Šiurpą keliantis ritualas – moterų žalojimas prieš vestuves

Nuo mažų dienų mums aiškino, kad mergaitės – tai silpnoji lytis. Jas reikia ginti, globoti ir saugoti. Todėl nė vienas save gerbiantis vyras nepakels rankos prieš moterį. Tačiau yra ir išimčių. Viena jų – Hamarų gentis Etiopijoje, kur iki šių dienų egzistuoja keistos tradicijos.

☀️💕👑 #ethiopia #hamartribe

A photo posted by Goddess Kai ☥ (@rawgoddesskai) on Nov 26, 2015 at 1:43pm PST

Pirmiausia, šioje gentyje vyrauja daugpatystė, tačiau labai savotiška. Moters paskirtis – tik vaikų gimdymas. Jeigu ji šios funkcijos negali atlikti, vyras veda kitą moterį. Be to, ankstesnė žmona į naująją niekada nežiūrės kaip į varžovę, greičiausiai kaip į išgelbėtoją nuo būtinybės gimdyti vaikus.

Prieš vestuves vyras turi atlikti tam tikras apeigas. Į vieną eilę išrikiuojamos karvės, o jaunuolis turi prabėgti jų nugaromis. Kai jis šį triuką nesuklydęs atliks septynis kartus iš eilės, bus laikoma, kad vaikinas visiems įrodė savo jėgą ir miklumą.

Prieš bėgimą karvių nugaromis, vyrai turi nuplakti būsimas kandidates į žmonas, kurios savo noru tam atsiduoda. Manoma, kad kuo didesnį skausmą šių apeigų metu patirs mergina, tuo laimingesnis bus jos gyvenimas ateityje.

#hamartribe #omovalley #ethiopia #bulljumping #ceremony

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:43am PST

Įdomus pastebėjimas, kad teisę dalyvauti šiose apeigose turi ta mergina, kurios bent vienas iš brolių yra sulaukęs pilnametystės. Jeigu šeimoje berniukų nėra, nors tai nutinka itin retai, tai mergaitės visą gyvenimą lieka vienišos.

#hamartribe #omovalley #ethiopia

A photo posted by Ebru Hamilton (@ebru.hamilton) on Nov 7, 2015 at 7:41am PST

Vyrai be gailesčio plaka merginas ir liaujasi tik tada, kai šios nebegalėdamos kęsti skausmo, krenta ant žemės. Po šių apeigų jos dar ilgai bando atsigauti ir gydosi molio kompresais.

The Hamar (Hamer) tribe is one of the largest tribal group in Ethiopia's Omo Valley. One of their rituals for young men is a bull-jumping ceremony. During this ceremony, women from the young men's family or close friends will volunteer to be whipped on their back as s sign of commitment to the young men. #hamar #hamer #hamartribe #Africa Ethiopia #omotribe #omotribes #omovalley #bulljumping #bulljumpingceremony #whipping #franceleclerc #travelphotography

A photo posted by France Leclerc (@franceleclerc) on Oct 18, 2015 at 3:30pm PDT

#hamartribe #Ethiopia #latergram

A photo posted by @netmoser on Feb 15, 2015 at 5:53pm PST

Our #photoofthemonth showing Banke and her #happy baby daughter. Banke was watching her own #children and a few others whilst their #mothers did a hard day's work at their respective #farms. This baby was the happiest #Hamar child - smiling and lauding at every move or word spoken. #thetribe #hamartribe #ethiopia

A photo posted by BigBeyond (@big_beyond) on Jun 29, 2015 at 2:47am PDT

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis