20 profesionalų patarimų, norinčioms padaryti sėkmingą karjerą

Visos tyliai pamąstom, kaip būtų gerai ateityje dirbti darbą, kuriame darai vien tai, kas tau patinka. Kuomet rytą keliesi su dideliu malonumu, o vakare nejauti nuovargio, nes visa diena praėjo kaip ilgos ir smagios atostogos. Jei sėdėsi sudėjus rankas, nieko nebus. Norėk, planuok ir siek. O kad tai gautųsi paprasčiau – šiek tiek karjeros patarimų iš profesionalų lūpų!

1. Nuolatos tobulėk!
Nuolatinis tobulėjimas yra tavo visraktis ne tik į sėkmingą karjerą, bet ir gyvenimą. Jei nusprendei, jog tavo gebėjimai yra pakankamai geri, vadinasi nusprendei, kad ir tavo darbas yra pakankamai geras. Pasaulis pernelyg keičiasi, tad negali sustoti ir nesikeisti.

2. Išnaudok tai, ką darai, visu 100%
Tavo dabartinis darbas ar papildoma veikla yra tai, kas padės pradėti karjerą. Žiūrėk į viską atsakingai, imkis iniciatyvos ir atsakomybės, siūlyk padėti ir užsibrėžk įveikti visus iššūkius. Vadovai matys, kad rodai rezultatus, duos tau daugiau ir rimtesnių užduočių, o ateity – paaukštinimą. Beje, nuveikti darbai ir aiškūs rezultatai ne tik padės patirčiai, bet ir gražiai atrodys tavo gyvenimo aprašyme.

3. Bendrauk ir išsaugok kontaktus
Daugiau pažinčių – daugiau galimybių. Tai, kad per pažįstamus galima gauti geresnių paslaugų ir geresnių kainų jau niekam ne paslaptis. Tačiau dažnai pamirštame, kad jie taip pat gali padėti susirasti darbą. Juk jie ne tik žinos, kas ir kur ieško, bet turėdami ryšį, galės tave rekomenduoti. Tiesa, pasinaudojusi paslauga visuomet padėkok ir niekada neatsisakyk padėti pati.

4. Žinok savo svajonių darbą
Neprivalai prognozuoti 20 metų į priekį, bet žinoti, kur ir kuo norėtum būti po dvejų ar penkerių metų tikrai nepamaišys. Taip nekybosi ore ir žinosi, kad kiekvieną rytą keliesi ne šiaip sau!

5. Atnaujink savo gyvenimo aprašymą
Gal tai ir skamba nuobodžiai, tačiau nuolat atnaujinamas gyvenimo aprašymas padės sukurti geriausią jo variantą. Atlikusi didesnius darbus ir iškart juos įrašiusi, išvengsi galimybės tiesiog pamiršti tokius savo pasiekimus. Taip pat svarbu, kad gyvenimo aprašyme minėtum tik tai, kas aktualu potencialiam darbdaviui ir griežtai neįveltum jokių, nei gramatinių, nei stilistinių klaidų.

6. Nepaleisk savo svajonių!
Tavo dirbamas darbas neturi tapti nuolat minima priežastimi, kodėl nesiimi veiksmų savo svajonėms pildyti. Jis turėtų būti kaip tarpinis laiptelis joms pasiekti ir jei užsibūsi per ilgai, svajonės gali nutolti arba pabėgti. Jei kažkuo labai degi – imkis to!

7. Turėk pomėgių
Gerai, jei darbas tau vienas malonumas, tačiau jeigu nuolat apie jį galvosi, nesugebėsi atsiriboti ir nuo jo atsipalaiduoti – pervargsi. Turėk bent vieną pomėgį, kuris tave atpalaiduos ir visai atribos nuo kitų darbų.

8. Neleisk kitiems spręsti už tave
Tavo gyvenimas, tavo karjera, tavo sprendimai. Nuolatiniai kitų būkštavimai ir patarimai kuri sritis sėkminga, o kuri ne, toli nenuves. Pinigai ilgainiui nebemotyvuos, o patirtis, kurią įgysi nemėgstamame darbe, bus mažesnės vertės. Prieš priimdama sprendimą gali pasiklausti kitų nuomonės, bet galutinis sprendimas vis tiek privalo būti tik tavo. Jei darbą labai mėgsi – galiausiai tapsi geriausia!

9. Motyvuok save
Džiaukis savo pasiekimais, nes jei to nedarysi pati, tai kas tuomet darys? Fiksuok laimėjimus, kad pažvelgusi atgalios matytum kiek daug nuveikei. Taip pat nepamiršk savęs už tai apdovanoti. Svarbiausia gera savijauta ir pasididžiavimas tuo ką darai ir ką pasiekei!

10. Silpnumo akimirkas išgyvenk išdidžiai
Visos patiriame tą fazę, kuomet kažkas viduje tyliai ar garsiai sako, kad nesi užtektinai gera ir kad nesi verta to, ką darai. Švelniai tariant, turėtum liepti tam balsui užsičiaupti. Be tavęs pačios bus krūva žmonių, siekiančių tave palaužti, todėl būk didžiausia savo fanė, o ne persekiotoja.

11. Sugebėk planuoti
Laiko ir darbų planavimo įgūdžiai pravers visur: darbe ir asmeniniame gyvenime. Išmokus planuotis greičiau ir kokybiškiau ir ateity darbus atliksi greičiau, galėsite aprėpti didesnius kiekius užduočių, patirsi mažiau streso ir dar atrasi kokybiškesnio laiko savo pačios pomėgiams.

12. Žinok kiek esi verta
Nesvarbu, ar dar tik eini į darbo pokalbį, ar jau dirbi, visuomet turėtum žinoti kokio darbo užmokesčio esi verta. Tai įvertinti padės artimieji ar draugai. Nors tokia informacija dažniausiai yra konfidenciali, tačiau tavimi pasitikintys žmonės neturėtų pašykštėti tokios informacijos. Taip pat būtinai internete paieškok straipsnių bei statistikų. Jei vis dar jausies pasimetusi – kreipkis į profesionalus konsultacijos.

13. Išnaudok socialinius tinklus
Čia tik mažas žingsnelis, tačiau tiek pilnai užpildyta Linked in, tiek tvarkinga Facebook paskyra padės būti matomai gerąja prasme. Būtent dėl to, kad darbdaviai ieško informacijos apie kandidatą internete, visos įvaizdį menkinančios nuotraukos ar įrašai neturėtų būti lengvai pasiekiami ar jų iš viso neturėtų būti. Tinkamai įvykdžius šiuos kriterijus darbdaviams bus paprasčiau tave pastebėti bei susidaryti išankstinį teigiamą įspūdį.

14. Visuomet būk pasiruošusi darbo pokalbiui
Ar pokalbis vyktų telefonu, ar gyvai, tu visuomet turi būti pasiruošusi. Pirmuoju atveju atsispausdink savo gyvenimo aprašymą, kad trumpai ir aiškiai galėtum įvardyti savo pasiekimus. Antruoju – atrodyk profesionaliai, žinok apie kompaniją ir darbo pasiūlymą bei gebėk įvardinti, kodėl esi verta čia dirbti. Abiejų pokalbių atvejais nebijok įvardyti savo silpnybių ir ką šiuo metu darai, kad jų neliktų.

15. Būk atsargi
Jei dirbsi ir eisi į darbo pokalbius tuo pačiu metu – būk atsargi ir būtinai informuok atrankos specialistus, kad konfidencialumas tau yra labai svarbus. Kartais pasakius savo esamam darbdaviui, kad gavai kitą pasiūlymą, gali paskatinti jį pasiūlyti tau geresnes pareigas ar atlyginimą, tačiau kitu atveju tai tau gali kainuoti darbą.

16. Apsupk save tinkamais žmonėmis
Tam, kad nuolatos tobulėtum, turi aplink save suburti tinkamus, išsilavinusius bei tave palaikančius žmones. Taip galėsi ne tik su jais pasikonsultuoti, padiskutuoti, bet ir laisvalaikį leisti taip, kaip tau patinka.

17. Venk apkalbų ir nekonstruktyvios kritikos
Niekas nemėgsta tų, kurie kelia intrigas ir apkalbinėja. Deja, bet tokių darbuotojų yra apstu ir niekas net nesusimąsto, kad nesiskiria nuo tų, kurių norėtų vengti. Dėl šios priežasties nuolat kontroliuok save. Neapkalbinėk, nesiginčyk klausimais, kurie neturi nieko bendro su darbu ar įmone, kuriai atstovauji. Taip pat neplūsk savo darbdavio, kolegų ar įmonės politikos socialiniuose tinkluose, didelėse susibūrimo vietose ar menkai pažįstamiems žmonėms. Lazda turi du galus, tad gali baigtis liūdnai ne tik tavo esamam darbui, bet ir ateities karjerai.

18. Vertink darbo pokalbius (net ir nesėkmingus)
„Ai, tik laiką sugaišau“ – žodžiai, kurie niekada neturėtų išsprūsti iš tavo lūpų, kuomet kalbėsi apie darbo pokalbius. Visuomet juos vertink kaip neįkainojamą galimybę dėl poros priežasčių. Pirmiausia, tave pasikvietė ir net jei dėl kažko ir netikai šiuo metu, tikėtina, kad ateityje, tau patobulėjus, nebusi pamiršta. Antra, kuo daugiau pokalbių sudalyvausi, tuo mažiau nervinsies ateities susitikimuose: žinosi kokie klausimai užduodami, pabendrausi su įvairiausiais žmonėmis, geriau suprasi ką daryti ir ko nedaryti bei kokių bruožų darbdaviai dažniausiai tikisi.

19. Darbo pokalbis – dviejų pusių apsisprendimas
Ar visuomet eidama į darbo pokalbį pagalvoji tik apie tai ar būsi jiems tinkama? Niekada nepamiršk, kad ne tik tu jiems, bet ir jie tau turi būti tinkamas derinys. Juk planuoji su tais žmonėmis, įmonės politika bei pasirinktų darbu praleisti iki 40 darbo valandų per savaitę. Tu turi būti pasiruošusi ne tik atsakyti, bet ir pati gauti užtektinai tau aktualios informacijos. Galų gale, paskutinis žodis vis tiek bus tavo.

20. Mokėk atsipalaiduoti
Na ir pabaigai, nors ir minėjome, kad turi turėti pomėgių, tačiau kartais visgi turi sugebėti atsipūsti ir tiesiog nieko neveikti. Atsisėsti ir pažiūrėti į degančią ugnį, kylančią ar besileidžiančią saulę, tyliai skambantį lietaus barbenimą ar tiesiog pagulėti ir paspoksoti į lubas. Lengviausia tai padaryti bus tada, kai suvoksi, kad be tavo nuolatinio darbo ir kontrolės, pasaulis nesugrius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis