Ką daryti, jei vėluoji į darbo pokalbį?

Esi sapnavusi, kad vėluoji į lėktuvą, egzaminą ar svarbų susitikimą? Tikriausiai pabudusi iš tokių nemalonių sapnų, visuomet džiaugiesi, kad tai nebuvo tikra. Visgi, kasdienybėje tokių situacijų, matyt, retai kuriai pavyksta išvengti.

Šį kartą teiravomės personalo atrankų specialistės – ką daryti, jei vėluoji į darbo pokalbį.

„Žinoma, į darbo pokalbius vėluoti negalima, tačiau, jeigu jau taip nutinka, paskambinti būtina! Nėra svarbu įvardinti priežastį - daug svarbiau pasakyti, kiek laiko užtruksi ir patį skambutį geriau atlikti jau tada, kai įtari, jog nespėsi laiku, o ne tada, kai jau vėluoji.“

Iš tokių situacijų kyla pirmasis patarimas – ruošiantis į darbo pokalbį būtinai turėk žmogaus, su kuriuo bendrausi, ar bent jau įmonės bendrąjį kontaktą. Tai padės dėl poros priežasčių: galėsi įspėti, jei vėluosi bei paprašyti pagalbos, jei sunkiai rasi susitikimo vietą. Tiesa, pastarąją reikėtų pasižiūrėti kuo tiksliau dar prieš važiuojant į susitikimą, tačiau jei nerandi, neišsigąsk – paskambinusi turimu kontaktu tikrai gausi reikiamas koordinates ir parodysi, jog nepasimeti stresinėje situacijoje. „Yra pasitaikę gana kuriozinių atvejų, kai vėluodami ir paskambinę perklausti, kaip tiksliai reikėtų rasti mūsų biurą, kandidatai, matyt, taip ir neradę, nebepasirodo. Čia skambutis dėl neatvykimo, tikėtina, situacijos jau nebepataisys.“ Tad stipriai rekomenduojame turėti visą galinčią praversti informaciją – kaip išmintinga patarlė sako, atsarga gėdos nedaro.

Antrasis patarimas - informuoti tuo atveju, jei susitarus dėl susitikimo, vėliau paaiškėja, kad niekaip negalėsi atvykti. Pokalbį perkelti į kitą laiką ar kitą dieną nėra sudėtinga, o žinodamas apie pasikeitimą personalo specialistas galės produktyviau susiplanuoti darbus. Tai jau uždeda pliusą tau.

Trečiuoju atveju reikėtų pranešti ir tuomet, jei nutari priimti kitą pasiūlymą, persigalvojai ar tavęs nebedomina siūloma pozicija. Tokie skambučiai nėra malonūs nė vienai pusei – kvietęs į pokalbį žmogus vertino tave kaip įdomų kandidatą, tad, tikėtina, nusimins jei neatvyksi, o tau tikriausiai bus nemalonu pranešti tokią žinią. Tačiau, jei tiesiog neateisi, bus visų pirma nemandagu, o antra, kažin ar kitą kartą būsi pakviesta į pokalbį, nes šalia tavo kandidatūros atsiras komentaras „į pokalbį neatvyko ir net neperspėjo“. Saugok savo reputaciją!

Vėluoti negerai, tačiau lygiai taip pat nevertėtų persistengti ir pasirodyti gerokai anksčiau nei esi sutarusi. Kaip ir tu, tavęs laukiantis žmogus yra suplanavęs savo darbotvarkę, tad tai, kad pasirodysi pusvalandžiu ar dar anksčiau, daugiau pasakys apie tavo gebėjimą ar tiksliau negebėjimą planuoti savo laiką. Jei visgi matai, kad būsi gerokai anksčiau, papildomą laiką išnaudok prasmingai – tiksliai pažiūrėk, kur reikės atvykti, o tada keliauk pasivaikščioti, išgerti kavos ar pasvajoti, kaip puikiai pasirodysi ir ką nuveiksi, gavusi šį darbo pasiūlymą.

Optimaliausias laikas atvykti į darbo pokalbį – 5 minutės anksčiau prieš paskirtą laiką. Personalo specialistui užteks laiko tave sutikti, palydėti į pokalbio vietą, o tau – susipažinti su aplinka ir ramiai pasirengti pokalbiui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis