Kodėl gražioms moterims įsidarbinti sudėtingiau?

Džiaugiesi savo gražiu veideliu ir pribloškiančia figūra? Pasirodo, pokalbyje dėl darbo tai gali tapti rimta kliūtimi. Darbuotojų atrankos specialistai tvirtina, kad į gražias moteris darbdaviai reaguoja neigiamai.

Tam, kad patvirtintų arba paneigtų tokias prielaidas, mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai buvo publikuojami moksliniame portale Social Science Research Network. Pasirodo, graži išvaizda 30 procentų sumažina sėkmingo pokalbio šansus. Ir ši problema liečia išimtinai moteris!

Šį tyrimą atliko Izraelio mokslininkai Bradley J. Ruffleir ir Ze'ev Shtudiner. Tam, kad išsiaiškintų, kokią įtaką išvaizda daro ieškantis darbo, mokslininkai išsiuntė 5312 gyvenimo aprašymų į 2656 realiai laisvas darbo vietas. Beje, tik pusė CV buvo su nuotraukomis. Eksperimento rezultatas nustebino: daugiausiai kvietimų į darbo pokalbį sulaukė moterys, kurių CV buvo be nuotraukų – 30% daugiau, nei gražios išvaizdos kandidatės ir 22% daugiau nei vidutinės išvaizdos kandidatės.

Norėdami rasti šio reiškinio paaiškinimą, mokslininkai pradėjo aiškinti, kas gi vykdė kandidatų atranką. Pasirodė, kad daugumoje atvejų kandidates atrinkinėjo netekėjusios 23–24 metų merginos. Suprantama, kad pirmenybę jos teikė vyrams, o gražias moteris į pokalbį kvietė tik kraštutiniu atveju.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis