Haremo paslaptys - kas vykdavo už sultono miegamojo durų

Daugelis haremą įsivaizduoja kaip vergovę, kur už aukštų mūrinių sienų nelaimingos merginos verčiamus tenkinti sultono įgeidžius. Tačiau istoriniai faktai liudija visai ką kita. Suprantama, kad ten galiojo sava hierarchija, bausmės ir intrigos. Tačiau buvo ir tokių laikotarpių, kai didžiausia merginų svajonė buvo pakliūti į haremą.


A photo posted by Safiye Valide Sultan (@myysafiye) on Dec 15, 2015 at 2:07pm PST


Kad ir kaip būtų keista, tačiau iš pradžių į haremą patekdavo tik Rytų kunigaikščių dukros. Jie savo mergaites parduodavo tikėdamiesi, kad kuri nors taps sultono žmona. Šalia viso to tėvai turėjo pasirašyti dokumentą, kurio pagrindu atsisakydavo bet kokių teisių į savo dukrą. Trumpai tariant, buvimas hareme nebuvo kažin kokia gėda, o veikiau net labai naudingas ir praktiškas pasiūlymas. Vėliau hareme atsirado vergės, kurias nupirkdavo vergų turguje bei padovanodavo provincijų pašai ar sąjungininkai.


A photo posted by Muhtesem Yüzyıl (@muhtesem_sultanlar) on Dec 22, 2015 at 3:15am PST


Galbūt nustebsi, tačiau merginų ūgis nebuvo labai svarbus. Svarbiausia, kad jos būtų lieknos ir grakščios. Sultonai labai vertino klubus ir liemenį. Ir kaip nebūtų keista, labai mažai dėmesio skyrė krūtinei. Idealiomis klubų ir liemens proporcijomis buvo laikoma 2/3, kas visiškai atitinka šių dienų grožio etaloną 60/90.

Mergaites hareme mokydavo etiketo, šokių, muzikos, o taip pat ir vyrų tenkinimo subtilybių. Kai mergaitės suaugdavo, jas pristatydavo Didžiajam viziriui. Tik pačios geriausios patekdavo į sultono rūmus. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas etiketui – merginos privalėjo žinoti, kaip tinkamai žiūrėti į sultoną, kada pakelti akis, o kada jas nuleisti žemyn, kaip paduoti chalatą ar įpilti kavos, kada kalbėti, kada prikąsti liežuvį ir t.t.


A photo posted by @__my__sultan_muhtesem on Nov 25, 2015 at 1:25pm PST


Šiuolaikinės merginos skundžiasi, kad sunku išlaikyti savo vyro dėmesį, tačiau pabandyk įsivaizduoti, kaip reikia kovoti, kai prieš tave - šimtai konkurenčių, pasiryžusių bet kam vardan Sultono. Taigi haremo gyventojos naudodavosi visokiausiomis gudrybėmis. Svarbiausias ginklas, žinoma, grožis. Merginos skirdavo itin daug laiko savo plaukų ir odos puoselėjimui, rūpinosi savo figūra.


A photo posted by MuhteşemYüzyılSultanlar (@_kosemsultana) on Dec 17, 2015 at 4:55am PST


Kitas ne mažiau svarbus dalykas - gebėjimas gundyti savo kūno kalba. Haremo moterys turėjo mokėti judėti taip, kad vien judesiais ir žvilgsniu gebėtų sujaudinti sultoną. Taip pat itin svarbu buvo aromatai, todėl kiekviena stengdavosi atrasti tokį, kuris iškart suviliotų ir užburtų.

Gyvendamos hareme, merginos gaudavo atlygį ir dovanų švenčių progomis. Pagal taisykles, jeigu mergina, hareme praleidusi 9 metus taip ir netapdavo viena iš sultono žmonų, jai būdavo suteikta laisvė ir surandamas tinkamas vyras.


A photo posted by Wspaniałe Stulecie (@wspanialestulecie_123) on Dec 20, 2015 at 9:40am PST


Jeigu sultonas išsirinkdavo merginą nakčiai, jai būdavo nusiunčiama dovanėlė. Mergina būdavo nuprausiama pirtyje, išpuošiama laisvo stiliaus drabužiais ir siunčiama į sultono miegamąjį. Valdovui atsigulus į lovą, sugulovė privalėjo keturpėsčia prišliaužti prie jo lovos ir nepakeldama akių atsigulti šalia. Jei mergina sultonui patikdavo, ji tapdavo jo favorite ir iš apatinių apartamentų persikeldavo į aukštesnius, arčiau sultono. Pačios paklausiausios merginos dažniausiai būdavo tamsaus gymio, tamsiaplaukės.

Žinoma, visiems įdomu, kas vykdavo sultono lovoje. Įvairiausi kai kurių net ir šiais laikais iškrypimu laikomi dalykai (oralinis, vienalytis aktas, įvairūs fetišai) pagal islamą yra netinkami. Analinis seksas taip pat buvo nepriimtinas, dėl to buvo vengiama ir tokių pozų, kurios bent kiek primintų tokią sueitį. Tačiau būsimos sultono sugulovės sekso teoriją išmanė puikiai, taigi nuobodžiauti už uždarų durų tikrai netekdavo.


A photo posted by السلطانة كوسيم ا kösem sultan (@kosem__) on Dec 17, 2015 at 7:59am PST


Tuo atveju, jei favoritė pastodavo, ji patekdavo į laimingųjų sąrašą ir šalia visų kitų privilegijų, turėjo savo atskirą kambarį bei buvo lepinama 15 patiekalų per dieną.

Išskyrus sultoną, iš vyrų hareme galėjo lankytis tik eunuchai (kastruoti haremo prižiūrėtojai). Jeigu favoritė tapdavo sultono žmona, jai būdavo atsiunčiami nauji prabangūs audiniai, brangenybės ir raštiškas santuokos liudijimas.

Hareme sultonui buvo sudarytas jo sugulovių ir žmonų lankymo grafikas. Naktį iš penktadienio į šeštadienį valdovas privalėjo praleisti su viena iš savo žmonų. Jeigu 3 penktadienius iš eilės valdovas nepasikviesdavo žmonos, ji turėjo teisę skųstis teisme.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis