Skaitytojos laiškas: kaip svarbu gyvenime išeiti laiku

Už atsiųstą laišką dėkojame mūsų skaitytojai Neringai. Nori pasidalinti savo mintimis ar išgyvenimais? Rašyk mums portalas@cosmopolitan.lt

Išeik laiku iš vakarėlio namo, net jei tavęs ten niekas nelaukia. Laiku pasitrauk nuo kvailų įpročių, nuo depresijos ir niūrių minčių, nuo skaudžių prisiminimų, nuo varginančių žmonių.

Laiku išeik iš atgyvenusių santykių. Suteik jam ir sau šansą rasti tą, su kuriuo bus geriau, komfortiškiau, ramiau viena ar kita forma, kokios kiekvienam iš jūsų reikia. Jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepajėgiate šito vienas kitam duoti, neatimkite vienas iš kito bandymų ir vilties rasti tai kituose santykiuose ir savyje.

Nebūk godi ir neatimk iš kito šanso būti laimingu taip, kaip jis tai supranta, o iš savęs – taip, kaip supranti tu. Juk kiekvienas judame savo ritmu, spinduliuojame savo dažniu ir gauname savo patirtį. Jeigu jauti, kad jūsų bangos nebesutampa – pasiimk reikiamą patirtį, padėkok ir... laiku išeik. Nesistenk užkurti mechanizmo, kuris prispaus tave sunkia aplinkybių našta, kai būsi priversta priimti šį sprendimą kur kas mažiau tau palankiomis sąlygomis, išlįsti iš po paviršutiniškų, bet skaudinančių aplinkinių vertinimų, kuriems nė trupučio nerūpi tavo tikrieji gyvenimiški motyvai, tavo išsekusi kantrybė, ilgi bandymai kažką „išsaugoti“, kažką „išgelbėti“.

Išeik laiku, nepalik ant savo gyvenimo kūno gilių randų, neužteršk sielos kaltės virusu – jausmu, kuris atitraukia nuo tikro, vienintelio savo gyvenimo ir tave nuo pačios savęs.

Brangink savo gyvenimą labiau, nei jį brangina kiti. Išeik laiku, jei kažkas savo gyvenimą vertina labiau nei tavo. Atsimink, kad pirmiausia esi atsakinga už savo gyvenimą ir tik paskui už kažkieno kito. Niekas neatėjo į šį gyvenimą tam, kad būtų paaukotas ant altoriaus. Gyvenimas žmogui duotas ne tam, kad jis aukotų didžiules jam suteiktas dovanas – gyvenimą ir gebėjimą mylėti.

Lengva save prarasti, ištirpti kitame, kito gyvenime, kito pasaulyje, kito realybėje. Netgi nesunku to reikalauti ir norėti. Atrasti save sunku. Tik mes galime nuspręsti, kiek leisime save išnaudoti. Juk aukodama save, per daug dalyvaudama kito gyvenime, automatiškai eikvoji jėgas, kurių gali pritrūkti kažkuriuo gyvenimo etapu.

Santykiai visaverčiai, jeigu juose keičiamasi, sąveikaujama. Tai šokis poroje. Bet jeigu ėmėte mindyti vienas kitam kojas iki skausmo ir kraujo, šį šokį reikia baigti ir, užsigydžius žaizdas pradėti naują, su kitu žmogumi. Taip yra visuose santykiuose – partneriškuose, šeimyniniuose, darbo... Tu visada žinai, kada atėjo reikiama akimirka. Pasitikėk savimi, neįkalbinėk savęs, neapgaudinėk kitų.

Laiku pasitrauk nuo įkyrių iliuzijų, primestų baimių, bet toliau siek, svajok, bandyk. Nebijok suklysti – juk tai reiškia, kad bandei. Nebijok kitų žmonių reakcijos, juk 100 procentų visko nenumatysi, kol neįgyvendinsi to, kas sumanyta, o jei įgyvendinsi – baimės juo labiau neturi prasmės. Tačiau tu turėsi šansą... laiku išeiti. Taip, būtent – išeiti ir judėti toliau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis