COSMO vestuvės: 5 populiariausios vestuvių tradicijos

Nors laikai modernėja, tradicijos išlieka, o ypač tos, kurių laikomasi per šeimos šventes. Viena svarbiausių švenčių – vestuvės, kai susijungia dvi šeimos ir sukuriama nauja. Turbūt teko girdėti, kad norint sukurti laimingą šeimą ir tvirtus santykius, per vestuves nuotaka turėtų pasirūpinti šiuo tuo senu, šiuo tuo nauju, šiuo tuo pasiskolintu ir mėlynu. Iš kur šie prietarai ir ką jie reiškia?

Šis tas seno

Sena detalė simbolizuoja nuotakos ir jos šeimos ryšį. Ji tarsi užtikrina, kad jaunoji nepraras kontakto su savo artimiausiais žmonėmis, nors ir palieka gimtuosius namus. Dažniausiai šį tą seno pasiūlo mama arba močiutė, tai gali būti iš kartos į kartą perduodama nėriniais dabinta nosinaitė, pakabutis, segė ar bet kuris kitas nedidelis daiktelis, turintis istorinę vertę.

Šis tas naujo

Nauja detalė simbolizuoja naujos šeimos sukūrimą, žengimą į kitą gyvenimo etapą. Ji tarytum užtikrina, kad pora turės tvirtą savą pamatą po kojomis, kad drąsiai ir darniai žengs į rytojų. Dažniausiai nauju dalyku tampa vestuvinė suknelė, tačiau jei nuotaka pasirinko mamos ar močiutės vilkėtą apdarą, naujumo simboliu gali tapti gėlių puokštė, vestuvinis žiedas, bateliai ar bet kuris kitas įvaizdžio elementas.

Šis tas pasiskolinto

Mažmožį skolinti turėtų kita laimingai ištekėjusi moteris: draugė, sesuo, pusseserė, teta ir t.t. Daiktelio skolinimas prilyginamas šeiminės laimės perdavimui, pasidalinimui sėkmingu gyvenimu santuokoje. Neretai skolinamas dalykėlis, kurį kita laimingai ištekėjusi moteris taip pat turėjo savo vestuvėse, pavyzdžiui, papuošalas.

Šis tas mėlyno

Mėlyna spalva yra ištikimybės, nuoširdumo, grynumo ir atsidavimo simbolis – to, kas užtikrins sėkmingą santuoką. Kadaise nuotakos matomoje vietoje ryšėdavo mėlyną kaspiną, tačiau šiandien ši tradicija atrodo kur kas subtiliau: mėlyna juostelė įsiuvama į suknelės vidų arba pasirenkami aksesuarai su mėlyna detale, kartais į puokštę įkomponuojama mėlynų gėlių. Populiarus pasirinkimas – mėlynas keliaraištis, melsvo atspalvio nagų lakas arba mėlyna detalė ant batelių padų.

Shutterstock nuotr.

Sidabrinė moneta

Šios tradicijos ypač laikomasi Jungtinėje Karalystėje. Anuomet, prieš nuotakai žengiant prie altoriaus, tėvas į jos batelį įdėdavo sidabrinę 6 pensų monetą, kuri simbolizuodavo meilę ir šeimos gerovę. Laikui bėgant ši tradicija ėmė nykti, nes moneta buvo išimta iš apyvartos. Tačiau pasigedus tradicijos Karališkoji monetų kalykla sumanė ją atgaivinti ir išleido vintažinę 1920-1946 m. monetų seriją. Šiandien skirtingose šalyse tokį gerovės palinkėjimą atitinka bet kurios valiutos ir nebūtinai sidabrinis pinigėlis.

Dar kelios tradicijos

* Dar ir dabar jaunavedžiams išėjus iš bažnyčios svečiai ant jų barsto gėlių žiedlapius ar sveikindami iššauna konfeti. Anksčiau vietoje žiedlapių saujomis būdavo mėtomi ryžiai.

* Buvo manoma, kad jaunajai ant vestuvinės suknelės pastebėti vorą – didelė laimė. Tačiau kažin ar šiandien ant prabangios suknios pamačiusi tokį padarėlį nuotaka labai apsidžiaugtų...

* Ne pati išvaizdžiausia, bet tradicinė dovana nuotakai – medinis šaukštas. Tai geros, atsakingos ir skaniai gaminančios namų šeimininkės simbolis.

* Kita tradicinė dovana jauniesiems – pasaga, simbolizuojanti sėkmę iš šeimos gerovę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis