Taisyklės norinčioms sutaupyti pinigų

Ne piniguose laimė, sakoma. Tačiau pastebėjus, kad iki algadienio dar toli, o ilgai planuotam pirkiniui jau nebeliko lėšų ir kišenėse švilpia vėjai, džiaugsmo taip pat mažai. Tad, jei finansų planavimą iki šiol sąmoningai atidėliojai, metais imtis pinigų kontrolės – taupymo. Tai nebus taip sudėtinga ir nemalonu, jei laikysies kelių taisyklių ir, laikui bėgant, jas paversi įpročiais.

* Sulaukusi piniginių įplaukų į banko sąskaitą, nepulk kaip mat jų švaistyti. Žinoma, lengva pasakyti – sunkiau padaryti. Tačiau, įsitikinsi, bent parą nepalietusi ilgai lauktų pinigų, bus kur kas paprasčiau atsispirti norui juos išleisti tiek pramogoms, tiek didelės svarbos pirkiniams.

* Gavai darbo užmokestį? Kiekvieną mėnesį, tsižvelgusi į gaunamas pajamas, vieną penktadalį jų pasidėk į banką, nurodžiusi tam tikrą datą, iki kurios negalėsi jų išsigryninti. Galvodama apie tai, kuriam laikui šią finansų dalį reikėtų „užšaldyti“, imsi planuoti didelių pirkinius, keliones ar kitus išlaidų reikalaujančius dalykus.

TAIP PAT SKAITYK: Bedarbės dienoraštis: statusas pelenės, poreikiai - princesės

* Savaitę prieš dieną, kai gausi pinigus, suplanuok juos nuo – iki. Užsivesk finansų sąsiuvinį ar pasidaryk „Exel“ lentelę, kurioje surašyk praėjusio mėnesio išlaidas ir jas įvertink: ko gali atsisakyti? Kokios išlaidos net tau pačiai atrodo nelogiškos? Jei esi numačiusi naujus pirkinius ar būtinas išlaidas, taip pat jas suplanuok. Beje, sakoma, kad dalykus, kuriuos užsirašome ranka, įsimename, įsidėmime geriau.

TAIP PAT SKAITYK: Dalykai, kuriuos privalai padaryti vasarą

* Vėlyvas paros metas – prasčiausias laikas priiminėti su finansais susijusius sprendimus, spręsti piniginius klausimus (skolintis, skolinti, pirkti). Vakare dažniau elgiamės neapdairiai, neapgalvotai, spontaniškai ir chaotiškai, todėl ne veltui sakoma, jog diena protingesnė už vakarą. Šiuo atveju liaudies išmintis tikrai nemeluoja!

* Skolink, o ne skolinkis. Paskolintos pinigų sumos net ir norėdama neiššvaistysi. Taip pat, piniginėje esant nedideliam lėšų kiekiui, būsi priversta į turimą pinigų sumą „įtilpti“ ir vengti pašalinių išlaidų. Beje, atgavusi skolą jausi daug didesnį pasitenkinimą dėl netikėtai gautų pajamų.

* Jei tiki prietarais, tuomet tavo piniginė niekada neturėtų būti tuščia – pasilik bent keletą smulkių kupiūrų. Taip pat sakoma, jog piniginė turėtų būti prabangi ir raudonos spalvos – mat ši spalva traukia pinigus. Beje, niekada rastų pinigų į savo piniginę nedėk: tikima, kad tai gali atnešti finansinę nesėkmę. Jei turi galimybę, grąžink juos, jei ne – tuomet išleisk darydama gerą darbą kažkam kitam.
Remiantis prietarais, nereikėtų valyti trupinių nuo stalo ranka ar namuose švilpauti.
Jei nori šefo paprašyti didesnės algos – geriau tai daryk trečiadienio pavakarėje. O pinigų grąžinimui palankiausiu metu laikomas penktadienis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis