5 dažniausi košmarų scenarijai ir jų reikšmės (apklausa)

Kas nenorėtų kas naktį sapnuoti vien gražius, malonius sapnus, kurių scenarijuose įgyvendintų savo svajones, galėtų elgtis taip, kaip nori. Deja, pasąmonė neretai krečia pokštus ir kartas nuo karto mums po pagalve pakiša košmarą. Nors sapnai – labai individualūs, o juose išgyvenamos situacijos priklauso nuo mūsų potyrių ir minčių, tačiau kai kuriuos košmarus tenka sapnuoti kone kiekvienam žmogui. Štai penki populiariausi, dažnai didelę baimę ir paniką sukeliantys košmarai ir jų reikšmės.


TAIP PAT SKAITYK: Sapnų reikšmės pagal dienas ir įdomūs faktai

* Scenarijus „pramiegojau darbą/ susitikimą/ svarbų įvykį!“

Jei tavęs laukia ypač svarbus renginys, ateitį nulemsiantis įvykis, regis, tokio košmaro, kuriame jaudiniesi kažką pramiegojusi, praleidusi ar kažkur vėluojanti, paaiškinimas paprastas. Tačiau be tiesioginės priežasties šį košmaro scenarijų tenka sapne išgyventi tiems, kurie nuolatos jaučia įtampą ir stresą dėl pernelyg greito gyvenimo ritmo, įvykių sūkurio. Tokius košmarus sapnuojantys dažniausiai bijo patirti nesėkmę bei nuvilti kitus žmones, nepateisinti jų lūkesčių.

* Scenarijus „o, ne, aš nuoga ir jie tai mato!“

Tikriausiai, susapnavus šį košmarą, ryte ima juokas. Tačiau gali būti, kad toks sapno scenarijus visai ne atsitiktinis ir turi gilesnę reikšmę: ypač tuo atveju, jei save nuogą kitų akivaizdoje sapnuoji dažnai ir košmaro metu labai dėl to išgyveni. Šis sapno tipas dažnai aiškinamas kaip baimė būti neįvertintam, nesuprastam ir teisiamam aplinkinių. Taip pat manoma, kad tokį scenarijų pasąmonė sukuria dėl pasitikėjimo savimi stokos, ar netgi savigarbos trūkumo.

TAIP PAT SKAITYK: Ką reiškia tavo erotiniai sapnai?

* Scenarijus „nepalik manęs...“

Turbūt kiekvienai yra tekę sapnuoti situaciją, kai palieka mylimasis, artimas draugas ar miršta artimasis. Žinoma, šis sapnas tiesiog gali reikšti baimę prarasti mylimą žmogų. Tačiau apsinuoginimas kitų akivaizdoje simbolizuoja ir vienatvės baimę, nestabilumo ir neužtikrintumo jausmą. Tokį košmarą dažnai sapnuoja žmonės, kurie jaučiasi nelygiaverčiai savo partneriams, mano esą prastesni.

* Scenarijus „negaliu iš čia ištrūkti/ pajudėti“

Jei sapnuoji, kad esi sustingusi, negali pajudėti ar esi įstrigusi patalpoje, spąstuose, tai gali reikšti, jog realybėje nerandi problemų sprendimo, jautiesi papuolusi į aklavietę. Visai nesvarbu, ar turi finansinių problemų, ar iškilo sunkumų santykiuose su žmonėmis, greičiausiai manai, kad tavo dabartinė padėtis – be išeities. Tokie košmarai gali sapnuotis ir tuomet, jei jautiesi suvaržyta aplinkybių ar supančių žmonių ar jauti negalinti pilnai savęs realizuoti.

* Scenarijus „gebėkit, krentu/ skęstu“

Košmaro metu patiriama panika skęstant ar krentant iš labai aukštai aiškinama kaip jaudulys, pergyvenimas dėl nesugebėjimo kontroliuoti susidariusių situacijų realiame gyvenime. Šis scenarijus, žinoma, gali ir tiesiogiai asocijuotis su aukščio ir vandens, skendimo baimėmis, tačiau tokio tipo košmarai aplanko dažniausiai tuos žmones, kurie turi didelę valdžią, bet vis viena mano negalintys valdyti savo gyvenimo, aplinkybių ir smarkiai dėl to išgyvena.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis