Akmenys, kurie gydo: kaip teisingai nešioti ir išsirinkti tau labiausiai tinkantį

Deimantai – ne tik geriausi merginų draugai. Jie – dar jų gydytojai. Kaip ir rubinai, safyrai, nefritas, turkis. Nemanyk, kad pasakas sekame: taip teigia mokslininkai. Tad prieš rinkdamasi vakarėlio papuošalus perskaityk šį straipsnį: gal tau reikia žiedo su opalu, kad gelbėtų nuo peršalimo, o gal auskarų su ametistu – migrenai apmalšinti ir suteikti jėgų linksmintis iki ryto.

“Mano gražuole, tau virš naktinio guolio pakabinsiu smaragdą, tegul jis atitolina nuo tavęs blogus sapnus, ramina širdies plakimą, nukreipia nerimastingas mintis”, – taip šio puikaus brangakmenio gydomąsias savybes mylimajai aprašo biblinis karalius Saliamonas. Dar jis apipila gražiąją Sulamitą ametistais – vejančiais pyktį, neleidžiančiais apgirsti, tramdančiais vėją. Kitaip tariant, gelbstinčiais nuo vidurių pūtimo (itin aktualu per vakarėlius, kai skrandyje susimaišo tiek mišrainių, alkoholio, visokių nekasdienių užkandžių).

Dar vienas švenčių pavojus – peršalimai, įvairiausi virusai. Juk kiekvienas svečias tau sveikatos pažymos tikrai nepateiks, be to, po trečio tosto ir pačiai maga viena suknute išplasnoti į balkoną ar net į gatvę – pasigėrėti saliutais. Peršalimo ligų riziką sumažins žiedas su opalu: dar Saliamono laikais buvo pastebėta, jog tie, prie kurių kūno glaudžiasi šis akmuo, nelinkę kosėti ir sirgti karštine.

Kiečiausi vaistai

Kodėl akmenys mus taip veikia? Tai – mistika ar paprasčiausia savitaiga? Nei viena, nei kita: tik objektyvi tikrovė.

Nuo senų senovės žinoma, jog brangiesiems kristalams būdinga sveikatinamųjų savybių. Dabar šį faktą patvirtino ir priekabūs mokslininkai, ne kelis, bet kelis šimtus kartų tikrinę įvairius akmenis. Jų išvada: jokios mistikos ar burtų nėra. Tiesiog gyvasis organizmas fizikos požiūriu – tai daugybė kuo įvairiausių spindulių: ultragarso, šilumos (infraraudonųjų), elektromagnetinių, leptoninių... Juos sąveikaudamos skleidžia chromosomos, ir dėl to organizmas nėra beformė biomasė: tai – suderinta sistema. Kai tie vidiniai spinduliavimai išbalansuojami, prasideda liga. Akmenys kaip tik ir padeda tą balansą atkurti.

Mineralo spinduliavimas gali tikti visam organizmui arba vienam atskiram organui: tarkim, nefritas teigiamai veikia inkstus, koralas – plaučius, rubinas padeda širdžiai, o smaragdas į vėžes grąžina kraujospūdį. Litoterapija, arba gydymas akmenimis, jau seniai nebelaikoma pseudomokslu. Atvirkščiai, plačiai taikoma itin civilizuotose šalyse.

Tu taip pat veikiausia kartkartėmis tokio gydymo griebiesi, gal nė pati to nesuvokdama. Prisimink – juk ėmei ir iš visų auskarų išsirinkai tuos su ametistu. Ranka tarsi pati išsitiesė... Taip pasielgei todėl, kad smilkiniuos jau tvilkčiojo migrena, o šis akmuo ją malšina. Organizmas kuo puikiausiai žino, kas jam padeda, ir tau tai sufleruoja.

Tavo akmuo po kaklu

Litoterapijos centrai itin populiarūs JAV ir Vakarų Europoje. Pats paprasčiausias gydymo metodas – kontaktinis: akmenys tiesiog dedami ant tam tikros kūno vietos. Mineralai naudojami ir taškiniam masažui atlikti. Geriausiai tinka serdolikai (labiausiai vertinami chalcedono mineralų grupės brangakmeniai), gintaras, titnagas, lauko špatas. Jų rutuliukai veriami ant metalinio strypo ir tokiu masažuokliu braukoma per odą – stimuliuojamos tam tikros taškų grupės. Šį metodą nuo seno naudojama kinų medicinos specialistai.

Egipto žyniai veikė kitaip. Jie faraonus gydė brangakmenių milteliais, pagamintais pagal “Vaistų visoms kūno dalims gamybos knygą” – papirusą, parašytą prieš 3500 metų. “Akmeninių” tablečių gaminama ir šiais laikais. Pavyzdžiui, Japonijoje kalcio preparatai ruošiami iš koralų. Mineralai iš akmenų gali būti pasisavinami ir tiesiai per odą: užsisegei vėrinį – ir viskas, procesas vyksta.
Beje, hipotirozės (skydliaukės funkcijos nepakankamumo) atveju rekomenduojama nešioti gintarą. Irgi jokios mistikos: ne vieną tūkstantį metų jūros dugne išgulėję sustingusios dervos gabalėliai odos sušildyti atiduoda jai jodą, kurio prisisotino jūros vandenyje.

Nepakeičiamas originalas

Mokslininkai mėgino dirbtinai atkurti gydomąsias akmenų savybes. Idėja nesudėtinga: sukonstruoti miniatiūrinį spinduliuotuvą, kuris dirbtų tokiu pat diapazonu kaip žmogaus organizmas. Pasakyta – padaryta. Sukonstravo. Šį inžinerijos stebuklą reikėjo segėti, kaip ir dera, ant kaklo. Gal kam nors jis ir padėjo, tačiau jį išmėginęs liudininkas guodėsi, kad prisitaisius aparatą apėmė jausmas, lyg širdies plote būtų įvykęs trumpasis jungimas, širdis daužėsi lyg pamišusi. Matyt, deimantai jai vis dėlto artimesni.

Akmenys organizmą veikia gerokai švelniau nei visokie įrenginiai ir prietaisai. Svarbiausia, kad tai būtų tavo akmuo. “Kai į jį žiūri, širdis prašviesėja”, – rašė garsus rusų rašytojas Aleksandras Kuprinas apie savo mėgstamą smaragdą. Ir tave tinkamas akmuo turi veikti panašiai: judu turite derėti, papildyti vienas kitą. Pastebėjai – kai kuriomis brangenybėmis, nepaisant viso jų nežemiško grožio, nieku gyvu nesinori puoštis: jos kelia beveik fizinį diskomfortą? Tai – signalas, kad akmens skleidžiami spinduliai nesutampa su tavo organizmo energetika.

Perlinė sveikata

Antonijui pagerbti iškeltoje puotoje Kleopatra į vyno taurę įmetė didžiulį perlą ir jį prarijo. Kodėl? Remiantis legenda, kad būtų dar gražesnė ir išvengtų senatvės. Taip ir patikėjom! Veikiausia jos tikslas buvo kur kas pragmatiškesnis. Vynas legendinei karalienei sukeldavo rėmenį, o perluose yra kalcio druskos, kuri neutralizuoja rūgštį. Ne veltui Rytų medicinoje iki šiol perlų milteliai naudojami rėmens sukeltam deginimui malšinti. Perlų yra ir pas mus vaistinėse parduodamuose vaistuose, tad savo perlų vėrinio gadinti nereikės.

Perlai apskritai padeda nuo gausybės negalavimų: jei krinka nervai, patariama it rožinį pro pirštus leisti arba tarp delnų patrinti iš stambių perlų suvertus karolius, jei ką nors skauda, padės žiedas su perlu – pamasažuok juo skaudamą tašką pagal laikrodžio rodyklę. Perlų karoliai įveikia netgi migreną, tik reikia pridėti juos prie kaktos. O jei sulenkusi per pusę ritmingai sūpuosi sau prieš akis, greičiau užmigsi.

Viskam savo vieta

Akmuo kūną turi liesti tinkamoje vietoje, t. y. žiedas turi būti mūvimas ant tam tikro piršto, pakabutis – segimas tam tikrame aukštyje. Pavyzdžiui, kiek žemiau nei raktikaulis kabantis pakabutis su mėnulio akmeniu, gintaro ar deimantų vėrinys lengvina faringito, bronchito ir astmos požymius.

Kone bambą siekiantys karoliai gydo kepenis (vakarėlių gausa joms tikrai ne į naudą) – kaip ir žiedas su hiacintu, topazu, akvamarinu, turkiu ar malachitu ant bevardžio piršto. Šie akmenys gerina kepenų bei šlapimo pūslės veiklą, o bevardžio piršto paviršiuje yra taškų, susijusių su šiais organais.

Jei maudžia širdį ar ji netolygiai plaka dėl streso ir sumaišties, ant mažojo pirštelio mauk žieduką su safyru, rubinu, granatu, špineliu ar smaragdu. Arba kairėje krūtinės pusėje įsisek segę su vienu šių akmenų.

Persistengei mankštindamasi treniruokliais ir susižalojai nugarą? Ant rodomojo piršto maukis žiedą su serdoliku, žadeitu ar katės akies akmeniu.

Gal pėdkelnės buvo per plonos, gal sijonas pernelyg trumpas – regis, neišvengsi cistito? Nesijaudink, padės šilta vonia ir ant riešo segima apyrankė iš žadeito, lazurito ar baltojo nefrito.

Nuo aukštakulnių skauda kojas? Apjuosk kulkšnis grandinėlėmis su mėnulio akmeniu – jos saugos venas, be to, itin dailiai atrodys.

Nuvargo akys? Sekis auskarus su chrizolitu. Arba ant rodomojo piršto mauk žiedą su akvamarinu, agatu, dryžuotuoju oniksu. Galop įsidėk į rankinę du šlifuotus lazuritus. Kai įsigeisi pasnausti, užmerk akis ir ant vidinių kampučių uždėk po akmenuką. Palaikyk penkias minutes – ir nuovargio kaip nebūta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis