Kaip išmokti punktualumo?


Jei dažnai tenka iš draugų ir artimųjų išgirsti replikas, kad visuomet vėluoji – nieko gero. Jei pasipiktinti garsiai išdrįso mažai pažįstamas asmuo – tai jau problema. Kaip ją išspręsti?

TAIP PAT SKAITYK: Taisyklės norinčioms sutaupyti pinigų

Išmok vertinti laiką

XXI amžiuje, kai visi kažkur nuolatos skuba, laikas turėtų būti itin branginamas dalykas. Juk tiek mažai laiko, ir tiek daug dalykų, kuriuos turime nuveikti... Tuomet, kai suvoksi laiko vertę, pasidarysi kur kas punktualesnė. Juk laikas nenumaldomai greitai bėga!

Laikykis savo prioritetų

Daugumos „vėluotojų“ problema ta, jog šie laiko neplanuoja arba leidžia dienotvarkei nukrypti į šoną. Jei gali vėluodama nukelti susitikimą 15 ar 30 minučių, kodėl negali nukelti tų reikalų, kuriuos norėtum įterpti prieš susitikimą, į kurį galiausiai nemenkai pavėluosi? Suplanuotas laikas turi tapti prioritetu ne kažkam, o tau pačiai – tik tuomet nereikės dėti pernelyg daug pastangų tam, kad atsisakytum planų, sujauksiančių tavo dienotvarkę.

TAIP PAT SKAITYK: 10 ženklų, kad esi darboholikė (apklausa)

Išmok laiką teisingai kontroliuoti

Tokių žmonių, kuriems pavyksta neplanuojant nuveikti viską, ką reikia ir ką norisi, tikrai mažuma – jei aplinkiniai skundžiasi tavo nepunktualumu, akivaizdu, tu į šią mažumą tikrai nepakliūni. Laiko valdymas ir kontroliavimas nėra pats paprasčiausias procesas. Susirašyk darbus pagal svarbą mažėjimo tvarka: taip pastebėsi, kam laiko „rezervuoti“ reikės daugiau, kam mažiau, o ir blaškytis nebus kada, nes puikiai žinosi ką ir iki kada turi atlikti. Be abejo, darbo knyga, kurios kiekvienas puslapis suskirstytas valandomis ir netgi minutėmis, taip pat praverstų. Žinoma, tokiu atveju, jei ją nuoširdžiai kasdien pildysi ir į tvarkingai surašytą dienotvarkę dažnai dirsčiosi.

Punktualumas – prioritetas

Dažnai vėluodama gaišti ne tik savo, bet ir kitų žmonių laiką, priversdama juos lūkuriuoti vietoje to, kad šie užsiimtų kita itin svarbia ar norima veikla. Ne veltui vėlavimas yra didelės nepagarbos ženklas kitam asmeniui. Tad jei nori, kad žmonės gerbtų tave ir tavo laiką – gerbk jų!
Beje, pirmą kartą susitikdama su žmogumi ir vėluodama daugiau nei 5 ar 10 minučių, didelė tikimybė, sudarysi labai prastą įspūdį. Žmogus, kuris tavęs laukia, taip pat gali pasijusti visiškai nesvarbus ir imti manyti, jog susitikdamas su tavimi savo laiką švaisto veltui. Juk tu nenori, kad taip nutiktų, ar ne?

Patarimai

* Net ir tuomet, kai laiko tėkmę esi įpratusi tikrinti dirsčiodama į savo mobilųjį, turėtum nešioti laikrodį ir ant riešo. Nors į jį žvilgtelint, atrodys, ne visuomet pavyko įsiminti laiką, pažiūrėjai galbūt tik iš įpročio, tačiau mūsų pasąmonė fiksuoja daugiau nei mes patys!

* Užsibrėšk tikslą, kad į kiekvieną tašką atvyksi penkiolika minučių anksčiau, nei esi suplanavus. Pradžioje bus sunku, tačiau padariusi pažandą pati nudžiugsi. Tam, kad laikas iki darbų ar susitikimo pradžios neprailgų, užimk save kokia nors veikla: su savimi turėk knygą, atlik mažus darbelius, kurie pagal svarbą ir dydį glūdi pačiame sąrašo gale.

* Nesistenk kelių darbų nuveikti vienu metu – šis metodas beveik niekada nepasiteisina.

* Kur nors pavėlavusi už kiekvieną minutę atidėk po tam tikrą sumą pinigų. Tačiau nepiktnaudžiauk norėdama sutaupyti: juk sieki punktualumo, o ne taupumo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis