Gyvenimas kartu: ar palikti praviras tualeto duris?

Poros intymumą suvokia skirtingai. Vieni net ir dantis besivalydami šalia vienas kito jaučiasi nejaukiai, kitiems einant į tualetą palikti atviras duris – nieko baisaus. Ar fiziologinių paslapčių nebuvimas labiau suartina, ar atstumia?

Santykiuose su vyrais merginos mokomos turėti savo mažų paslapčių. Esą moteris turi išlikti šiek tiek neprieinama, ne iki galo atskleista – tik taip ji domins savo išrinktąjį ne vieną naktį, o metų metus. Kokias būtent paslaptis pasirinkti – fantazijos klausimas. Galima šiukštu neišsiduoti, kad blakstienos priaugintos (paveldėjau jas iš savo močiutės, kuri buvo tikra gražuolė!), nesirodyti ryte be makiažo (na, bent jau kurį laiką – kad neišsigąstų ir nepabėgtų nespėjęs kaip reikiant įsimylėti) ar dėl visa ko užrakinti vonios duris kai burzgia epiliatorius (tegul sau spėlioja, ką ten visą rytą brazgini!).

Vis dėlto pasisukus kalbai apie intymius fiziologinius dalykus absoliuti dauguma merginų linkusios daugybę detalių diskretiškai slėpti. Taigi jei jūsų namuose dušas ir vonia – vienoje patalpoje, tikriausiai ir tau teko mindžikuoti už durų laukiant, kol mylimasis nusiskus, kad tik netektų plestelėti ant unitazo jam matant. Arba subtiliai pameluoti, neva esi persišaldžiusi ir dėl to neini su kompanija maudytis į ežerą, užuot naujam bičiuliui tiesiai šviesiai pasakius, kad tau prasidėjo mėnesinės.

Kodėl taip yra? Nes dauguma merginų tiki, kad pernelyg didelis atvirumas – nepadoru, nešvaru, slopina geismą, žlugdo santykius, kelia pasibjaurėjimą. O Andrius Kaluginas, psichologas–psichoterapeutas, Pasaulio seksualinės sveikatos asociacijos atstovas Lietuvoje, tokį drovumą vadina didžiąja lietuviška problema:

Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria poroje gyvenantys žmonės, heteroseksualūs vyras ir moteris – tai perdėtas kuklumas, dėl kurio jie apskritai negali būti atviri intymioje sferoje. Atvirumas poroje – pabrėšiu, ne šiaip viešoje erdvėje, o būtent poroje – yra teigiamas ir labai pageidautinas. Esu tikras, kad kuo vyro ir moters bendravimas atviresnis, tuo geresnė jų intymių santykių kokybė. Visų pirma tai – psichologinis aspektas: kai abu su partneriu esate atviri, tai rodo pasitikėjimą, saugumą. Antra – tai padeda geriau pažinti vienas kito kūną. Deja, vyrai mažiau nusimano apie intymius dalykus, kadangi jų pačių fiziologija yra paprastesnė. Kaip dažnai sakau, vyrų orgazmas yra žemiau bambos. Moterų orgazmas – kur kas aukščiau, galvoje. Jei moteris drovisi savo fiziologijos, nutinka ir taip, kad jos partneris tiesiog nežino, kur yra jos klitoris. Jis taip pat gali nežinoti, ar ji patiria vaginalinį, ar klitorinį orgazmą. Jis ir nesužinos, jei moteris pati jam to nepasakys.

Be abejo, vaikinų išprusimo lygis skiriasi. Negalėčiau teigti, kad su moters fiziologija susijusius dalykus visi be išimties priima labai natūraliai. Ir vis dėlto net ir santykių pradžioje tikrai geriau pasakyti, kad prasidėjo mėnesinės, nei apsimesti kokia nors ligota. "Man moteriškos dienos" – viskas. Didžioji dalis vaikinų taip ir supras kaip natūralų, savaime suprantamą dalyką. Čia tikrai nėra ko drovėtis. Drovėtis savo fiziologijos – tas pats, kas drovėtis savo odos ar akių spalvos.

Taigi jei tavo vaikinas – ne visiškas stuobrys, o tavo „moteriškos paslaptys“ ar perdėtas kuklumas pradeda kelti diskomfortą tau pačiai – galbūt metas daiktus vadinti savais vardais ir paaiškinti, papasakoti, pamokyti jį apie tai, kokios paslaptys glūdi tavo kūne, kaip šiuo metu jautiesi, ko norėtum ir... kaip iš tikrųjų atrodai dienos šviesoje? Tyčia palikti atvirų tualeto durų gal ir nereikėtų, tačiau jei kartais pamiršai užsirakinti, o tavo mylimasis netikėtai jas praveria – į paniką nepulk, jis tikrai seniai žino, jog esi žmogus, o ne efemeriška fėja!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis