10 dalykų, kurių darbuotojai nori labiau nei didesnės algos

Manoma, kad didžiausias darbuotojų troškimas – gauti didesnį atlyginimą, o šio vis negana ir negana. Tačiau pasirodo, kad darbuotojai neretai rinktųsi ne didesnį uždarbį, bet kai ką kita.

Pripažinimas

Ar teko patirti jausmą, kai paklaustas apie tai, kuo užsiimi, norėtum nutylėti, kur dirbi. Deja, tai patiria ne vienas, darbuotojai norėtų didžiuotis ne tik savo pasiekimais, bet ir darboviete. Taip pat trokštame padaryti įspūdį aplinkiniams, vieni didesnį, kiti – nors mažučiuką.

Teisybė

Kai darbovietėje nėra teisybės – ne gyvenimas, tuomet kyla stresinės situacijos, o kolektyve vyrauja nejauki atmosfera. Darbuotojai nemėgsta palankumo, pripažinkime, tikimės, kad įvertinti būsime už darbo rezultatus ir nuopelnus. Vis dėlto neretai geresnės darbo sąlygos taikomos tiems, kurie moka pakalbėti ir prisišlieti prie vadovų.

Pagarba

Darbuotojai nori būti ne tik gerbiami, bet ir turėti vadovą, kuriam jaustų pagarbą. Vadovas – tai lyderis, kuris turėtų būti vertas pasitikėjimo ir ištikimybės.

Išklausymas

Sakoma, kad geriausi pašnekovai yra tie, kurie moka išklausyti. Darbuotojai taip pat nori būti išklausyti, žinoma, nereikėtų tikėtis, kad vadovas atsižvelgs į visus tavo patrimus, bet teisę išsisakyti turi kiekvienas. Svarbu jausti, kad esi reikalingas ir, kad tavo pozicija ne mažiau svarbi nei kitų.

Asmeninis gyvenimas

Darboholizmas – rimta liga, ji atsiranda pamažu: viršvalandžiai vieną vakarą, viršvalandžiai kitą, darbas savaitgaliais ir galiausiai esi įtrauktas į užburtą ratą namai-darbas-namai, iš kurio išsikapstyti ne taip ir lengva. Kiekvienas darbuotojas turi teisę į asmeninį gyvenimą, tad per daug įsitraukti į darbus nereikėtų. Pagalvok, kas bus, kai dėl darbų apleisi draugus, šeimos narius, galiausiai stebuklingas akimirkas, kurios ištinka už biuro ribų?!

Tobulėjimas

Vienas iš gyvenimo tikslų – tobulėjimas, tad darbuotojai tikisi iš vadovo sulaukti pagalbos. Juk nemalonu nuolat būti tik stebimam ir vertinamam, bet nesulaukti patarimų, kaip gali tapti geresniu darbuotoju.

Mažiau streso

Dažnai darbuotojai skundžiasi darbų gausumu ir laiko trūkumu. Panika, kad nespėsi atlikti suplanuotų užduočių sukelia stresą, dėl kurio mažėja darbuotojo produktyvumas. Darbo tikslai turėtų būti realistiški, pagrįsti konkrečiais, proto ribų neperžengiančiais paaiškinimais. Stresas darbe kelia bereikalingą įtampą, blogai jaučiasi ir darbuotojas, ir vadovas.

Saugumo jausmas

Pripažink, nenorėtum dirbti darbovietėje, kurioje virš galvos tau kabo kardas, akimirksniu galintis nukirsti sutartį. Kad darbai vyktų sklandžiai, o rezultatai būtų geri, darbuotojas turi jaustis saugiai ir nesigailėti, kad užduotis įvykdė 110 %.

Nugalėti konkurentą

Niekas taip nevienija kolektyvo kaip džiaugsmas nugalėjus konkurentus. Darbuotojai nenori būti tiesiog komandų žaidėjais, jie nori žaisti nugalėtojų komandoje. Tad darbe svarbus vienybės jausmas ir bendro rezultato siekimas, kai dėl jo negailime pagalbos vieni kitiems.

Kad prasti kolegos būtų atleisti

Visi nemėgsta amžinų niurgzlių, teisuolių, skundikų ar padlaižių, kurie apsunkina kolektyvo egzistavimą. Toks asmuo kolektyve netrukus tampa taikiniu, galbūt apie jį kalbama tik už akių, tačiau ne vienas darbuotojas plotų katutėmis atsikratęs gyvenimą kartinančio kolegos. Jei vadovas nepastebi netinkamo tokio darbuotojo elgesio, jis tampa šio bendrininku-kvaileliu ir praranda pagarbą kitų darbuotojų akyse.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis