2017 metų skaitomiausi: 5 labiausiai šokiravusios istorijos

Neįtikėtina, bet tikra istorija apie jauniausią pasaulyje mamą, atviras pasakojimas apie prekybą žmonėmis ir kančias, kurioms pasmerktos geresnio gyvenimo svetur ieškojusios moterys... Tai tik keletas tekstų, 2017 metais sulaukusių daugiausiai jūsų dėmesio. Atrinkome pačias skaitomiausias metų temas ir dalinamės jomis su tavimi.

Fotolia nuotr.

Ją prievartavo, kol ji gimdė: Londono vergovės košmaras
Visą istoriją gali skaityti ČIA

„Tai, ką mačiau tą dieną, buvo vienas baisiausių dalykų, kuriuos kada nors teko patirti“. Buvo vienuolika ryto, kai suskambėjo skambutis, ir Jenny pakėlė ragelį. Skambino policininkas, pranešęs jai, kad rasta sunkios būklės moteris, su ja brutaliai pasielgta. Jis užsiminė, kad moteris gali būti prostitutė. „Ji labai nusiminusi, šaukia, – pasakė policininkas. – Ji kalba nesuprantama kalba, galbūt portugališkai. Ar negalėtumėte atvažiuoti?“

Jenny Aude dirba nevyriausybinėje organizacijoje LAWA (Latin American Womens Aid, angl. pagalba Lotynų Amerikos moterims), padedančioje Didžiojoje Britanijoje gyvenančioms moterims iš Lotynų Amerikos. Ji suskubo į susitikimą su šia moterimi kartu su portugalų kalbą mokančia kolege.

„Policininkai rado ją surištą ir prikabintą prie lubų. Tokioje pozoje ji buvo prievartaujama, tokioje pozoje jai darė abortą. Jie ją išprievartavo, kol ji gimdė. Ji neteko daug kraujo“, – Pasakoja Jenny. Ši moteris atvyko iš Kolumbijos į Ispaniją, norėdama susirasti darbą. Bet atvykus į Ispaniją, ji buvo apgauta – atėmė dokumentus ir kelerius metus vertė užsiiminėti prostitucija. „Kai pirmą kartą pasikalbėjau su ja, paklausiau, ar žino, kur esanti, – prisimena Jenny. – Moteris man atsakė: „Ispanijoje?“ Ji net nesuprato, kad buvo pervežta į Londoną.“

Asociatyvinė nuotr.
Asociatyvinė nuotr.
Fotolia nuotr.

Vos 5 metukų sulaukusi jauniausia pasaulyje mama
Visą istoriją gali skaityti ČIA

2015 metų lapkričio mėnesį, sulaukusi 82 metų, mirė Lina Medina - paprasta Peru moteris, kurios niekas galbūt ir nebūtų žinojęs, jeigu ne istorija, nutikusi prieš daugybę metų. 1939 metų gegužės 14 dieną Lina tapo mama. Tuo metu mergaitei tebuvo 5 metai ir 7 mėnesiai. Sunku patikėti, tačiau Lina pagimdė sveiką, 2700 g. sveriantį berniuką ir tapo jauniausia mama medicinos istorijoje.

Lina Medina gimė 1933 metais, viename Peru kaimelyje. Kai jai buvo 5 metukai, dėl vis didėjančio „auglio“ sunerimę tėvai kreipėsi į medikus. Nei jie, nei patys medikai negalėjo patikėti apžiūros rezultatais: maža mergaitė buvo 7 mėnesį nėščia.

Seserys Dionne
Seserys Dionne
Vida Press

Garsusis seserų penketukas: mažai kas žino, ką iš tiesų joms teko išgyventi
Visą istoriją gali skaityti ČIA

Šis neįprastas penketukas gimė 1934 metų gegužės 28 dieną. Yvonne, Annette, Cécile, Émilie ir Marie Dionne - neturtingi tėvai jau augino 3 vaikus, todėl žinia apie į pasaulį besibeldžiančias penkias mažyles jiems buvo tikras šokas. Mergaitės gimė septintame nėštumo mėnesyje ir kiekviena svėrė tik apie 600 gramų. Niekas netikėjo, kad jos išgyvens, tačiau atkakliosios sesutės kasdien vis stiprėjo.

Vaikystėje seserys Dionne neturėjo galimybės leisti laiko kaip įprasti vaikai, su kitais savo bendraamžiais žaisdamos kieme. Vyresnieji broliai ir seserys nepripažino mažylių ir netgi su tėvais jos matydavosi itin retai. Iš esmės mažosios sesutės buvo priemonė užsidirbti pinigų. Vėliau, kuomet mergaitėms suėjo 9 metai, valdžios atstovai jų šeimai padovanojo namą, tačiau gyvenimas kartu nebuvo laimingas. Su vyresniais šeimos vaikais ryšys taip ir neužsimezgė, o ir patys tėvai, regis, sunkiai rado kontaktą su dukterimis ir negalėjo apsiprasti prie naujos situacijos. Mergaitės nuolatos jautė stresą, buvo išsigandusios ir nesijautė esančios namuose. Sulaukusias 16 metų visas jas perkėlė gyventi į internatą.

Josef Mengele kairėje
Josef Mengele kairėje
Vida Press

Protu nesuvokiami nėščių moterų ir vaikų kankinimai Aušvico koncentracijos stovyklose
Visą istoriją gali skaityti ČIA

Gyvenime būna situacijų, kuomet įprastos normos ir taisyklės negalioja. Gydytoja Gisella Perl vienų vadinama gelbėtoja, kitų - žudike, nes būtent ši moteris Aušvico koncentracijos stovykloje padarė daugiau nei 3000 abortų.

Koncentracijos stovykloje Gisellai teko dirbti liūdnai pagarsėjusio Josefo Mengele asistente. Per nepilnus dvejus metus, praleistus Aušvice, Mengele buvo pramintas „Mirties angelo“ arba „Baltojo angelo“ pravarde - atvykus naujokams jis atsistodavo ant platformos ir nurodydavo, kam keliauti į dešinę, o kam į kairę. Vieni buvo pasiunčiami dirbti, kiti - myriop. Mengele negailėjo nė vieno: net prie vaikų bloko jis buvo nubrėžęs liniją tarp 150 ir 156 centimetrų nuo žemės ir vaikus, kurių galvos nesiekė linijos, iškart siųsdavo į dujų kamerą. Rankų mostais sprendžiant atvykėlių likimus, ištiestos baltos rankos ir baltas apsiaustas primindavo baltą angelą.

Šio siaubūno asistente dirbusi Gisella Perl kiekvieną dieną matydavo šiuos košmarus ir nesibaigiančius kalinių kankinimus. Anot Perl, Aušvice ypatingai kentėdavo nėščios moterys, kurias kareiviai laikydavo savo žaisliukais. Besilaukiančių moterų mušimas lazdomis ir botagais jiems buvo tarsi smagiausia pramoga ir pasilinksminimas, tačiau tai nebuvo baisiausia, kas gali nutikti - moterys buvo tampomos po žemę už plaukų, spardomos į pilvą kerziniais batais, prievartaujamos ir netgi pastumiamos išbadėjusiems ir išerzintiems šunims. Tas, kurios išgyvendavo tokias „linksmybes“, gyvas mesdavo į krematoriumą. Norėdama išgyventi Aušvice, moteris privalėjo nutraukti nėštumą, kol niekas apie tai nesužinojo.

COSMOPOLITAN montažas / Adobe Stock

Paslaptingoji mažosios Paulinos dingimo istorija - kaip tėvai galėjo nepažinti savo dukters?
Visą istoriją gali skaityti ČIA

1922 metai. Dvimetė Paulina Picard žaidžia savo tėvų fermoje, Prancūzijoje. Paulinos tėvai ramiai sukiojasi namuose, kartkartėmis žvilgtelėdami į savo dukterį, tačiau vieną kartą atsisukę už lango savo dukters nepamato. Mergaitė dingo.

Praėjus kelioms savaitėms, šeima gavo pranešimą, kad panaši mergaitė pastebėta Šerbūre. Klaidžiojančią mergaitę pastebėjęs policininkas nuvežė ją į prieglaudą ir iškart susisiekė su pareigūnais. Mergaitės mamai buvo parodyta mažylės nuotrauka, kurią išvydusi ji apsiverkė iš laimės - jos dukrelė pagaliau atsirado. Picard šeimyna sėdo į traukinį ir išvyko į Šerbūrą. Tačiau kažkas buvo ne taip. Praėjus porai valandų sutuoktiniai suprato, kad mergaitė jų neatpažįsta. Ji atrodė lygiai taip pat, kaip jų mažylė, tačiau elgėsi labai neįprastai.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis