Kremas, serumas ar koncentratas – kurį ir kaip naudoti, kad pasiektum maksimalų efektą

Trumpas, bet naudingas gidas apie svarbiausius tavo grožio pagalbininkus – kremus, serumus ir koncentratus. Kada, kurį ir kaip naudoti, kad gautum maksimalią naudą. 

Nesvarbu, kaip renkamės odos priežiūros priemones – suviliotos reklamos, draugės pasakojimų ar sulaukusios specialisto rekomendacijų – visuomet tikimės to paties: kad priemonė būtų veiksminga! O koks apmaudas apima, kuomet lūkesčiai nepasiteisina ir dar vienas nenaudojamos priemonės buteliukas keliauja į spintelę rinkti dulkių. Taigi šį kartą – trumpas, bet naudingas gidas apie svarbiausius tavo grožio pagalbininkus – kremus, serumus ir koncentratus. Kada, kurį ir kaip naudoti, kad gautum maksimalią naudą.  


Cosmopolitan.lt redakcijos rekomenduojamos priemonės
Cosmopolitan.lt redakcijos rekomenduojamos priemonės


Kremas, serumas ar koncentratas?


Sunku įsivaizduoti, kaip būtų galima nors vieną dieną išgyventi be odą drėkinančio ar maitinančio kremo. Na, nebent naudoji kitą priemonę, pavyzdžiui, aliejus, kurie kai kuriais atvejais gali būti visai nebloga alternatyva kremams. Tačiau ar esi ką nors girdėjusi apie serumus ir koncentratus? Ar žinai, kuo jie skiriasi nuo kremų?


Serumas – tarsi sunkioji artilerija kovoje su odos problemomis. Šioje priemonėje yra kur kas didesnis kiekis biologiškai aktyvių medžiagų, kurios sugeba prasiskverbti į gilesnius sluoksnius, nei tai padarytų kremas. Dėl ypatingai didelės naudingųjų medžiagų koncentracijos serumas yra maždaug 10 kartų efektyvesnis, nei kremas. Tačiau neapsigauk ir negalvok, kad iki šiol veltui švaistei pinigus pirkdama kremus, jeigu galėjai naudoti serumus.


Serumai plačiai naudojami kaip labiau koncentruota kremo formulė, kuri giliau prasiskverbia į odą. Taigi, serumas veikia gilesnius odos sluoksnius, o kremas paviršinius.


Tik nesupainiok serumo su specializuotu koncentratu – pastarasis veikia tarsi vaistas tavo odai, taigi turėtų būti naudojamas kryptingai, sistemingai ir ribotą laiką. Priklausomai nuo pasirinktos priemonės, naudojimo kursas gali trukti nuo poros savaičių iki kelių mėnesių. Ilgiau naudojama priemonė odai gali netgi pakenkti, nes pernelyg didelis biologiškai aktyvių medžiagų kiekis nėra sveika, kaip ir šių medžiagų trūkumas. Dar vienas svarbus dalykas, kurį turi žinoti: serumai, priešingai nei kremai, negali veikti keliomis kryptimis, jie sprendžia tik vieną odos problemą – arba drėkina, arba maitina ir t.t.


Kad sulauktum maksimalaus efekto, rekomenduojame vienu metu naudoti dvi priemones: serumą arba koncentratą ir kremą. Kadangi serumo, tiek koncentrato konsistencija yra lengvesnė nei kremo, jie greičiau susigeria ir turėtų būti tepami ant odos pirmiausia. Šių priemonių reikia visai nedaug: vos kelis lašelius užtepk ant odos ir švelniai įtapšnok pirštų galiukais. Tuomet odą patepk kremu, kuris veikia tarsi apsauginis sluoksnis: išsaugo veikliąsias serumo ar koncentrato medžiagas odoje ir apsaugo, kad neišgaruotų vanduo. Idealu, jei naudosi tos pačios linijos produktus, tačiau nenutiks nieko baisaus, jeigu serumas ar koncentratas bus skirtas kovai su raukšlėmis, o kremas – odos drėkinimui.


Kaip teisingai tepti odos priežiūros priemones?


Dažnai pačios kenkiame savo odai, to net nenutuokdamos! Mokėjimas teisingai tepti kosmetikos priemones – viena iš svarbiausių gražios tavo odos paslapčių, taigi įsidėmėk: nesvarbu kurią veido dalį lepini kremu, serumu ar koncentratu – tai daryk sukamaisiais judesiais, pirštų pagalvėlėmis nespausdama ir netrindama odos.


  • Kaktos zona: priemonės tepamos nuo centro link šonų.
  • Nosis: priemonės tepamos nuo kaktos link nosies galiuko.  
  • Skruostai ir smakras: priemonės tepamos nuo nosies šonų arba smakro link smilkinių, o po to – žemyn link ausų.
  • Kaklas: kaklo šonus nuo viršaus tepk žemyn, o kaklo vidurį atvirkščiai – iš apačios į viršų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis