10 ženklų, kad esi darboholikė (apklausa)

Nėra abejonių, kad darbas – viena pagrindinių gyvenimo sudedamųjų dalių. Vienoms moterims karjera yra itin svarbi, kitoms labiau rūpi asmeninis gyvenimas. Dažna karjeristė, deja, darbui įgyja priklausomybę. Jei priskiri save karjeros aukštumų siekiančių moterų grupei, tuomet verta pasitikrinti ar neužsikrėtei darboholizmo virusu. Štai 10 faktų, kurie padės įvertinti priklausomybės darbui (arba jos nebuvimo) lygį.

1. Į darbą atvyksti pati pirmoji, išvyksti paskutinė, o atostogas stengiesi kuo ilgiau atidėlioti.

2. Darbo diena praeina be ilgesnių pertraukų. Pietauti išeini taip pat labai retai manydama, jog taip sutaupysi šiek tiek laiko ir sutvarkysi daugiau darbo reikalų.

3. Hobiai – neatrastoji šalis. O jei ir turi (turėjai) pomėgių, šiems vis viena neatrandi laiko.

4. Kai esi ne darbe, niekaip nerandi sau vietos, o mintys sukasi vien apie darbo reikalus, imi stresuoti.

5. „Galite man skambinti bet kada“ sindromas – pasiekiama visur ir visada: priimtum skambučius ne tik vidury nakties, darbe susidarius kritinei situacijai, bet ir atostogų, švenčių, kone svarbiausių gyvenimo momentų metu.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip (iš)gyventi perfekcionistei?

6. Nei darbdaviui, nei kolegoms nesi pasakiusi „ne“. Atlieki ne tik visas vadovų pavestas užduotis, tačiau ir papildomas. O, kolegoms paprašius, neatsisakai padėti, pavaduoti ar atlikti kitus, galbūt su tavo pareigomis nė nesusijusius darbus.

7. Net ir atostogų metu nesugebi atitraukti minčių nuo darbo reikalų ir kasdien po kartą ar kelis tikrini elektroninį paštą su mintimi „o jeigu?“.

8. Sakaisi esanti individualistė ir taip stengiesi pateisinti nemokėjimą ir nenorą dirbti komandoje – savo jėgomis pasitiki labiau, net ir tada, kai išsenka paskutiniai jų likučiai.

9. Jei praleidi svarbiausias šeimos šventes, draugų gimtadienius, sukaktuves ir kitus svarbius paminėjimus, kaip pasiteisinimą primesdama savo didelius darbo kiekius, gali būti, kad darboholizmas tau – ne svetima liga.

10. Niekada, net juokais savęs nesi pavadinusi darboholike. Kiekvienas, turintis priklausomybę, pirmiausiai stengiasi tai paneigti. Ar tu nesi viena iš jų?

TAIP PAT SKAITYK: 5 būdai, kaip susikaupti darbeParašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis