingos, pasitikinčios savimi ir karjeros siekiančios merginos įvaizdį.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip išsirinkti tinkamą kvapą darbingai dienai?

2. Bendravimas

Net ir tuomet, kai jautiesi galinti elgtis natūraliai, būk labai mandagi. Pirmojo pasimatymo metu palanku išlaikyti neutralią poziciją, neįsikišant asmeniškumams ar tavo įpročiams. Leisk daugiau kalbėti pašnekovui, niekada jo nepertrauk ir daugiau klausykis pati. Prieš dėstydama savo nuomonę padaryk trumpą pauzę, kuri pokalbio dalyviui praneš, jog tavo žodžiai yra apgalvoti.
Juokauti pirmojo susitikimo metu nereikėtų, nebent esi įvaldžiusi subtilaus humoro meną (o tai pasitaiko tikrai retai). Gerai nepažinodama žmogaus ir „drėbusi“ tau įprastą juoką, gali likti ne tik nesuprasta, bet ir sugadinti savo vaizdinį pašnekovo galvoje visam laikui.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip (iš)gyventi perfekcionistei?

3. Kūno kalba

Į tavo kūno kalbą atkreipia dėmesį ne tik tie asmenys, kurie puikiai ją išmano: tavo elgesys siunčia ir nematomus, tačiau pašnekovo sąmonėje atitinkamai suvokiamus signalus. Išlik rami, pasirink sėdėjimo pozą, kurioje jautiesi jaukiai ir atsipalaidavusi, neįsitempk, nesukryžiuok rankų ar kojų, o pajutusi stresą nenusuk akių.
Akių kontaktas atlieka labai svarbų vaidmenį, siekiant palikti gerą įspūdį: pavyzdžiui, kalbėdama ir žiūrėdama pašnekovui į akis praneši apie pasitikėjimą savimi. Tačiau įkyriai spoksoti jokiu būdu nereikia, tai ne tik privers pašnekovą pasijusti nejaukiai, bet ir manyti, kad esi pasipūtusi. Beje, asmeniui kalbant, nesiblaškyk į šalis, koncentruok savo žvilgsnį – juk ir tau pačiai atrodytų, kad žmogus tavęs nė velnio nesiklauso, jei šaudo danguje varnas!

4. Savikontrolė

Nė vienu iš šių punktų nepavyks sėkmingai pasinaudoti tuo atveju, jei jausies per daug atsipalaidavusi, o savikontrolę įkiši į užsegamą vidinę rankinės kišenę. Tačiau koncentruotis vien ties savo elgesiu ir kalbėjimu taip pat nederėtų – tuomet nepavyks reaguoti į pašnekovo siunčiamus verbalinius ir neverbalinius signalus. Sėkmė dažnai priklauso nuo to, kaip mes jos siekiame ir kaip jai ruošiamės. Dėl šios priežasties, vykstant į bet kokį susitikimą, reikėtų tam morališkai pasiruošti: tuomet išliksi rami, objektyviai vertinsi bei kontroliuosi tiek savo gestus, tiek žodžius ar įpročius. Bet nepamiršk, jog nereikia apsimesti tuo, kuo nesi!

TAIP PAT SKAITYK: Darbų pridavimas: kaip išlikti darbinga 24 val.?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis