Išryškėjusios kraujagyslės, kojų tinimas, skausmas – 3 požymiai, kad metas rimtai susirūpinti

80 % Žemės gyventojų kenčia dėl įvairių su venomis susijusių patologijų: nuo nekaltų kraujagyslių tinklelių iki pavojingo tromboflebito – trombų venose susidarymo.  

Matyti kraujagyslių žvaigždutės ir venos


Neestetiški kraujagyslių tinkleliai ir išsišovusios venos – tai problema, su kuria susiduria kas ketvirta moteris. Jei tau daugiau kaip 25-eri, dirbi sėdimą darbą kontoroje arba didžiąją dienos dalį praleidi stovėdama – sveika atvykusi į rizikos grupę! Mėlyni raizginiai odoje pasirodo dėl nejudraus gyvenimo būdo, paveldimumo, nėštumo, o ne dėl sėdėjimo koja ant kojos ar aukštakulnių (tiesa, dažnai juos avint liga greičiau progresuoja). Jei bent vienas iš tavo tėvų kentėjo dėl varikozės, yra 60 proc. tikimybė, kad su šia liga teks susidurti ir tau. Įtakos turi ir vaistų vartojimas, ir net ūgis – kuo žmogus aukštesnis, tuo greičiau liga progresuoja.


Ką daryti?


* Nelauk pirmos kraujagyslių žvaigždutės. Užsiimk profilaktika. Dažniau sportuok: tiks bet koks fizinis aktyvumas, kur dirba blauzdų raumenys, – žingsnių (step) aerobika, zumba, plaukiojimas.

* Kiekvieną dieną pradėk kontrastiniu dušu kojoms. Jei reguliariai laikysiesi šio ritualo, tavo kraujagyslės gerokai sustiprės.

* Peržiūrėk savo kontraceptikus. Jei yra polinkis į šią ligą, hormoniniai kombinuotieji geriamieji kontraceptikai gali paskatinti varikozę.

*Skrydžių ar ilgų važiavimų metu dėvėk kompresines kojines.

* Jei ši problema jau daro įtaką tavo gyvenimo kokybei (negali ilgai vaikščioti ar drovu segėti sijoną), apsvarstyk galimybę jos atsikratytilazeriu arba flebektomija (pažeistų venų pašalinimu per nedidelius pjūvius). Šiandien išrandama vis naujų būdų venų varikozei gydyti, tačiau auksiniu standartu laikomas lazerinis arba endovaskulinio gydymo metodai. Tai – lazerinės, radiodažnuminės operacijos ir skleroterapija.


Kojos dažnai tinsta


Skysčių apykaitos sutrikimai pavojingi, jie gali įspėti apie širdies nepakankamumą, neurozinį sindromą, kepenų cirozę ir kitas jų bėdas, ūmų ar lėtinį tromboflebitą, lėtinį venų nepakankamumą, celiulitą (ne apelsino žievelės sindromą). Taip pat inkstų, žarnyno, skydliaukės ligas. Taigi neįstengti įbrukti patinusios pėdos į mėgstamus batelius – pats nepavojingiausias iš visų galimų padarinių. Pastebėjai, kad kojos labiau tinsta antroje dienos pusėje? Tai gali būti varikozės pavojaus skambutis. Tokiu atveju po miego tinimas išnyksta, o antroje dienos pusėje vėl pasirodo. Tinimas gali būti nesimetrinis, gali patinti tik viena koja.


Ką daryti?


* Pirmiausia apsilankyk pas gydytoją. O kontoroje, kad kraujas linksmiau tekėtų venomis, periodiškai pakelk kojas nuo grindų ir po 15 kartų pasukiok pėdas į skirtingas puses.

* Tinimą, sausumą ir kitus panašius nemalonumus sumažinti padės gydomasis purvas. Reguliarūs kompresai ir apvyniojimai grąžina į vėžes medžiagų apykaitą ir pagreitina nereikalingų skysčių šalinimą.

* Tepk blauzdas ir sėdmenis kremu venotoniku. Jis malšina patinimą ir (maloni dovana) veikia kaip profilaktinė priemonė nuo celiulito.

* Dar viena profilaktinė priemonė – miegoti šiek tiek kilstelėtomis kojomis (pavyzdžiui, pakišus po jomis pagalvę ar volelį).


Skauda kelius


Diskomforto priežastis gali būti įvairiausi sutrikimai: susidėvėjusios kremzlės, osteoartritas (degeneracinė sąnarių liga), uždegimai, raiščių patempimas, meniskų trūkimas, girnelės dislokacija (išnirimas), reumatoidinis artritas ir t. t. Sąnarius žaloja netaisyklingas sportas, pernelyg dideli krūviai sąnariams, nejudrumas ir antsvoris. Visi skausmingi pojūčiai – priežastis kreiptis į chirurgą.


Ką daryti?


* Principas “Judėti lygu gyventi” galioja tik tuo atveju, jei judama tinkamai. Tvirtai nusprendei kiekvieną rytą bėgioti? Būtinai pasikonsultuok su specialistu dėl bėgimo technikos ir išsirink tinkamus sportinius batelius. Kitaip vienintelis tavo sportinis laimėjimas bus pažeisti sąnariai.

* Įtrauk į racioną produktų, kuriuose gausu geležies, magnio ir vitamino F: kiaušinių, liežuvio, žalių daržovių ir riebios žuvies.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis