Pažvelk į savo kojų pirštus: tik išskirtinės asmenybės turi Mortono formą

Mortono pirštas – pėdos forma, kai antrasis pirštas ilgesnis už pirmąjį. Tokios sandaros pėdas turi apie 10 proc. žmonių. Šis anatominis ypatumas turi įdomią savo istoriją ir praktinį išaiškinimą. Mat su šiuo ypatumu siejamas ne tik pėdos, bet ir žmogaus charakterio bei seksualinio suderinamumo stabilumas.

Daugumos žmonių kojų pirštų kaulų struktūra yra tipinė: didžiojo piršto atžvilgiu pirštai išsidėstę mažėjančia tvarka. Tačiau dalies žmonių antrasis kojos pirštas yra ilgesnis už pirmąjį (didįjį). Toks pirštas buvo pavadintas „Mortono pirštu“ amerikiečių chirurgo ortopedo Dudley Joe Morton (1884—1960) garbei, kuris pirmas aprašė šį reiškinį. Nors specializuotoje literatūroje šis reiškinys paprastai apibūdinamas kaip anatominis sutrikimas, jis pasireiškia maždaug 10% žmonių ir dažniausiai nesukelia jokių nepatogumų.

Vida Press

Istorija

Senovės graikai ir romėnai būtent tokią pėdą laikė estetikos etalonu. Tai atsispindi ir skulptūrose. Viduramžių Europoje toks pirštas buvo laikomas aristokratišku, karališku. Visos viduramžių graikų skulptūros, vaizduojančios graikų figūras, akivaizdžiai išryškina šį ypatumą, todėl pėda su Mortono pirštu dar vadinama graikiška pėda.

Beje, Laisvės statulos pėda taip pat graikiškos formos. Italų menininkų Botičelio (1445–1510) ir Mikelandželo (1475–1564) daugumos vaizduojamų personažų antrasis kojos pirštas ilgesnis už pirmąjį. Šis ypatumas matomas ir Leonardo da Vinčio bei daugelio kitų menininkų drobėse.

Genetika

Manoma, kad Mortono pirštas – genetiškai paveldimas iš kartos į kartą, bet jo išraiškos laipsnis priklauso nuo brendimo pobūdžio ir greičio. Tai siejama su vamzdiniais kaulais ir žmogaus brandos laikotarpio intensyvumu. Kuo ankstesnė ir greitesnė lytinė branda, tuo šie kaulai lieka trumpesni, nes jų augimas užsidaro. Žinant, kad vyrai subręsta vėliau nei moterys, daroma išvada, kad būtent todėl jų ūgis būna didesnis, o kojos ilgesnės nei moterų.

Mortono pirštas, charakteris ir suderinamumas santuokoje

Pagal įvairius stebėjimus ir empirinius duomenis Mortono pirštas siejamas su lyderystės savybėmis ir seksualumu. Kuo antrasis pirštas ilgesnis, tu stipresnės lyderystės savybės ir aktyvesnė seksualinė išraiška. Tai – veiklių, kūrybiškų, iniciatyvių žmonių požymis. Tačiau šios teigiamos savybės turi ir kitą pusę - polinkį viską kontroliuoti, griežtumą ir perdėtą valdingumą. Tad jei turi Mortono pirštą, turėtum išmokti ieškoti balanso: dažniau išklausyk kitus, nepulk kritikuoti ar patarinėti.

Apie valdingumą kalba ir dar šiandien gajus prietaras: jeigu antrasis pėdos pirštas ilgesnis už pirmąjį, tokios pėdos savininkas bus šeimos galva. Beje, Indijoje motinos, bijodamos, kad jų sūneliai nebūtų paspausti po žmonos padu, akylai saugo savo sūnus nuo vedybų su mergina, kurios antrasis pirštas gerokai ilgesnis. Liaudies išmintis byloja: jeigu pėdos didysis pirštas ilgiausias – moteris bus pavaldi vyrui. Jeigu antrasis pirštas ilgesnis už pirmąjį – ji valdys vyrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis