18 dalykų, kurių geriau nesakyti, kai guodi išduotą draugę

O tu kaip jaustumeisi, atsidūrusi jos vietoje ir tai išgirdusi? Atrodytų, paprastas būdas pasitikrinti, ką tinka sakyti, o ką – ne. Deja, pernelyg dažnai šį paprastą patarimą pamirštame. Tad dar kartą pažiūrėk, kokią reakciją vargšei draugei gali sukelti tavo neapgalvoti žodžiai.

1. „Vadinasi, taip turėjo būti.“ Pala, tai ką kaltinti – likimą? Bet juk išdavė ne jis, o konkretus žąsinas, kurį aš myliu.

2. „Ne tu pirma, ne tu – paskutinė.“ Ir kas iš to? Man vienodai šviečia kitos, nes šiuo konkrečiu atveju aš esu išduota ir man beprotiškai skauda.

3. „Tu jam buvai per gera.“ Ot ačiū, dabar tai ir pati žinau, tačiau visiškai apie tai negalvojau tą pusmetį, kurį praleidau su juo. Juk puoselėdami santykius abu turi būti geri vienas kitam. Iš kur galėjau žinoti, kad jis, pasirodo, tuo pat metu dar dulkino ir kiekvieną, pasipainiojusią po kojomis?

4. „Aš iš pat pradžių žinojau, kad jam kažkas ne taip.“ Sveikinu – gali atidaryti burtų saloną!

5. „Man jis niekada nepatiko.“ Tai kodėl tu nieko man apie tai nesakei?

6. „Tau reikia pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų.“ Net jeigu sakai tiesą, brangioji, šitie žodžiai – kaip druska ant mano vis dar kraujuojančios žaizdos.

7. „Tu pernelyg išranki.“ Ne, aš nesu tokia, aš tiesiog žinauo, ko man reikia, ir neketinu nuleisti kartelės.

8. „Padaryk pertrauką ir pailsėk nuo vyrų.“ Kiekvienas „gydosi“ savaip. Noriu pailsėti nuo vyrų – ilsiuosi. Noriu – einu į miestą ir mezgu naujas pažintis.

9. „Geriausias būdas pamiršti vieną – kuo greičiau atsidurti po kitu!“ Betgi tai – tiesiausias būdas po visko pasijusti dar šūdiniau.

10. „Visi jie išdavikai.“ Tokie apibendrinimai neturi nieko bendra su tiesa.

11. „Tu ką, tikrai nieko neįtarei?“ Ne. Ir ką?

12. „Tai neturi nieko bendra su tavimi. Tai – tik jo kaltė.“ Be abejo, bet jis išdavė mane. Vadinasi, tai susiję ir su manimi.

13. „Mes jau seniai žinojome, bet nenorėjome tau sakyti.“ O štai šito sakinio niekada negali ištarti. Nes kitaip tai kokia gi tu draugė?!

14. „O kaip atrodo ta kita?“ O ką tai keičia?

15. „Norėčiau tau kaip nors padėti, bet manęs niekada niekas neišdavė, todėl nežinau, ką tau pasakyti.“ Taip draugei pasakyti gali tik visiška šikna. Niekam neįdomu, kad tavęs neišdavė. Tavo pareiga šiuo metu – palaikyti ir išklausyti draugę.

16. „O ko tu tikėjaisi? Tu pažiūrėk, kaip jis atrodo. Tokie gražuoliai ištikimi nebūna.“ O aš tikėjausi, kad viskas bus gerai. Ir ne visi gražuoliai eina į kairę!

17. „Mes visi matėme, kad taip bus. Tik tu viena buvai akla.“ Taip, nes meilė – akla. O tu tokiais komentarais tikrai nepadedi.

18. „Tau reikia išgerti.“ Ir? Iš pradžių gal ir palengvės, tačiau puikiai žinau (ir tu žinai), kokia bus pabaiga. Aš pasigersiu, dar labiau pradėsiu savęs gailėti ir galiausiai pasijusiu visiška nevykėle.

Tai ką sakyti išduotai draugei? NIEKO. Leisk jai išsikalbėti, išsiverkti, paduok nosinę ir atkišk petį. O tada išnešk jos užpakalį į miestą ar gamtą, kad prasiblaškytų. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis