Medikai parodė, kaip iš arti atrodo abortas

Lietuvoje abortai legalizuoti maždaug prieš 60 metų, tačiau statistikos departamento duomenimis, atliekamų abortų skaičius vis mažėja. 2011–2012 m. moters sprendimu arba dėl medikų rekomendacijų Lietuvoje kasmet atlikta maždaug po 5–6 tūkst. abortų, tuo tarpu 2006 m. – apie 15 tūkst., o 1990 m. – net 50 tūkst.

Toks gana svarbus pokytis didžiąja dalimi greičiausiai priklauso nuo visuomenės lytinio švietimo ir padidėjusių galimybių apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Juk šiais laikais apsisaugojimo priemonių tikrai netrūksta – prezervatyvai, kontraceptinės tabletės, ilgalaikio veikimo spiralės... Turime net kito ryto tablečių, jeigu jau įvyko netyčiukas ir yra galimybė pastoti. Atrodytų, nepageidaujamo nėštumo išvengti tikrai nėra sunku, tačiau... Statistika vis tik rodo, kad 55% atvejų abortai buvo atlikti ne dėl medicininių priežasčių, o pačių moterų noru.

Lietuvoje šiuo metu moters pasirinkimu nėštumą galima nutraukti iki 12 savaičių. Po 12 nėštumo savaičių abortas atliekamas tik esant dviems svarbioms išimtinėms sąlygoms: rizika dėl nėščiosios sveikatos būklės ar gyvybės, tęsiant nėštumą, arba kliniškai reikšmingi, vaisiaus mirtį galintys sąlygoti vaisiaus apsigimimai. Kol kas dėl galiojančių įstatymų Lietuvoje moterims atliekamas tik chirurginis nėštumo nutraukimas.

Koks nėštumo nutraukimo metodas bus naudojamas, priklauso nuo nėštumo savaičių. Tiesa, turėtum žinoti, kad nėštumo laikas skaičiuojamas nuo paskutinės mėnesinių dienos, taigi, vidutinė moteris, pastojusi prieš 2 savaites medicinoje skaitysis kaip keturias savaites nėščia, nes jos mėnesinės buvo prieš 4 savaites.

Iki 6 savaičių trunkantis nėštumas įprastai nutraukiamas vadinamojo valymo metodu. Mažo siurbliuko pagalba vaisius tiesiog išsiurbiamas iš gimdos. Šią procedūrą galima atlikti tiesiog poliklinikoje, o po jos iškart galima keliauti namo. Šios procedūros metu nepraplečiamas gimdos kaklelis, taigi viskas atliekama greitai ir sąlyginai neskausmingai.

Nuo 7 savaitės vaisius jau pernelyg didelis, kad būtų galima atlikti paprastą valymą. Šiuo atveju teks gultis į ligoninę. Medikai suleis nuskausminamuosius ir praplės gimdos kaklelį, kad būtų įmanoma pašalinti vaisių. Koks vaisiaus pašalinimo metodas bus pasirinktas – priklausys nuo vaisiaus dydžio. Kai kuriais atvejais galimas išsiurbimas (valymas), tačiau gali tekti patirti ne tokią malonią procedūrą, kurios metu pašalinimas vaisius ir specialiu įrankiu „išgramdoma“ gimda.

Iš tiesų abortas neturėtų būti pavojinga procedūra, bet... Medicina niekuomet neduoda 100% garantijos. Šiuo atveju įvairiausi „bet“ taip pat galioja. Daug kas priklauso nuo moters anatomijos, imuninės sistemos, ginekologo darbo ir t.t. Didžiausia komplikacijų rizika atsiranda dėl vaisiaus likučių gimdoje ir įvairių infekcijų.

Siūlome tau pažiūrėti žemiau esantį video, kuriame labai aiškiai parodyta, kas iš tiesų vyksta aborto metu.


Egzistuoja ir medikamentinio aborto procedūra naudojant mifepristoną ir prostaglandiną, tačiau Lietuvoje toks metodas kol kas neįteisintas. Pirmasis vaistas neleidžia embriono ląstelėms dalytis, todėl jis miršta. Antrasis vaistas sukelia gimdos susitraukimus, kad vaisius tinkamai pasišalintų. Apie tai, kaip atliekamas medikamentinis abortas, gali pasižiūrėti žemiau esančiame video.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis