Druidų horoskopas: paskaityk, ką jis prognozuoja tau

Apie druidų horoskopą turbūt girdėjo net tie, kurie neturi nė menkiausios nuovokos, kas tie druidai buvo. Tik ar žinai, kad jis buvo sukurtas vos prieš šimtą metų?

59 metais prieš Kristų garsusis Romos karvedys Gajus Julijus Cezaris aprašė neįprastą keltų genčių, gyvenusių Vakarų Europoje, Anglijoje ir Airijoje, religinę sistemą. Keltai be galo gerbė tris grupes: ovatus, bardus ir druidus. Ovatai buvo gydytojai ir pranašai. Bardai atlikdavo dainas, deklamuodavo eiles, pasakodavo genties istorijas. Tuo tarpu druidai buvo filosofai, šventikai, astronomai, astrologai bei mokslininkai. Jie patarinėdavo valdovams, atlikdavo teisėjų funkcijas ir buvo taip gerbiami, kad vien pasirodę galėdavo sustabdyti mūšius.

Druidų šventikai atlikdavo ir mediumų, per kuriuos būdavo iškviečiamos mirusiųjų sielos, vaidmenį. Kaip pastebėjo Julijus Cezaris, „pagrindinis druidų doktrinos principas skelbė: sielos nemiršta. Po mirties jos pereina iš vieno kūno į kitą.“

Panaršiusi internete tikrai rasi kiek kitokių pasakojimų apie druidus: čia jie apibūdinami kaip tarp medžių gyvenę žmones, kurie suvokė, jog kiekvienas medis turi ir žmonėms būdingų charakterio savybių. Tiesa vis dėlto kiek kitokia. Garsusis druidų medžių horoskopas neturi nieko bendra su istoriniais druidais. Tiesą sakant, nėra jokių įrodymų, kad šie senovės išminčiai apskritai kūrė horoskopus. Jie patys gyveno pagal Saulės ir Mėnulio kalendorių. Jų metuose buvo 12 arba 13 mėnesių, o para druidams prasidėdavo patekėjus saulei.

Tai kas sudarė garsųjį druidų horoskopą? Ogi XX amžiaus pradžios neodruidai. Bet vien dėl to jo nurašyti neverta: jis parengtas remiantis senovės keltų mitologija, kur medžiai tikrai buvo stipriai siejami su žmonėmis. „Priartėdami prie medžio, mes priartėjame prie šventos būtybės, galinčios mus pamokyti apie meilę ir begalinį davimą. Jis yra vienas iš milijonų būtybių, teikiančių mums orą, mūsų namus, mūsų ugnį. Darbas su medžio dvasia gali suteikti atsinaujinusios energijos, galingo įkvėpimo, gilaus bendravimo“, – taip buvo rašoma ovatų mokymuose. Tad perskaityk šį horoskopą ir įsitikink pati: charakterių ir tipažų panašumų jame iš tiesų nestinga.

Žemiau esančiame sąraše pasirink savo gimimo datą ir spausk ant jos.

Obelis

Meilė – pagrindinis teorinis bei praktinis jausmingų, sentimentalių Obelų domėjimosi objektas. Šio medžio globojami žmonės širdingi, žavingi, simpatingi. Žvelgdami į juos aplinkiniai dažnai galvoja apie meilę. Jei reikia, atiduoda paskutinius marškinius ir pasidalina paskutiniu kąsniu. Juos nesunku apsukti aplink pirštą, tačiau ne todėl, kad yra kvaili. Oi, ne. Tiesiog jiems visiškai nepriimtinas šaltas išskaičiavimas ir savanaudiškumas. Kur kas tiksliau juos vadinti fantazuotojais ir filosofais. Moka mėgautis gyvenimu, visiškai nenori kam nors padaryti įspūdį ar įtikinti savo teisumu. Jei tektų rinktis tarp amžinos palaimos aname pasaulyje ir trumpalaikių malonumų dabar, laimėtų antrieji. Gyvena šia diena, todėl kartais gali kilti finansinių keblumų. Apskritai yra inteligentiški, gabūs mokslams ir neabejingi knygoms – aišku, tik toms, kurios yra jų rūpimomis temomis. Žino daug, bet savo žinių specialiai nedemonstruoja.

Tu – Obelis. Ramus, laimingas, monotoniškas gyvenimas? Dėkui, nereikia. Kad jaustųsi gyva, o ne šiaip egzistuojanti, Obeliai reikia meilės su kankinimosi elementais. Apskritai tavo būtis turi trykšti ryškiomis spalvomis bei emocijomis. Be meilės tiesiog vysti.
Jis – Obelis. Gal ir nėra kataloginio grožio, tačiau be galo žavus, draugiškas. Net jei ne itin aukštas, jam būdinga nuostabi laikysena.
Meilės reikalai. Obels gyvenimas gali būti ir laimingas, ir harmoningas, tik viena sąlyga: jis/ji turi sutikti partnerį, kuris atitiktų keliamus reikalavimus. Tada santuoka tampa vienas malonumas. Tiesa, Obelys gali tuoktis ir nejausdami partneriui itin gilių jausmų. Bet ištikimybę saugos – net ir nesusaistyti santuokos įžadų.
Pagrindiniai bruožai: emocionalios, intelektualios, mąslios, loginio ir analitinio proto asmenybės.

Kėnis

Gyventi su tokiais žmonėmis – nelengva užduotis, mat yra pakankamai kaprizingos būtybės. Gražūs, tačiau šalti, griežti. Jaučiasi vieniši ir nesuprasti net didelėje kompanijoje. Nieko keista – juk kitų nuomones ignoruoja, nors ir savąją reiškia retai. Bet jei tik kam nors prireikia pagalbos, mielai ją teikia. Jų nuolatiniai palydovai – tikėjimas ir viltis. Net sudėtingiausiomis situacijomis nepraranda savitvardos. Šio ženklo atstovai – protingi, kilnūs, be galo išdidūs. Į visas gyvenimo smulkmenas žvelgia iš aukšto ir gali ramiai jas paaukoti dėl kilnesnių tikslų. Jiems tiktų mokslinė veikla, nes yra stiprių analitinių gabumų, protingi, atkaklūs, trokšta garbės. O tai – viskas, ko reikia, kad pasiektų savo tikslų. Juos turėtų vertinti bosas, mat yra atsakingi, darbus atlieka itin skrupulingai, sąžiningai.

Tu – Kėnis. Moki palaikyti, padėti, paremti – jei tik kas nors paprašo. Tau nebūna beviltiškų situacijų – išsisuksi iš bet kur. Itin išranki rinkdamasi partnerį: juo gali tapti tik tas, kuris sugebės daug pasiekti. Patinka senoviniai papuošalai, iškilmės, subtilūs kvepalai, ritualai.
Jis – Kėnis. Net ir dirbdamas ne pagal specialybę, savo darbą vertina itin atsakingai. Nepaisant to, jam ne visada sekasi. Jei tenka rinktis vieną sprendimą, dažniausiai laimi tas, kurį įgyvendinti sunkiausia. Apskritai šio medžio globojamiems vyrams puikiai pavyksta sukurti sudėtingas situacijas ne tik sau, bet ir aplinkiniams.
Meilės reikalai. Oi kaip sunku įtikti šiems sunkiai sukalbamiems ir itin reikliems žmonėms! Kėnis yra labai geros nuomonės apie save, tad jam reikia irgi tik paties geriausia. Metamorfozių įvyksta tik tada, kai pameta galvą – mylimuosius apipila begaliniu dėmesiu bei švelnumu.
Pagrindiniai bruožai: intelektualūs, linkę į analizę. Asketiški, logiški.

Guoba

Pakankamai abejingi savo išvaizdai. Kita vertus, jiems nėra dėl ko nervintis – šio medžio globotiniai itin patrauklūs. Nepretenzingi, nenori apsunkinti gyvenimo nei sau, nei aplinkiniams. Rengiasi paprastai, tuos pačius drabužius gali dėvėti ištisus metus – tokie mieli jiems tie seni apdarai. Subalansuoti, ramūs, tačiau jų humoro jausmas – pavydėtinas. O jis labiausiai ir padeda sudėtingomis situacijomis. Moka vadovauti. Deja, patiems paklusti kur kas sudėtingiau. Pagrindiniai minusai: lėtapėdžiai, pernelyg mėgsta skaityti moralus, pamokslauti. Kita vertus, labai atsidavę, konkretūs, praktiški, sveikai protaujantys. Tiesa, sveikata dažniausiai būna silpnoka.

Tu – Guoba. Itin atvira, tiesmuka, puikaus atsakomybės jausmo. Pakankamai patikli, todėl pasitiki žmonėmis ir mėgini įžvelgti tik teigiamas jų savybes. Kilniaširdė, rūpestinga, be galo dosni. Šio ženklo moterys beveik niekada neabejoja savo sėkme ir tuo, kad aplinkiniai jas be galo mėgsta. Štai kodėl reaguoji itin skausmingai, jei nepasiseka. Vis dėlto su tavimi reikia didžiulės kantrybės, mat pati esi dosni jausmų, todėl to paties reikalauji ir iš kitų.
Jis – Guoba. Praktiškas, konkretus, protingas. Apie tokius sakoma “auksinės rankos”. Jo mylimajai galima tik pavydėti, mat atsidavęs iki ausų galiukų ir dovanoja visą jausmų vandenyną. Tiesa, kad ta mylimąja taptum, teks atitikti visus keliamus reikalavimus. O jų bus daug.
Meilės reikalai. Aistringi žmonės, kurie, jei tik randa sau tinkamą partnerį, be jokių problemų nugyvens su juo visą gyvenimą. Tada santykiai būna ramūs, harmoningi. Juk Guoboms laiminga šeima – svarbiausia.
Pagrindiniai bruožai: pastabios, subalansuotos asmenybės, realiai žiūrinčios į gyvenimą, puikių organizacinių gabumų.

Kiparisas

Gali pasirodyti, jog civilizacija menkai šiuos žmones palietė. Net jų išvaizdai būdinga šis tas dar iš pirmykščių laikų. Tik įsižeisti neverta: tai tikrai nereiškia nieko bloga. Jie – gamtos vaikai, ramūs, šilti, nors ir nesentimentalūs, bet jiems būdinga unikali savybė prisitaikyti prie pačių įvairiausių sąlygų, net itin sudėtingų. Vien jų buvimas gali nuraminti šalia esančiuosius. Svajotojai: jiems labiau patinka plaukti pasroviui, nei kaip nors organizuoti savo gyvenimą. Juk svarbiausia, kad aplink būtų artimi žmonės, nes vienatvės nekenčia. Šlovė, pinigai, laimėjimai gal gerai, bet dėl to neverta aukoti gyvenimo. Bus – gerai, nebus – irgi nieko tokio.

Tu – Kiparisas. Didžiąją laiko dalį praleidi skrajodama debesimis. Ginčai, diskusijos, konfliktai kelia alergiją. Iš visų druidų horoskopo ženklų Kiparisės labiausiai atsidavusios – ir mylimajam, ir draugams. Tu niekada nepaliksi artimųjų ištikus bėdai.
Jis – Kiparisas. Taisyklingų veido bruožų, tvirto sudėjimo, lieknas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo niūrokas, tačiau drauge – išrankus. Šie vyrai anksti subręsta ir pradeda savarankišką gyvenimą. Net nepalankiausiomis gyvenimo situacijomis moka jaustis laimingi.
Meilės reikalai. Kartą nuoširdžiai pamilę, Kiparisai šiam jausmui lieka ištikimi visą gyvenimą. Jaučiasi laimingi tik tada, kai artimieji šalia. Šeiminis gyvenimas su jais turėtų būti ramus.
Pagrindiniai bruožai: lojalūs, mąstantys, logiški. Jiems būdingi pastovūs jausmai.

Topolis

Šio ženklo žmonės gražūs, deja, linkę patys sau prikurti problemų. Topoliai labai jautriai reaguoja į bėgantį laiką, siaubingai bijo senatvės, ir ta baimė jų galvose atsiranda pernelyg anksti. Jei ir tu dėl to nerviniesi, skubame nuraminti: tavo protas dar labai ilgai išliks skaidrus. Topoliai susitelkę, moka puikiai pasirūpinti ateitimi. Pagirtina savybė: net susinervinę retai tai parodo, nes puikiai įveikia ir sunkiausius uždavinius, yra drąsūs, išdidūs. Dėl to tie, kurie nepažįsta šių žmonių artimiau, dažnai klaidingai mano, jog jie labai ramūs, linksmi. Nematerialistai, pakankamai altruistiškos prigimties. Itin daug šio ženklo atstovų renkasi gydytojo specialybę.

Tu – Topolis. Tau būdinga kritiška mąstysena bei ypatingas skvarbumas. Pati sprendi, kuo užsiimti visose gyvenimo srityse, kitų nuomonė tau nerūpi.
Jis – Topolis. Jo asmenybė negali tobulėti bet kur, todėl šiam žmogui būtina labai kruopščiai išsirinkti gyvenamąją vietą. Šie vyrai negali gyventi be draugystės, o primesti santykiai bei bendravimas jiems kelia siaubingas kančias. Į bet kokį mėginimą apriboti laisvę reaguoja skausmingai. Periodiškai pasiduoda pesimistinėms nuotaikoms.
Meilės reikalai. Topolių jausmingumas sustiprėja tik jiems įsimylėjus. Bet laikykitės, nes tada šio ženklo globotiniai gali prarasti pusiausvyrą dėl bet kokio niekniekio. Gyventi su Topoliu sudėtinga – labai jau jautrus ir nepriklausomas. Pasiseks tik tiems, kurių Topoliai sugebės kontroliuoti emocijas. Tada ir šeiminius kivirčus jie spręs šypsodamiesi arba... tylėdami.
Pagrindiniai bruožai: kiek linkę į neurasteniją ir svajas, puikios intuicijos, itin jautriai savo laisvę saugantys žmonės.

Kedras

Solidūs, sveiki, gražūs žmonės. Kedrams galima tik pavydėti gebėjimo lengvai adaptuotis bet kokiomis sąlygomis ir gyvenimo situacijomis. Jie visur jaučiasi kaip namie. Aišku, tikrai nepuls savanoriškai atsisakyti patogumų, bet jei reikės, pernakvos ir po atviru dangumi – jokia tai problema. Radę mėgstamą veiklą, šie žmonės atsiduoda jai visa širdimi. Gal dėl to po tarp ženklo atstovų nemažai herojų ir kankinių. Dinamiški, savimi pasitikintys, aplinkiniams teks taikytis su jų nuomone. Drauge be galo jautrūs, sentimentalūs. Jiems tinkama karjera – pardavimai. Sprendimus priima akimirksniu. Patinka užtikti kitus nepasiruošusius ir juos nustebinti. Tačiau jautriai reaguoja į juokelius savo adresu.

Tu – Kedras. Artistiška, inteligentiška asmenybė, gal net linkusi į muziką (bent jau ritmo pojūtį tikrai turi). Į bet kokią problemą gebi pažvelgti kompleksiškai. Net svarbiausius sprendimus priimi greitai, o asmeninis tavo gyvenimas – itin turiningas.
Jis – Kedras. Savimyla, išdidus, tiesmukas. Jam labai svarbu būti dėmesio centru – dėl to gali daug paaukoti. Geba puikiai susidoroti su sudėtingiausiomis problemomis, tačiau jam būdinga ne itin pavydėtina savybė patekti į nenumatytas, nemalonias situacijas. Gerai, kad jam pačiam tai nelabai rūpi, mat iš prigimties yra optimistas (dėl šios savybės, beje, dažnai į tuos nemalonumus ir įsipainioja). Paskutinis žodis visada turi būti Kedro. Taip, jis moka daryti kitiems įtaką, bet ir pats pasiduoda svetimos nuomonės pinklėms.
Meilės reikalai. Kedrai niekada neteiks ypatingos reikšmės neįpareigojamiems, nerimtiems santykiams. Gali ištisus metus laukti idealaus partnerio ir idealių santykių. O pamilę myli visą gyvenimą, atsidavę kūnu ir siela. Jiems neegzistuoja šiaip meilė. Jiems yra tik Meilė.
Pagrindiniai bruožai: impulsyvūs, optimistai, inteligentiški, geba daryti tinkamas išvadas.

Pušis

Itin drąsios asmenybės, greitos, tikslios, aiškiai žino, ko nori iš gyvenimo, niekada neplaukia pasroviui. Moka akcentuoti savo pranašumus – ir vidinius, ir išorinius. Didžiausi gyvenimo sunkumai, fatališkos nesėkmės – niekas nesugebės palaužti. Ne tik nepasiduoda, bet ir visada žengia kitų priešakyje. Kitaip ir būti negali: juk yra drąsūs, atkaklūs, moka protingai rizikuoti ir viską sumaniai planuoti. Kitaip tariant, tikri lyderiai. Gali būti tobuli pašnekovai, tačiau tikrai nėra sentimentalūs, nes svarbiausia – savi interesai. Bet silpnybių ir jiems būdinga: tai – impulsyvumas ir jausmingumas, kurie vis kiša koją meilės klausimais. Ne itin dosnūs. Užtat karjera turėtų sektis, nesvarbu, kokios profesijos atstovai yra.

Tu – Pušis. Likimo smūgiai nepalenks. Aplinkybės įtakos nedarys. Nes savo gyvenimą kuri pati, pati ir keiti, jei tik nori. Vis dėlto tau būtini namai – kitaip nelabai seksis. O namai reikalingi ne bet kokie: jaukūs, dailūs, stilingi. Beje, Pušies ženklas itin palankus kaip tik moterims.
Jis – Pušis. Savo tikslo siekia bet kokia kaina, įveikia visas kliūtis. Dažniausiai pasiekia. Šio ženklo atstovams gyvenime dažniausiai sekasi. Viskas paprasta: jų neįmanoma sustabdyti.
Meilės reikalai. Tai – vienintelė sritis, kur stiprios bei drąsios Pušys staiga gali pasirodyti silpnos. Susižavi jos lengvai, o todėl gali pakliūti į situacijas, kurių nesugeba kontroliuoti.
Pagrindiniai bruožai: skvarbaus proto, itin gerų organizacinių gebėjimų, moka analizuoti reiškinius.

Ieva

Itin svarbus druidams medis. Iš ievos vytelių pinti krepšiai buvo neatsiejama žmonių aukojimo ritualo dalis. O aukojimo peilis buvo ievos lapo formos. Šio ženklo atstovai – melancholikai, kuklūs ir paslaptingi žmonės, turintys ką nors poetiška. Jų sielose visada tūno kokių nors neįsisamonintų troškimų bei neaiškių vilčių, kurios gali ir neįgauti konkrečių formų. Patrauklūs, saviti. Bet ne viskas jų gyvenime taip padūmavę. Gali būti ryžtingi, dalykiški ir daugeliu atvejų puikiai žino, ko nori. Moka gerbti kitų nuomonę, savosios per jėgą taip pat neperša. Kartais dėl smagumo ir asmeninės naudos apsimeta esantys silpni, trapūs ir bejėgiai. Bet tai – tik išorė: jei tik reikia, moka dėl savęs pakovoti. Vis dėlto dažnai pasinaudoja savo artistiniais gebėjimais, lakia vaizduote, išvystyta intuicija. Gyventi norėtų ten, kur saulėta ir šilta. Jautrūs kvapams ir skoniui. Galėtų būti geri psichologai – nesunkiai nuspėja kitų mintis. Puikūs sąjungininkai – verčiau jau netapti jų priešais.

Tu – Ieva. Dažnai atrodai kuklutė, savo svajose paskendusi panelė. Bet išorė apgaulinga – ryžtingumo tau tikrai netrūksta. Net nykiausioje kasdienybėje gali rasti krūvą priežasčių, kodėl reikia džiaugtis gyvenimu.
Jis – Ieva. Jam pilkos dienos – kaip peilis. Lakios vaizduotės, romantiškas, jautrus, meniškas vyras. Tačiau jei reikia ar šiaip dėl juoko, gali apsimesti bejėgiu padaru.
Meilės reikalai. Ievoms meilė be kančios – ne meilė. Na, kam įdomūs prėski jausmai? Problemiškas partneris, nes nemoka nusileisti, nesugeba greitai prisitaikyti, o kompromisai jam sunkiai suvokiami. Daugiau romantikas nei sentimentalus, todėl nepakenčia santykių rutinos.
Pagrindiniai bruožai: intuicija ir lakia vaizduote apdovanota persona.

Liepa

Liepoms žavesio tikrai netrūksta. Nors ką čia mes kalbame – ir patys jie tai puikiai žino. Reikia tik panorėti – ir susuks galvą bet kam. Liepos svajoja apie aprūpintą, stabilų, patogų gyvenimą. Bet jei reikia, be didesnių problemų prisitaiko prie bet kokių sąlygų. Bendrauti su jais lengva, malonu: kantriai klauso pašnekovų, gerbia juos. Štai kodėl bičiulių jiems nestinga – žmonėms šalia jų psichologiškai gera. Juos myli, net žinodami, kad ne visada galima jais pasikliauti. Išradingos asmenybės: praktiškos, tikslios, konkrečios. Pagrindinis priešas – nuobodulys. Tinkamas darbas – susijęs su technika, inžinerija.

Tu – Liepa. Švelni, rami, kiek baikšti, pasiduodanti pesimizmui. Užtat su vyrais problemų paprastai nekyla – gerbėjų turi gausybę. Iš principo bet kur gali sukurti jaukią, šiltą atmosferą. Net palapinėje – tau svarbu visur jaustis kaip namie.
Jis – Liepa. Nepastovus, lengvai suviliojamas pagyromis. Didžiausia jo bėda: jei gyvenimas neįdomus, nesistengia to keisti, bet tiesiog puola depresijon.
Meilės reikalai. Liepas labai paprasta pamilti – juk jie tokie žavūs žmonės. Patys meilės klausimais pakankamai kantrūs, tačiau kartais juos užklumpa juodo pavydo, dažnai nepagrįsto, priepuoliai. Sutikę tinkamą žmogų, mielai veda ar teka, o santuokinis gyvenimas jiems suteikia pusiausvyros bei išgelbėja nuo prieštaringumo.
Pagrindiniai bruožai: pastabus, organizuotas, komunikabilus, realiai į gyvenimą žvelgiantis žmogus.

Ąžuolas

Stiprūs, gyvybingi, gražūs. Išskirtinis, švenčiausias druidų medis, nestandartiniai ir jo atstovai, didingi, kupini pasitikėjimo savimi, patrauklūs ir įkvepiantys. Tačiau jiems būdinga rimta problema: yra nelankstūs, o dėl to sulaukia daugybės nemalonumų. Ąžuolas tarsi šaknimis įauga į savo aplinką. Konservatyvūs, nemėgsta permainų. Gali pasielgti nesavanaudiškai, tačiau vis tiek yra labiau susitelkę į savo interesus bei naudą. Jei jau priima sprendimą, vargu ar jo atsisakys. Valingi, ištvermingi – štai kodėl jiems nesudėtinga pasiekti savo tikslų. Tačiau jei būtų diplomatiškesni, sektųsi geriau. O sveikatos galėtų pavydėti visi. Nors ir savo, ir kitų ligas ištveria sunkiai. Vien išvydę kraują gali netekti sąmonės – Ąžuolams tai būdinga. Malonūs, svetingi, ištikimi draugai, nors šiaip svetimų žmonių gyvenimas jų nedomina.

Tu – Ąžuolas. Stipraus, valingo būdo, ištverminga, gebi siekti savo tikslų, nenori keisti sprendimų. Tau dažnai pritrūksta lankstumo, noro leistis į kompromisus. Bet kokie mėginimai apriboti tavo veiksmus kelia siaubingą pasipiktinimą. Bet ir pati gerbi kitų nepriklausomybę.
Jis – Ąžuolas. Drąsus žmogus, nors šį įspūdį dažniausiai sukelia ne dvasinės savybės, o demonstruojamas išdidumas. Ąžuolai bijo pasirodyti bailiai, todėl dažnai persistengia – reaguoja neadekvačiai. Tai – veiksmo vyrai, kuriems labiausiai patinka konkretūs poelgiai. Kartais gali veikti intuityviai. Su tokiu vyru gali jaustis rami – Ąžuolams svarbu aprūpinti šeimą.
Meilės reikalai. Meilė kuria stebuklus – tuo tikrai gali įsitikinti stebėdama įsimylėjusį Ąžuolą. Mat šis jausmas jį pakeičia kardinaliai. Gaila, kad dažniausiai meilės glėbyje užtrunka neilgai ir vėl tampa eilinio nerimto susižavėjimo auka. Susitupėti gali tik santuokoje.
Pagrindiniai bruožai: ryžtinga, tiksli, praktiška asmenybė, kuriai būdingas pastabumas bei organizaciniai gebėjimai.

Alyvuogė

Aplinkiniai žino: šie žmonės – ramūs, neagresyvūs, subalansuoti. Žavingi, net jei nėra gražuoliai. Jiems nepatinka apsunkinti sau gyvenimą. Inteligentiški, delikatūs, geraširdžiai. Gal kitiems gali pasirodyti net abejingi, nors taip tikrai nėra. Atvirkščiai, jiems nestinga gerumo, mielai atskuba į pagalbą, tačiau neleidžia aplinkiniams piktnaudžiauti šiomis savo savybėmis. Pernelyg sveikai protauja, kad nepastebėtų kitų piktų kėslų. Juos vertina ir brangina, nors tikrai specialiai nesistengia niekam patikti ar įtikti. Moka būti kantrūs, nors ir puoselėja savų principų. Nesikiša į svetimus reikalus. Turi galimybių išgarsėti.

Tu – Alyvuogė. Intelektualė, knygų ir mąstymo gerbėja. Tau patinka mokytis, vis labiau šviestis, lavintis, tobulėti. Vengi nusivylimų, nuoskaudų, eini per gyvenimą pasipuošusi šypsena. Šitaip giniesi nuo sukrėtimų. Tavo skleidžiama ramybe nesunkiai užsikrečia ir aplinkiniai.
Jis – Alyvuogė. Itin teisingas, objektyvus. Šiam vyrui būdinga unikali savybė visiškai pamiršti save ir įsijausti į kitų žmonių padėtį bei puikiai juos suprasti.
Meilės reikalai. Alyvuogės be galo gerbia partnerio laisvę. Nesitikėk iš jų pavydo proveržių, net jei tas grauš jų vidų. Dėl kito šio ženklo globotiniai net gali atsisakyti meilės. Tai toli gražu ne silpnumas, priešingai – stiprios dvasios, begalinio noro gyventi ramiai požymis.
Pagrindiniai bruožai: tinkamas mąstymas, analitinis protas, polinkis į dedukciją – visa tai būdinga šiems ramiems geruoliams.

Lazdynas

Šio ženklo atstovai gal ir neatrodo ypatingi gražuoliai, tačiau tikrai žavingi, net magiški, itin prieštaringo, originalaus charakterio. Gali pasirodyti santūrūs, kuklūs, išmintingi, kantrūs, geri žmonės, dėl kito naudos pasirengę nuversti kalnus. Tačiau tuo pat metu Lazdynai geba būti bjaurūs, pikti, net pavojingi. Jų nuotaikų kaita nenuspėjama. Jaučia polinkį kaupti pačias įvairiausias žinias. Įsisavina jas lengvai ir greitai, tačiau klausimas, ar geba jomis pasinaudoti. Jiems nereikia daug – moka pasitenkinti minimumu. Įsigeidę gali patikti, net priversti pamilti save. Viduramžiais daug šio ženklo atstovų buvo apkaltinti raganystėmis – ir ne visada be pagrindo. Nepavydi tiems, kuriems nejaučia simpatijos.

Tu – Lazdynas. Ypač originali, išsiskiri iš minios. Tavo požiūris į gyvenimą ne toks kaip aplinkinių. Taip pat sėkmingai gali ir spjauti į visus reikalus, ir pulti ant barikadų dėl kokio nors reikalo.
Jis – Lazdynas. Geba viską perprasti akimirksniu – dažniausiai dėl intuicijos, skvarbaus proto. Gaila tik, kad nuotaikos šio vyro keičiasi dažniau nei oras pajūryje.
Meilės reikalai. Jei šio medžio globojama moteris pajus kam nors stipresnius jausmus, apsivers per galvą, padarys įmanoma ir neįmanoma, kad tik palengvintų savo susižavėjimo objektui gyvenimą. Apskritai šio ženklo atstovų charakteris pakankamai netolygus: jie gali būti ir itin mieli, švelnūs, geri, ir tapti savo antrosioms pusėms tikromis pabaisomis. Gaila, bet net mylėdami ir mylimi jaučia nerimą.
Pagrindiniai bruožai: asmenybės, išsiskiriančios gebėjimu apibendrinti, fantazuoti, jų puiki nuojauta.

Šermukšnis

Šermukšnis keltus saugojo nuo blogio jėgų bei sergėjo vartus į vėlių pasaulį. Neapsigauk: Šermukšnio ženklo žmonės tik iš išorės atrodo trapūs. Iš tiesų jų charakterio tvirtumo galima tik pavydėti. Juolab kad tokiu žmogumi visada galima pasikliauti: Šermukšniai lojalūs, mieli, jautrūs, eina iš proto dėl visko, kas gražu. Dažnai šypsosi, bet ne dėl to, kad tau linksma, o dėl to, kad moka kontroliuoti savo jausmus. Mieli, greitai ir lengvai judantys, savarankiški, kankinami kaltės jausmo, mat vis jaučiasi atsakingi už viską. Šventai tiki: jų pareiga – dovanoti kitiems džiaugsmą, net jei taip skaudina save. Nėra egoistai, tačiau periodiškai prasiveržia egocentrizmo apraiškos. Rengiasi gražiai (ir šiaip yra puikaus skonio), moka pabrėžti visus savo išvaizdos pranašumus. Kartais būna pernelyg naivūs, leidžiasi išnaudojama. Tai vis dėl to, jog yra idealistai, jiems būdingi stiprūs dvasiniais principai.

Tu – Šermukšnis. Mylinti save, protinga būtybė. Deja, tau retai pavyksta padaryti įspūdingą karjerą. Puiki šeimininkė – o tai labai patinka vyrams, ieškantiems tobulų žmonų. Šio ženklo moterys visada planuoja, galvoja apie rytojų.
Jis – Šermukšnis. Su juo gana sudėtinga bendrauti, nes jam stinga paprastumo. Užtat galima pasikliauti, nes šiam vyrui tikrai netrūksta sąžiningumo, padorumo, kantrybės. Svajoja gyventi, kaip nori, tačiau dažnai sau to neleidžia, mat negali mesti tų, už kuriuos jaučiasi atsakingas.
Meilės reikalai. Gali duoti be galo daug, tačiau tuo pat metu Šermukšniai linkę nuolat tikrinti mylimo žmogaus jausmus. Kitaip tariant, daug duoda, bet ir atgal pageidauja gauti ne mažiau. Niekada neatleis partneriui išdavystės bei neištikimybės. Šermukšnis nuolat ieško savo širdies – nenuvilk jo.
Pagrindiniai bruožai: jautrūs, protingi, lakios vaizduotės, intuityvūs žmonės.

Klevas

Labai įdomios, itin įvairiapusio charakterio asmenybės. Visiški individualistai, kurie niekada nenori nė sekundei pasirodyti silpni. Energingi, darbingi, kiek koketiški, jiems patinka elegantiškos vietos. Gana santūrūs, tačiau nesunkiai priima ir itin rizikingus sprendimus, kurie remiasi ne materialiniais motyvais, bet jų gyvenimo pozicija bei interesais. Sakoma, Klevas gali viską nugalėti. Jiems patinka keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis, atvirai su jais bendrauti. Naujoves priima ramiai, net džiugiai. Komunikabilūs, lengvai mezga pažintis, svarbias bei įdomias idėjas gina itin entuziastingai, tačiau savus projektus įgyvendinti imasi retai. Bet tai netrukdo mėgautis gyvenimo malonumais. Skvarbaus, aiškaus proto, kuris puikiai dera su intuicija. Tiesa, yra kiek ciniški. Vis dėlto patikėtas kitų žmonių paslapčių niekam be reikalo neplepa. Taip pat nepuola smerkti besielgiančiųjų kitaip nei jie.

Tu – Klevas. Įžvalgi, save prižiūrinti žavi dama, itin vertinanti madą. Protinga, puikios nuojautos, lakios vaizduotės. Kitų nuomonės niekada nepaisai. Tau nusispjaut, jei kam nors kas nors iš jos savybių nepatinka. Apskritai masė su savo gyvenimo būdu tau nė motais.
Jis – Klevas. Be galo domisi mokslinėmis bei technikos naujienomis. Jam imponuoja jo pačių pažiūrų įvairiapusiškumas. Susipažinęs su naujais žmonėmis, be vargo privers šiuos paatvirauti.
Meilės reikalai. Klevas niekada nesielgia įprastai – nei kasdieniame gyvenime, nei meilės klausimais. Jis renkasi originalų, ypatingą, gal net kiek keistą kelią. Jam svarbiausia sutikti partnerį, kuris į Klevo ekscentriškumą žiūrėtų ramiai – tada šiam nebus sunku išsaugoti ištikimybę ir būti laimingam.
Pagrindiniai bruožai: gyvo būdo, puikaus humoro jausmo, analitinio mąstymo žmonės, kuriems būdingas polinkis į dedukciją.

Riešutas

Apie tokius žmones sakoma, kad jie tarsi sutverti iš prieštaravimų. Jiems būdingas agresyvumas, kaprizingumas, egoistiškumas. Sunku numatyti, kaip pasielgs, kas jiems šaus į galvą. Nors ir labai stengiasi būti itin gerų manierų, rafinuoti, stilingi, taip elgiesi tik dėl to, kad iš tiesų yra drovūs, jiems trūksta pasitikėjimo savimi, todėl iš šono atrodo nenatūraliai. Šio ženklo atstovai dažnai linkę pabloginti padėtį, nors nestinga gebėjimų tapti puikiais strategais. Moka tinkamai įvertinti savo poelgius, gali elgtis itin klastingai be menkiausios sąžinės graužaties. Neretai greitis, kuriuo veikia, aplinkinius tiesiog glumina. Jiems netrūksta nei priešų, nei draugų, tačiau tvirtai tiki: pasikliauti galima tik savimi. Laikosi atokiai, neleidžia kėsintis į savo laisvę. Visiškai nenuspėjami, jiems nepatinka eiti jau išmėgintais keliais.

Tu – Riešutas. Gali netikėtai apdovanoti kitą meile bei draugyste, o paskui akimirksniu be jokios priežasties atšalti. Itin geros nuomonės apie save: manai esanti išskirtinė, ypatinga. Patinka, kai dėl tavęs kenčia, nors ir pati nieko prieš pasikankinti.
Jis – Riešutas. Egocentriškas, tačiau moka būti dosnus, svetingas. Jei kalbėtume apie santykius, šis vyras neįtikėtinai puikiai derina ištikimybę ir nepastovumą. Nors ir labai trokšta patikti aplinkiniams, nusileisti nenori ir nemoka.
Meilės reikalai. Artimi santykiai su Riešutais neapsieina be staigmenų. Jų antromis pusėmis gali tapti tik tie, kuriems pakaks jėgų mėginti laimę. Bet jei tik šie drąsuoliai nepasipriešins, nenuspėjamieji Riešutai juos laikys po padu.
Pagrindiniai bruožai: ryžtingos, pastabios, organizuotos natūros.

Jazminas

Jazminai komunikabilūs, energingi, judrūs. Puikūs pašnekovai, su jais įdomu bendrauti. Moka atkreipti žmonių žvilgsnius ir atsiduria dėmesio centre net tada, kai visiškai to nenori. Nekenčia įsipareigoti, bet jei reikia, elgiasi kaip liepia pareiga. Nebijo jokio darbo, gali įkvėpti kolegas palaikyti harmoningus santykius, o dėl įgimtos diplomatijos moka sukurti jaukią aplinką. Vadovai juos vertina dėl lankstumo, gyvumo, inteligentiškumo. Didžiausią džiaugsmą gyvenime jiems suteiktų vaikai – su jais greitai randa bendrą kalbą. Veikia labai atsargiai – apmąsto savo poelgių padarinius. Vienas iš didžiausių pliusų – gebėjimas žvelgti į priekį. Nėra materialistai, bet dažniausiai uždirba visai neblogai.

Tu – Jazminas. Aplinkiniai tave mėgsta dėl linksmo būdo, vidinės laisvės ir gebėjimo pakelti kitiems nuotaiką.
Jis – Jazminas. Atrodo smagus, susitvardantis žmogus. Kiti neretai net nenutuokia, kad šie vyrai – itin jautrūs, dažnai patiria nusivylimų, yra pesimistai iš prigimties. Apie tai žino tik artimiausieji.
Meilės reikalai. Su Jazminu nėra lengva. Visi jo pranašumai namie kažkodėl ima ir išgaruoja. Labai jau nemėgsta, kai kas nors pasikėsina į jo laisvę. Jazminai – labai įžeidūs žmonės. O įsižeidę nebesugeba objektyviai mąstyti. Santuoka? Na, kam tie įsipareigojimai? Juk kiti taip greitai nuvilia.
Pagrindiniai bruožai: kritiško proto, inteligentiški, kūrybingi, puikios nuojautos.

Kaštonas

Gražūs bei žavingi. Šie žodžiai Kaštonams labai tinka. Tačiau jie nesinaudoja savo pranašumais vaikydamiesi naudos. Stiprūs ir energingi – jiems reikia erdvės, kad turėtų kur atsiskleisti. Būdingas įgimtas teisingumo jausmas, paprastai netyli, jei mato, kad kas nors mėgina elgtis ne pagal taisykles. Už savo tiesą kovoja ragais ir nagais, bet kokiomis priemonėmis, nesirūpina padariniais, nesileidžia į kompromisus. Jų veiksmams būdinga tikslumas, greitumas. Tačiau tai netrukdo kartais pasvajoti. Kaštono gyvenimą nepaprastai stipriai veikia aplinka. Bendraudami su žmonėmis dažnai būni nelankstūs, todėl lydi nusivylimai. Gali būti, jog tenka dėl to keisti darbą, ir ne kartą. Neigiamus jausmus prisimena ilgai. Kasdieniame gyvenime nori mėgautis sutvarkyta buitimi. Apdairūs, tad materialinių problemų paprastai išvengia. Labai moralūs, kiek puritoniški. Tik jei artimieji juos supranta ir palaiko, gali visiškai atskleisti savo gabumus.

Tu – Kaštonas. Protinga, nepaprastai pastabi būtybė, savo poelgiais neretai aplinkiniams varai šoką. Tai galima paaiškinti tuo, jog nepasitiki nei savimi, nei kitais. Kartais dėl to atrodo, kad esi neprisitaikiusi prie gyvenimo.
Jis – Kaštonas. Ištvermingas žmogus. Tik nereikia to painioti su užsispyrimu. Nuoseklus ir moralus: etikos normos jam nėra tuščios frazės. Neretai elgiasi konservatyvokai, nors iš prigimties yra jautrus.
Meilės reikalai. Kaštonai negali be meilės. Jiems baisu, jei niekas jų nemyli. Be to, šio ženklo globotiniai myli kartą ir stipriai, todėl jiems sunku rasti laimę. Dėl visų šių verdančių jausmų Kaštonai kartais elgiasi keistai, patys sau sunkindami santykius.
Pagrindiniai bruožai: drąsūs realistai, jiems būdingas pastabumas, skvarbus protas.

Uosis

Uosiai išsiskiria grožiu, stiprybe, laisvais, elegantiškais judesiais, itin liekna figūra. Į juos be galo malonu žiūrėti. Deja, aplinkiniai dažnai jų nesupranta ir palaiko lengvabūdėmis neatsakingomis personomis, mat iš pasitaikančių gyvenimo sunkumų yra linkę juoktis. Gali būti dvilypiai: vienokie išorėje ir kitokie – viduje. Užtat puikiai numano, ko nori, o ko – ne. Tiksliau, myli save taip stipriai, kad dažniausiai daro tik tai, ko reikia tau, nes yra be galo ambicingi. Iš aplinkinių reikalauja, kad atitiktų tavo reikalavimus, todėl su tavimi nelengva. Svarbu, jog tavimi rūpintųsi ir galėtum gyventi taip, kaip nori pati.

Tu – Uosis. Didžiulė egoistė, tačiau drauge gali būti nepaprastai dosnios prigimties. Laimingo gyvenimo link judi taip greitai, energingai ir ryžtingai, jog be jokio pasigailėjimo sutrypi visus, kurie pasipainioja kelyje.
Jis – Uosis. Protingas, intuityvus, be galo įžvalgus žmogus. Tai dėl to jam kartais kyla noras imtis pranašo vaidmens. Tačiau ir be šių triukų Uosiams patinka žaisti su likimu, nes laimė jiems pakankamai dažnai šypsosi.
Meilės reikalai. Uosiai – kaprizingos asmenybės, tačiau meilė juos keičia: jos įkvėpti aprimsta, tampa apdairesni, stabilesni. Šioje srityje jie klysta retai. Jei nori gražaus šeiminio gyvenimo, negailės pastangų, todėl tikėtina, kad jiems pasiseks. Tuoktis gali ir iš meilės, ir iš racionalaus išskaičiavimo, tačiau tai antroms Uosių pusėms tikrai nesutrukdys jaustis laimingoms.
Pagrindiniai bruožai: inteligentiški, intuityvūs, linkę į analizę bei fantazijas.

Skroblas

Liekni bei gražūs žmonės, nors žavesio jiems trūksta. Tiesa, iki senatvės turėtų išsaugoti gerą formą. Į visa, kas vyksta, Skroblai žiūri atlaidžiai. Daugiau domisi forma nei turiniu, mat yra dideli estetai. Greičiausiai jiems būdinga nemenka savimeilė, verčianti svajoti apie garbę, kitų susižavėjimą, apdovanojimus. Tiesa, patys iniciatyvą rodo retai: labai jau greitai įpranta prie nusistovėjusio gyvenimo, todėl į naujas idėjas reaguoja atsargiai. Sprendimus priima sunkiai – labai bijo suklysti. Užtat jiems būdingas atsakingumas, teisingumas, niekada nepraleidžia progos apžavėti. Dėl kūrybingumo gali daug pasiekti – jei tik susiklostys palankios sąlygos. Bet viskas turėtų būti gerai – juk moka organizuoti savo gyvenimą bei teisingai dėlioti išlaidas.

Tu – Skroblas. Labai skrupulingai laikaisi visų įmanomų taisyklių bei normų. Permainos tau nepatinka, o meilės klausimais linkusi ginti tik savo interesus.
Jis – Skroblas. Puikus darbuotojas, nes linkęs paklusti viskam: normoms, taisyklėms, tvarkai, viršininkams. Be galo disciplinuotas, tačiau už savo ištikimybę tikisi tinkamo įvertinimo.
Meilės reikalai. Asmeninių santykių klausimais Skroblai mieli, malonūs, padorūs ir... racionalūs. Jei tik reikės, atsisakys dėl jausmų pareigos. Meilės srityje jiems trūksta vaizduotės, nors santuokai tinka idealiai, mat puikiai sutvarko namus ir mielai turi vaikų.
Pagrindiniai bruožai: intelektualai, jiems būdingas artistiškumas, intuicija, gera vaizduotė.

Figmedis

Po šiuo ženklu gimsta ne tiek jau daug gražuolių, tačiau dauguma jų labai aiškių bei išraiškingų veido bruožų. Nepastebėti jų negalima. Jautrūs įspūdžiams, nepastovaus būdo, sunkiai ištveria sudėtingas situacijas. Patogiai jaučiasi toli gražu ne visur. Gyvybiškai būtina, kad gyvenamojoje aplinkoje jaustųsi patogiai. Atlaidūs, emocionalūs, delikatūs. Trokšta stabilumo, nors patiems jis ne visada būdingas. Jei prisiima įsipareigojimus, juos vykdo. Jais visada galima pasikliauti.

Tu – Figmedis. Tau nuolat reikia bendrauti su šeima, nes artimiesiems jauti didžiulį prieraišumą. Emocionali, švelni, dažnai šypsaisi bei skleidi gėrį.
Jis – Figmedis. Tinginukas iš prigimties, tačiau moka kovoti su savo silpnybėmis. Tiesa, ši kova tęsiasi visą gyvenimą, tačiau paprastai baigiasi Figmedžio pergale. Tai veiklus, apsukrus, nuolat ką nors dirbantis vyras. Jo siela kupina gerų norų. Tiesa, elgiasi itin impulsyviai. Tačiau artimiesiems – tikras lobis. Už jo verta tekėti – būsi kaip už sienos.
Meilės reikalai. Šio ženklo globotiniams labai didžiulę reikšmę turi nuoširdūs, paprasti jausmai, o ne romantiškos svajos. Išsiskiria pažeidžiamumu, todėl partneriai Figmedžiams turi būti dėmesingi ir švelnūs. Juos reikia pasistengti suprasti arba priimti tokius, kokie yra. Labai įžeidūs, su jais reikia kantrybės.
Pagrindiniai bruožai: impulsyvūs, praktiški, išsiskiriantys pastabumu bei realiu požiūriu į gyvenimą.

Bukas

Bukai paprastai išlaiko puikią fizinę formą iki pat senatvės. Dailūs, lankstūs, vikrūs – tokie turėtų būti ne tik jaunystės metais. Apskritai šio ženklo žmonėms būdinga daug pranašumų. Jie – tvarkingi, padorūs, linkę labai nuodugniai apsvarstyti visus savo veiksmus. Nelinkę kliautis atsitiktinumu: viską kruopščiai, metodiškai planuoja, kryptingai eiti savo keliu. Priklausomai nuo situacijos, gali būti itin sumanūs, apsukrūs. Jei jau ko nors siekia, jų beveik neįmanoma išmušti iš vėžių. Nėra linkę dalytis savo nuosavybe, nors kartais pasiduoda dosnumo priepuoliams. Vis dėlto savo biudžetą planuoja labai tikslingai. Palankiomis sąlygomis gali pasiekti didžiulės sėkmės.

Tu – Bukas. Nepriklausomai nuo fizinio amžiaus, nuolat esi puikios formos. Labai save prižiūri, esi įdomi, kiek koketiška. Sėkmės gali pasiekti imdamasi bet kokios veiklos.
Jis – Bukas. Inteligentiškas ir visiškas materialistas. Visur ir visada vadovaujasi sveika nuovoka. Svarbiausia – materialinė gerovė, o laimė gali ir palaukti. Puikus organizatorius. Idealus šeimos paveikslas Bukui: pavyzdinis namas, vaikai ir galimybė gerai paatostogauti.
Meilės reikalai. Santykių klausimais Bukams stinga fantazijos. Jų atveju viskas konkretu ir aišku, kaip du kart du. Tačiau drauge Bukai – nuostabūs sutuoktiniai, kuriems rūpi vaikai ir tvarka namie. Deja, visiškai įmanoma, jog po ilgalaikių pavyzdinių santykių brandusis Bukas ims ir nuklys į meilės avantiūras. Bet tik dėl to, kad įrodytų, kad yra vis dar jaunas bei geidžiamas.
Pagrindiniai bruožai: inteligentiški organizatoriai, itin racionalios mąstysenos.

Beržas

Druidams beržas buvo atsinaujinimo, atgimimo medis, įkūnijantis tyrumą. Aristokratiška, grakšti, elegantiška būtybė. Šio medžio globojamiesiems būdingas be galo stiprus saiko jausmas. Nors ir kantrūs, vulgarumo nepakenčia. Nebruka kitiems savo pažiūrų, nuotaikų, simpatijų. Kad jaustųsi laimingi, jiems būtina gera biblioteka ir artimas žmogus. Ne itin mėgsta bendrauti, tačiau su snobiškumu tai neturi nieko bendra. Beveik nekreipia dėmesio į išorinę daiktų ar reiškinių pusę. Jiems tai – tik tušti blizgučiai. Darbštūs, inteligentiški, lojalūs, kantrūs, logiški, geba realizuoti savo tikslus. Šios savybės padeda nesunkiai atsiverti visas duris. Į viską žvelgia kūrybingai – jie be galo išradingi bei lakios vaizduotės. Vienintelis minusas: ne itin komunikabilūs.

Tu – Beržas. Tau tinka visos veiklos sritys, tačiau labiausiai atsiskleistum pasirinkusi meną. Abejinga didelėms žmonių kompanijoms, net jei šios žada gerą laiko praleidimą ar naudingas pažintis. Ne itin linkusiai bendrauti, tau kur kas labiau patinka sėdėti namie.
Jis – Beržas. Miestai jam kelia nemalonių asociacijų – jei galėtų, apsigyventų kaime ir mėgautųsi grynu oru. Nors šiaip tikrai be jokių problemų galėtų apsistoti bet kur, kur tik leidžiama ramiai dirbti. Kūrybingas žmogus, kuris darbe panaudos absoliučiai visą turimą sumanumą ir išradingumą (o jų jam netrūksta). Daro labai teigiamą įspūdį, todėl aplinkiniai jį myli.
Meilės reikalai. Delikatūs Beržai svajoja apie ramią meilę. Jie vengia stiprių emocijų, nors ir yra jautrios prigimties. Kartais atrodo, kad net susituokia per išsiblaškymą. Tačiau jų antrosioms pusėms gailėtis nėra ko: Beržai – ištikimi, lankstūs, atsidavę partneriai. Jų dėka namai tampa jaukumo oaze, o šeiminis gyvenimas teikia laimės.
Pagrindiniai bruožai: švelnaus būdo, intuityvūs, puikios fantazijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis