Mergina ištekėjo ir iškart paskelbė savo mirties datą! Sužinok, kodėl?

Ši istorija – apie moterį, kuri kovoja už kitų teisę į eutanaziją. Tai yra už galimybę pasitraukti iš gyvenimo savo noru. Būtent tokį prieštaringai vertinamą kelią pasirinko ir ji pati.

29 metų Brittany Maynard ką tik atšoko savo vestuves. Tačiau po 21 dienos ji mirs. Tik šį balandį Brittany buvo diagnozuota glioblastoma multiforme – ypač pavojingos, praktiškai visada mirtinos formos smegenų vėžys.

Gydytojai ją informavo, kad gyventi liko daugiausia pusė metų, o mirtis bus lėta ir skausminga. Kaip tik dėl to Brittany nusprendė nutraukti savo gyvenimą anksčiau, nei tai padarys liga. Moteris panoro pati nuspręsti, kada mirs, nes taip būtų tikra, kad tuo metu ją sups mylimiausi žmonės. Tai padaryti ji gali teisėtai: jos gyvenamoje Oregono valstijoje (JAV) galioja Orios Mirties Aktas (Death With Dignity Act). Jis leidžia mirtinai sergantiems valstijos gyventojams nutraukti gyvybę specialiais gydytojo išrašytais medikamentais.

Brittany gali pamatyti ČIA ir ČIA.

Žurnalui „People“ duotame interviu moteris prisipažįsta: „Mano kūne nėra nė vienos ląstelės, kuri norėtų mirti ar nusižudyti. Aš noriu gyventi. Aš noriu, kad būtų vaistų nuo ligos, kuria sergu. Bet jų nėra. Vėžys mane nužudys – nepriklausomai nuo mano pastangų. Kalbėjausi su daugeliu ekspertų apie tai, kaip aš mirsiu, ir visi jie pasakė, jog agonija bus siaubinga. Galimybė pasitraukti iš gyvenimo oriai mane gąsdina mažiau“.

Šiuo metu JAV yra penkios valstijos, kuriose mirtinai sergantiems ligoniams, tokiems kaip Brittany, leidžiama savo noru pasitraukti iš gyvenimo. Specialių medikamentų dozė žmogui garantuoja neskausmingą mirtį.

Brittany laikas senka, bet likusias savo gyvenimo savaites ji leidžia kovodama už teisę visose valstijose nepagydomai sergantiems žmonėms mirti oriai. Brittany išeis lapkričio 1-ąją, praėjus dviem dienoms nuo jos vyro gimimo dienos. Ji mirs jųdviejų lovoje, apsupta ją mylinčių žmonių.

Lietuvoje delfi.lt atliktos apklausos metu net 78,4 proc. skaitytojų buvo už eutanazijos įteisinimą. Šiuo metu Seime įregistruotas Eutanazijos įstatymas. Jei jis būtų priimtas, eutanazija Lietuvoje įsiteisėtų nuo 2016 m. sausio 1 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis