Haremo paslaptys: kaip buvo ruošiamos sugulovės

Prabanga tviskantys rūmai ir gražuolės sugulovės, rezgančios intrigas bei visais įmanomais būdais kovojančios dėl sultono dėmesio. Deja, išlikę istoriniai šaltiniai leidžia įsitikinti, kad šių laikų rašytojai, dailininkai ir filmų režisieriai pateikia mums gerokai pagrąžintą sultono haremo vaizdą.

Realus sugulovių gyvenimas buvo kur kas nykesnis, tačiau savo grožiui ir gerai savijautai jos skyrė labai daug dėmesio. Jau tais laikais jos laikėsi teisingos mitybos taisyklių (haremo moterys turėdavo valgyti septynis kartus per dieną) ir subalansuotų fizinių krūvių tam, kad kūnas būtų stangrus, o sultono išrinktosios neprarastų savo moteriškumo.

Išvaizdos reikalavimai būsimoms sugulovėms

Žodis „haremas“ verčiamas kaip saugoma teritorija. O tai reiškia vietą, kur vyrams įėjimas draudžiamas, išskyrus sultoną ir pagalbininkus eunuchus – kastruotus vyrus, saugojusius haremą.

Knygose rašoma, kad haremuose ypatingas dėmesys buvo skiriamas selekcijai. Buvo vykdoma labai tiksli merginų atranka, vadovaujantis konkrečiu planu: kiek per metus reikia naujų merginų, kokios spalvos plaukai turi būti ir t.t. 85–90 procentų visų atrinktųjų buvo brunetės. Blondinių buvo akivaizdžiai mažiau. O štai raudonplaukės gražuolės visai neturėjo šansų, nes viduramžiais buvo tikima, kad jose įsikūnijusi velnio siela.

Galbūt nustebsi, tačiau merginų ūgis nebuvo labai svarbus. Svarbiausia, kad jos būtų lieknos ir grakščios. Sultonai labai vertino klubus ir liemenį. Ir kaip nebūtų keista, labai mažai dėmesio skyrė krūtinei. Idealiomis klubų ir liemens proporcijomis buvo laikoma 2/3, kas visiškai atitinka šių dienų grožio etaloną 60/90.

Natūralu, kad hareme tarp merginų lygybės nebuvo. Pačioje hierarchijos apačioje buvo odaliskos – tarnaitės, kurios nepasižymėjo išskirtiniu grožiu, todėl tiesiog nebuvo pristatomos sultonui. Laipteliu aukščiau – ikbalos. Taip buvo vadinamos sultono sugulovės, nepagimdžiusios jam palikuonio. Jei ikbala susilaukdavo vaiko, ji pakildavo vienu hierarchijos laipteliu — tapdavo kadin (moteris motina). Ant aukščiausio haremo hierarchijos laiptelio puikavosi kadin-efendi – sultono žmonos. Na, o išskirtinį vaidmenį sultono rūmuose vaidino Valide Sultan - vyresnio amžiaus sultono motina, kuri buvo atsakinga už tvarką ir ramybę hareme, bei turėjusi įtakos netgi politiniams sultono sprendimams.

Kas vyko už miegamojo durų

Žinoma, visiems labai smalsu sužinoti, kas vykdavo sultono miegamajame. Mintis apie daugybę sugulovių įaudrina fantaziją? O iš tiesų sultono rūmuose buvo griežtai laikomasi Korane nurodytų sekso apribojimų. Jokio analinio ar grupinio sekso, jokių iškrypimų. Beje, sugulovės buvo mokomos Kamasutros paslapčių, tačiau tas skyrius, kuriame pasakojama apie sekso pozas, nebuvo viešinamas. Nepaisant to, sekso subtilybes sugulovės išmanė puikiai.

Įdomu tai, kad sekso metu malonumą turėdavo patirti ne tik sultonas. Kitaip tariant, jis turėjo pasistengti, kad būtų gera ne tik jam, bet ir jo sugulovei. Buvo rūpinamasi, kad visos sultono moterys dėmesio gautų vienodai ir nei viena neliktų nuskriausta. Tačiau juk ir rūmų valdovui kartais būdavo sunkių dienų, kuomet naktiniai žaidimai jo tikrai neviliojo... Tokiais atvejais jis turėdavo pasinaudoti savo vyriško pasididžiavimo imitacija.

Haremo gyventojų kasdienybė

Sultono hareme buvo apie 500 kambarių, o taip pat didžiulis parkas. Sugulovėms buvo draudžiama važinėtis karietomis (išskyrus mylimai valdovo žmonai). Visur tekdavo vaikščioti pėsčiomis. Ir tai buvo vienas iš tų laikų fitneso užsiėmimų.

Kiekvieną dieną parke buvo rengiamos varžybos. Viena mergina, laikydama rankoje šalį ar skarelę pasileisdavo bėgti, o kitos turėjo ją pagauti. Ta, kuriai pavykdavo greičiausiai ištraukti iš jos rankos skarelę, tapdavo dienos karaliene ir galėdavo pasimėgauti masažu bei įvairiais kūno aliejais. Tai buvo laikoma prabangiu apdovanojimu, nes panašiomis procedūromis pasimėgauti teisę turėjo tik bėgimo rungties laimėtoja ir ta sugulovė, kuriai buvo numatyta naktį praleisti su sultonu. Tai suprantama, nes vienu metu hareme gyvendavo apie tūkstantis moterų, todėl į pirtį visos netilptų.

Šokama hareme būdavo daug, taigi nieko keisto, kad merginoms tekdavo išmokti iki 20 skirtingų šokių. Beje, visi – su fiziniais krūviais. Repeticijų metu ir šokant sultonui merginų riešai ir kulkšnys būdavo apkarstytos sunkiomis apyrankėmis, o kartais dar ir karoliais. Vietoj to rankose jos galėdavo laikyti apelsinus ar granatų vaisius... Pabandyk taip pašokti nors 2–3 kartus per savaitę – neįtikėtinas poveikis figūrai!

Dar viena fizinės veiklos rūšis – plaukimas. Sugulovės teškendavosi trijuose dideliuose baseinuose haremo teritorijoje. Manoma, kad XV amžiuje jau buvo praktikuojami kai kurie aerobikos pratimai: merginos poromis darydavo tempimų pratimus. Beje, būtent prie baseino sultonas nužiūrinėdavo savo gražuoles ir sudarinėdavo pretendenčių kiekvienai savaitės dienai sąrašą.

Svarbiausia, kad visi šie pratimai – vaikščiojimas, bėgiojimas, plaukiojimas ir šokiai – nereikalavo kažkokių ypatingų pastangų. Viskas vyko tarsi savaime. Šiuolaikinėms merginoms tokia veikla taip pat suteiktų ne tik grakštumo, bet ir malonumo.

Septynių maitinimų taisyklės

Skaitant haremų namų knygas, akivaizdu, kad sugulovės valgė septynis kartus per dieną. Tai ne dieta, o tiesiog svajonė. Ką buvo leidžiama valgyti?

1. Ryte merginos gerdavo jogurtą. Turkijoje jogurtą buvo priimta gerti sūdytą, tačiau galima ir natūralų.

2. Pusryčiai: virti kiaušiniai, višta, daržovės, vaisiai. Ir vėl jogurtas, tačiau jau su žalumynų priedais.

3. Kavos pertraukėlė. Kava tais laikais buvo laikoma elitiniu gėrimu, o moterims ji aplamai buvo draudžiama. Tik sultono sugulovėms buvo daroma išimtis. Prie kavos paprastai būdavo dar paduodamos datulės ir razinos.

4. Pietūs. Privalomas patiekalas – sriuba (daržovių arba lęšių). Taip pat būdavo patiekiama ir mėsa, alyvuogės bei plono lavašo suktinukai su sūrio ir žalumynų įdaru. Beje, ir dabar labai populiarios įdarytos alyvuogės (lašiša, citrina ir kitais delikatesais).

5. Dar vieni pietūs. Tačiau išimtinai iš žuvies ir jūros gėrybių patiekalų, vėlgi su daržovėmis, sūriu ir alyvuogėmis.

Labai svarbus buvo porcijų apribojimas. Vieno valgymo metu merginoms buvo leidžiama suvalgyti ne daugiau 250 gramų. O kad nekiltų pagunda, lėkštutės buvo mažos.

6. Vakarienė. Dažniausiai būdavo apsiribojama vaisiais. Tačiau tos, kurios naktį turėdavo praleisti su sultonu, galėdavo išgerti kavos.

7. Nakčiai vėl stiklinė jogurto su žalumynais.

Sugulovės turėdavo riboti tik saldumynus. Jais ryte galima buvo pasmaguriauti tik toms, kurios naktį praleido su sultonu. Žinant, kaip retai tokia naktis pasitaikydavo, galima teigti, kad dauguma iš jų saldumynų neparagaudavo metų metus.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis