Atskleisti lietuvių seksualiniai įpročiai

Egzistuoja daugybė požiūrių į apsisaugojimo priemones, nuomonių apie poras, kurios renkasi ilgalaikę apsaugą, ar net nusistatymų, kuomet paslydus jos pasirenka skubią kontracepciją. Bet mums įdomūs faktai – kaip yra su lietuviais? Dalinamės seksualinės elgsenos tyrimo rezultatais ir rėžiame visą tiesą.

Lietuviai linkę įsipareigoti. Nesame vienišiai – beveik 80 proc. apklausoje dalyvavusių vyrų ir moterų nurodė šiuo metu turintys nuolatinį partnerį.

Atsakingi neplanuoto nėštumo atveju. Tėvystė lietuvių nebaugina, nes daugiau nei pusė respondentų, iškilus tokiai rizikai, susitaikytų su mintimi turėti vaiką. Kita dalis po nesaugaus lytinio akto pasinaudotų skubios kontracepcijos, t.y. „Escape metodo“, galimybe.

Naudoja apsisaugojimo metodus, kuriais nėra itin patenkinti. Lietuvoje populiariausia naudojama priemonė yra prezervatyvai, juos renkasi 58 proc. asmenų. Antroje vietoje – nutrauktas lytinis aktas, kurį praktikuoja daugiau nei 17 proc. apklaustųjų, trečiojoje lieka kontraceptinės tabletės. Tuo tarpu tarp trijų blogiausių kontraceptinių būdų lietuviai įvardija tą patį nutrauktą lytinį aktą, kontraceptines tabletes ir vaisingų dienų skaičiavimą.

Linkę rizikuoti. Nesaugūs lytiniai santykiai lietuviams nėra naujiena, tokia grėsmė pažįstama net 41 proc. apklaustųjų. Tyrime jie prisipažino, kad yra vartoję „kito ryto“ tabletę, o kiek mažiau nei pusė iš jų tai darė ne kartą.

Kokie apsaugos metodai nepasiteisina. Netikėtumų pasitaiko net ir saugantis. Lietuvių paklausus, kokiomis aplinkybėmis jiems teko griebtis „Escape metodo“, beveik pusė jų tvirtino, kad plyšo arba nusimovė populiarusis prezervatyvas. Ketvirtadaliui respondentų nepasiteisino nutrauktas lytinis aktas, o net trečdalis apskritai nebuvo tikri, ar saugojosi.

Skubią kontracepciją dažniausiai renkasi poros. Net 86 proc. vyrų ir moterų paneigė mitą, kad „kito ryto“ tabletę vartoja linkę į neištikimybę asmenys. Jie susidūrė su neplanuoto nėštumo rizika, kuomet turėjo ilgalaikius santykius su savo partnere ar partneriu.

Į ką atsižvelgia, rinkdamiesi apsaugą. Remiantis apklausos rezultatais, lietuviai, rinkdamiesi sau tinkančią apsisaugojimo priemonę, daugiausiai dėmesio skiria jos patikimumui, t.y. apsaugai nuo neplanuoto nėštumo. Taip pat labai svarbus patogumas ir poveikis sveikatai, kiek mažiau – apsauga nuo lytiniu būdu plintančių ligų bei priemonės kaina.


Užsakymo nr.: PT_71242214

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis