Nepagydomai serganti mergina mirė suplanuotą dieną

Jau anksčiau rašėme apie Brittany Maynard (paskaityti gali ČIA) – vos 29-erių sulaukusią merginą, kuri, sužinojus, jog serga glioblastoma multiforme – ypač pavojinga, praktiškai visuomet mirtina smegenų vėžio forma, - nutarė savo noru pasitraukti iš gyvenimo anksčiau, nei liga paskutines jos gyvenimo dienas pavers nepakeliama kančia. Žurnalas „People“ praneša, jog Brittany įvykdė savo planą.

Nors merginai buvo taikoma chemoterapija, gydytojai informavo, jog jai liko gyventi vos keli mėnesiai. Brittany prisipažino, jog sprendimas pasinaudoti jos valstijoje galiojančiu Orios Mirties Aktu, leidžiančiu nepagydomai sergantiems ligoniams pasitraukti iš gyvenimo medikamentų pagalba, buvo sunkus, bet drauge tvirtas. „Kalbėjausi su daugeliu ekspertų apie tai, kaip aš mirsiu ir visi jie pasakė, jog agonija bus siaubinga. Galimybė pasitraukti iš gyvenimo oriai mane gąsdina mažiau“.

Paskutinius gyvenimo mėnesius Brittany praleido aktyviai kovodama už kitų mirtinai sergančių likimo brolių bei sesių teisę iš gyvenimo pasitraukti savo noru, išvengiant kančių. Atsisveikindama su šiuo pasauliu mergina paliko širdį draskančią, tačiau drauge viltingą žinutę savo feisbuko profilyje: „Sudie, visi mano brangūs draugai ir mylima šeima. Šiandien – diena, kurią pasirinkau išeiti oriai žvelgdama į akis savo nepagydomai ligai, šitam baisiam smegenų vėžiui, kuris iš manęs atėmė tiek daug... tačiau būtų atėmęs dar daugiau. Pasaulis yra nuostabi vieta. Kelionės tapo mano didžiausiu mokytoju. Mano artimi draugai ir bičiuliai yra didžiausi davėjai. Net dabar, kai guliu lovoje ir rašau šiuos žodžius, mane supa suprantančių ir remiančiųjų žiedas. Sudie, pasauli. Skleiskite pozityvią energiją. Būkite geri vieni kitiems ir už gerą atsilyginkite geru!“.
Mirties akimirką šalia Brittany buvo vyras ir šeima.

Lietuvoje delfi.lt atliktos apklausos metu net 78,4 proc. skaitytojų buvo už eutanazijos įteisinimą. Šiuo metu Seime įregistruotas Eutanazijos įstatymas. Jei jis būtų priimtas, eutanazija Lietuvoje įsiteisėtų nuo 2016 m. sausio 1 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis