COSMO iš Palangos: lietuvės neapsimeta šventuolėmis, bet į kairę suka atsargiai


Vasara, atostogos, su draugėmis į pajūrį atvykai atsipalaiduoti bei gerai praleisti laiką ir... Sutikai patrauklų žavingą vyrą, kuris nesidrovėdamas rodo tau išskirtinį dėmesį. Judviejų gyvenimai neturi nieko bendro ir esi beveik įsitikinusi, kad po atostogų jo niekada nebesutiksi. Ar verta veltis į kelias dienas truksiantį atostogų romaną? Viešnagės Palangoje metu, COSMO klausė poilsiautojų ar šie toleruoja ateities perspektyvų neturinčius „vienkartinius“ santykius.


95% apklaustųjų, atostogaujančių Palangoje, teigė, kad trumpalaikis romanas, užmegztas išvykos metu, yra visiškai įprastas ir smagus nuotykis, padedantis atitrūkti nuo gyvenimo rutinos: „Prieš kelias dienas atvykome čia su draugais pasilinksminti. Jei dabar susipažinčiau su panele, kuri man tikrai patiktų, su ja praleisčiau likusias dienas. Bet iš anksto perspėčiau ją, kad nieko nesitikėtų, nes išvykstant bendravimą nutrauksiu. Toks romanas – tik dar vienas papildomas būdas atsipalaiduoti ir, aišku, gerai praleisti laiką. O bendravimą nutraukčiau, nes ten, iš kur atvykau, manęs kai kas laukia“, – pasakojo savo vardo nenorėjęs atskleisti 29 metų vyras.

Kurortiniam romanui stipriosios lyties atstovų pritarė dvigubai daugiau nei moterų. Asta (24 m.) sakėsi, kad pasiryžtų artimesnei pažinčiai tik tuomet, jei dėl vaikino visiškai pamestų galvą, tačiau vis viena tikėtųsi romano tęstinumo.

Prabangiame Palangos restorane COSMO pavyko užtikti ir tikrą kurortinio romano pavyzdį: prie dviviečio stalelio meiliai šnekučiavosi apytiksliai ketvirtą dešimtį skaičiuojanti porelė. Moterį pavyko pakalbinti restorano „mergaičių kambarėlyje“, o, paklausus, kiek laiko įsimylėjėliai pažįstami, ši drąsiai pareiškė, kad šiandien tik ketvirta jų pažinties diena. Į tolimesnes diskusijas moteris leistis nepanoro, tik sakėsi tikinti, kad šis romanas gali tęstis ir po atostogų. Tačiau, prieš planuojant artimą ateitį, jiems teks peržengti keletą kliūčių.

O dvi paplūdimyje sutiktos, į pajūrį atostogauti atvykusios merginos (26 ir 28 metai) pasakojo, kad niekam iš artimųjų ir draugų nesakė, kur jos, todėl mielu noru užmegztų laikiną romaną: „Nenorim sakyti savo vardų, nes niekas nežino, kad dabar mes Palangoj. Jei pavyks susipažinti su simpatiškais vaikinais, mes tikrai neatsisakysim tokios intrigos. Būtų labai linksma parsivežti ir tokių įspūdžių bei atsipalaiduoti taip, kaip įprastai negali sau leisti. Bet, mano nuomone, romaną sukti geriau atostogaujant užsienyje, nes čia visi vieni kitus pažįsta. Todėl, jei tokius nuotykius reikia slėpti, Palangoje taip elgtis šiek tiek rizikinga.“

Basanavičiaus gatvėje besilinksminančių jaunų žmonių kompanijoje už kurortinį romaną pasisakė visi, išskyrus vieną ratelyje buvusią merginą. Paklausus, ką ji mano apie laikinus santykius atostogų metu, ji kukliai nunarino akis ir neįtikinamai tarstelėjo, kad šiai intrigai nepritaria. Pokalbio pabaigoje paaiškėjo, kad greta stovi merginos širdies draugas, kuris, deja, pats pirmas šūktelėjo „Aš tai už romanus!“.

Po apklausos paaiškėjo, kad kurortinio romano teikiamiems malonumas pasiduoda ne tik vienišiai, bet ir antrąją pusę turintys asmenys. Nors šią intrigą dažniau linkę kurstyti vyrai, tačiau dailiosios lyties atstovės taip pat ne iš kelmo spirtos. Kai kurios damos sakėsi turinčios vaikinus, tačiau apie galimybę atostogų metu slapta nukrypti į šalį yra pagalvojusios. Tačiau neištikimybė – jau kita diskusijų tema, o už nekaltą atostogų romaną, patirtą neturint širdies draugo, niekas teisti negalėtų: juk gyvename tik kartą!

O tu ar esi turėjusi romaną atostogų metu? Savo įspūdžiais pasidalink komentaruose arba atsiųsk savo istoriją el. paštu portalas@cosmopolitan.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis