Kaip greitai atsipalaiduoti: relaksacijos būdai sunkiai dienai

Nusimato neįprastai sunki diena? Nesijaudink, jei atradusi laisvą minutę išbandysi relaksuojančius pratimus ar meditaciją, diena praeis kaip įprasta – be didelio streso, nuovargio, o, svarbiausia, blogų emocijų.

TAIP PAT SKAITYK: Į kokius klausimus turi atsakyti, kad pasijustum laiminga?

Visų pirma, dieną turėtum pradėti tinkamai nusiteikusi: net ir prabudus prastos nuotaikos gali pagelbėti saviįtaiga – žvilgtelėk pro langą ir garsiai sau pasakyk, kad diena nusimato graži, gera ir sėkminga. Beje, gerą nuotaiką garantuos ir žvalumo suteiks rytinė mankšta – ją išmokti gali spustelėjusi čia.
Jei apart pusryčių ir dušo niekam nebelieka laiko, tuomet į darbą, universitetą ar svarbų susitikimą keliauk pėsčiomis: pasimėgauk grynu oru, nusišypsok patikusiam praeiviui – jis tikrai nusišypsos atgal ir padovanos puikių emocijų visai likusiai dienai. Eidama stenkis atsipalaiduoti ir neapkrauti savo minčių mėginant dar kartą iš naujo suplanuoti dieną, verčiau pasikrauk energijos galvodama apie dalykus, kurie nekelia streso.

Kaip greitai atsipalaiduoti sunkios dienos metu

1 būdas

Ypač greitas ir paprastas metodas padėsiantis atsipalaiduoti – plojimas rankomis arba trepsėjimas. Kokia paslaptis čia glūdi? Paprasčiausiai, delnuose ir pėduose itin gausu receptorių, kuriuos stimuliuodama gali atsikratyti streso. Žinoma, jei imsi ploti ar trepsėti prie pašalinių žmonių būrio, tai gali atrodyti kiek keistai, todėl šiam pratimui pasirink atokesnę vietą.

TAIP PAT SKAITYK: Žvaliai dienai – greita ir lengva rytinė mankšta

2 būdas

Jei dienos eigoje atsirado nesklandumų ir esi stresinėje būsenoje, nepulk atgal prie darbų – juk gerai susikoncentruoti greičiausiai nepavyks. Patirdami stresą dažniausiai sulaikome kvapą, dėl šios priežasties greitai atsipalaiduoti padeda gilaus kvėpavimo pratimai: jų metu visas organizmas ir ypač smegenys gauna daugiau deguonies ir tau pavykta greičiau nusiraminti, sumažinti spaudimą ir stresą. Lėtai įkvėpk skaičiuodama iki penkių, ir taip pat skaičiuodama iki penkių iškvėpk. Tai pakartok kelis kartus ir grįžk prie darbo.

3 būdas

Dar vienas pratimas, kuris naudojamas meditacijos pradžioje, gali „išgelbėti“ tavo dieną: patogiai atsisėsk, įsitaisyk, užsimerk ir pasistenk pajusti kiekvieną savo raumenį – nuo pėdų iki rankų, pečių, kaklo. Pajusk raumenų įsitempimą, kiekvieną kūno dalį pamažu atpalaiduok. Jei turi daugiau laiko, susitelk į savo lėtą kvėpavimą, išgirsk ir tyrinėk kiekvieną įkvėpimą ir atodūsį. Tai juk gali daryti ir darbo vietoje! O nuo ko reikėtų pradėti norinčioms išmokti medituoti, sužinosi spustelėjusi čia.

4 būdas

Stovėdama už nugaros sunerk pirštus, tuomet giliai įkvėpk ir porą sekundžių užlaikyk kvėpavimą. Tuomet iškvėpk ir gerokai papurtyk už nugaros sunertas rankas. Šį pratimą atlik bent kelis kartus.

5 būdas

Uždėk rankas sau ant pilvo, šiek tiek žemiau bambos. Kaire ranka uždenk dešinę ir giliai kvėpuok, dėmesį sutelkdama į vietą, ant kurios sudėtos rankos. Taip „įžeminamas“ kūno energijos centras, o ir bet kuriuo atveju padeda atsipalaiduoti, nukreipiant mintis į kitą tašką.

6 būdas

Lėtai kvėpuodama, kairės rankos nykštį suk dešiniosios delno centre. Tai šiek tiek stipriau daryk kas kartą iškvėpdama. Po kurio laiko sukeisk rankas: dešiniosios nykštį suk kairės rankos delne.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis