10 patarimų iš išsiskyrusios moters lūpų

(7)

Šie patarimai – ne mūsų. Tiesiog radome tokį moters laišką klaidžiojantį po Facebooko platybes. Nežinome, kas tikroji šių minčių autorė, tačiau pagalvojome, kad tai bus naudinga mums visoms. Galbūt ties kai kuriais punktais purtysi galvą ir sakyti „tikrai ne“, bet neabejojame, kad vietomis susimąstysi – galbūt metas keisti savo elgesį ir požiūrį. Taigi štai tas laiškas.

Nusprendžiau užrašyti tai, ką man pavyko sužinoti per 10 metų. Dabar aš ištekėjusi jau 3 kartą ir žmonės, kaip taisyklė, pasijunta nepatogiai apie tai sužinoję. Ir tarsi laukia, kad aš taip pat susinepatoginsiu dėl šio fakto. Tiek pirmos, tiek antros skyrybos buvo sunkiausi periodai mano gyvenime, bet dėl ko man tikrai gėda, tai dėl to, kad per tą laiką aš nieko taip ir neišmokau.


Trečiajam mano vyrui tai taip pat ne pirmoji santuoka, todėl daugiau mažiau žinome, kaip reikėtų elgtis su savo partneriu ir ko geriau nedaryti. Supraskite mane teisingai, mano santuoka nėra ideali, bet būtent anksčiau padarytos klaidos ir išmoktos pamokos šiandien man padeda teisingiau elgtis su savo vyru.


Taigi pateikiu jūsų dėmesiui savo patarimų versiją sėkmingiems santykiams – nuo moters, už kurios pečių stovi nemalonios skyrybų patirtys.


Gerbk savo vyrą

Atkreipk dėmesį, aš nesakau: „Gerbk savo vyrą, kai jis to nusipelnė“. Vyrui šiame gyvenime labiausiai reikia pagarbos, ypatingai iš savo moters. Tai spąstai, į kuriuos esame patekusios visos: pagarbą reikia užsitarnauti. Tačiau tiesa ta, kad tavo vyras – paprastas žmogus. Ir jis darys klaidas. Bet tai vyras, kurį tu išsirinkai kartu žengti per gyvenimą, vesdamas tave jis prisiėmė atsakomybę už jūsų šeimą ir vien už tai jį verta gerbti. Gerbk jį ir pamatysi, kaip jam pačiam vis labiau norėsis tą tavo pagarbą užsitarnauti. Tai nereiškia, kad turi vyrui pataikauti net kai jis neteisus. Savo nuomonę moteris privalo turėti, bet ją visuomet galima išreikšti rodant pagarbą kitam žmogui.


Nežiūrėk, kaip gyvena kiti

Pas kaimyną žolė tikrai ne žalesnė. Tau visuomet atrodys, kad pas kitus daugiau pinigų, kad yra tokių, kurie turi didesnius namus, kad kažkieno santykiai gražesni nei tavo. Ir tai bus visiškai tiesa, bet turi išmokti džiaugtis ir vertinti tai, ką turi. Patikėk manimi, jokie pinigai ir jokie namai nesuteiks tau daugiau džiaugsmo, jeigu santykiai bus pašliję. Turi išmokti nesidairyti aplinkui ir nelyginti savo santykių su kitais. Pas kitus problemų tikrai ne mažiau, tik žiūrėdama pro tvorą tu to nematai. Puoselėk tai, ką jau esi sukūrusi.


Dievas, vyras, vaikai – tokia tvarka

Žinau, kad šiais laikais tokia filosofija nelabai populiari, ypatingai motinų tarpe, bet paskaityk. Tikėjimas mano gyvenime turi didelę svarbą ir yra pirmas sąraše, kad ir kas nutiktų. Tačiau net jeigu tau tikėjimas nėra svarbus, vyras turi būti svarbiau nei vaikai. Nekalbu apie tuos atvejus, kai vyras – tironas, alkoholikas ir t.t., apskritai nevertas būti su tavimi. Su tokiu reikėtų skirtis ir bėgti neatsigręžiant. Kalbu apie normalius vyrus, kurie turi būti svarbesni nei vaikai vien dėl to, kad joks normalus vyras niekada nepaprašys tavęs pastumti vaikus į šalį, kad patenkintų savo poreikius.

Jei skristum lėktuvu ir kas nors nutiktų, taisyklėse aiškiai sakoma – pirmiausia rūpiniesi savimi, o tuomet vaikais. Nes jei kas nors nutiks tau pačiai, vaikai savimi pasirūpinti nesugebės. Gyvenime lygiai tas pats: pirmiausia turi rūpintis santykiais, nes būtent nuo to rūpesčio priklausys, ar jūsų šeima apskritai egzistuos. Tai nereiškia, kad vaikai lieka nuošalyje, tiesiog tavo dėmesys neturi būti nukreiptas tik į juos. Galų gale, nepamiršk, kad vaikai vieną dieną paliks šiuos namus ir gyvens savo gyvenimus. O tau teks gyventi su tais santykiais, kuriuos per tiek metų pastatei, todėl į juos reikia investuoti.


Išmok atleisti

Nei vienas nėra tobulas. Visi mes klystame. Jei mokėjimas atleisti tiek už svarbius dalykus, tiek už kasdienius menkus nesusipratimus taps tavo įpročiu (aš kiekvieną dieną atleidžiu savo vyrui už tai, kad šlapią rankšluostį jis meta ant žemės vonioje, o ne pakabina) – tavo pyktis neturės galimybės augti.


Daugiau kalbėk

Anksčiau turėjau blogą įprotį nekalbėti apie tai, kaip jaučiuosi. Žaisdavau standartinį žaidimą „Tu turi žinoti, kodėl aš pykstu“. Ir tai buvo labai nesąžininga. Vyrai nėra tokie jausmingi kaip moterys, ir jie toli gražu ne visuomet supranta, kad elgiasi abejingai. Aš vis dar mokausi kalbėti apie savo emocijas ir kartais vyrui vis dar tenka „išpešti“ iš manęs tiesą. Tačiau stengiuosi prisiminti, kad jeigu aš noriu pokyčių, tuomet turiu sugebėti tai pasakyti nesitikėdama, kad kitas žmogus pats susipras.


Mokykis paįvairinti rutiną

Tikriausiai girdėjai tai šimtą kartų, bet tai labai svarbu. Niekuomet nenustok vaikščioti su vyru į pasimatymus. Nei jei negalite sau leisti vakarienių restoranuose ar kino teatro (mums retai tai pavyksta), jums būtina reguliariai laiką leisti tik dviese. Nekalbėkite apie pinigus, vaikus, kasdienius rūpesčius. Mes dviese dažnai tiesiog svajojame apie ateitį ir planuojame svajonių atostogas. Taip mes palaikome emocinį ryšį ir sužinome vienas apie kitą šį tą naujo, nors kartu esame pakankamai ilgai.


Niekada nesakyk „skyrybos

O jei jau tas žodis išsprūsta, geriau tai būtų rimtai. Tiesiog nesąžininga grasinti skyrybomis. Savo buvusiose santuokose aš taip dariau gana dažnai. Ir tuo visai nesididžiuoju, bet svarbiausia, kad išmokau šią pamoką. Aš būdavau įskaudinta ir stengdavau taip įskaudinti kitą, bet tai niekuomet nepadėjo pasijusti geriau. Prisimink, kad paleista emocija niekur nedings – tu pasėsi abejonę, kuri su laiku tik dar labiau įleis šaknis į santykius ir vieną dieną tie neapgalvoti žodžiai virs realybe.


Išmok jo meilės kalbą

Kiekvienas iš mūsų turi savitą meilės kalbą. Vieniems reikia, kad partneris nuolatos rodytų švelnumą ir sakytų gražius žodžius, kitiems tokie jausmų proveržiai anaiptol ne meilės įrodymas – jiems reikia veiksmų. Turi suprasti, ko konkrečiai reikia tavo vyrui ir jam tai duoti. Dėl šio nesusikalbėjimo santykiuose dažnai kyla problemų. Atrodo, kad duodi jam viską, bet jis to nesupranta. Ir atvirkščiai – vyras taip pat mano, kad duoda tau viską, o tau, pasirodo, reikia visai ne to.


Niekada nekalbėk apie savo vyrą blogai

Išmokti šią pamoką man buvo labai sunku. Net jei tavo santuoka šiuo metu labai sudėtingoje situacijoje ir tau norisi su kažkuo išsikalbėti, išlieti savo nepasitenkinimą – geriau tai daryk pas psichologą, o ne ant kitų žmonių pečių. Jokia tavo draugė nebus objektyvi ir negalės tau duoti tinkamo patarimo. Ji matys tik vieną situacijos pusę. Galų gale, vėliau jausiesi prastai žinodama, kad pilsteisi pamazgomis už vyro, kurį pati pasirinkai, nugaros.


Rinkis mylėti

Gyvenime kartais taip jau nutinka, kad atsibundi ir supranti – tu nebemyli. Vis tiek turi pasirinkti mylėti. Būna tokių etapų, kai vyras tavęs nebetraukia. Pameni? Tikriausiai tau taip jau yra buvę. „Džiaugsme ir varge, laimėje ir nelaimėje...“ Priesaikoje nėra jokių „bet“. Sunkūs periodai būna kiekvienuose santykiuose ir tu turi juos įveikti. Nes net jeigu išsiskirsi ir ištekėsi už kito, tie sunkūs periodai anksčiau ar vėliau ir vėl ateis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis