Žmona ar mama: pasitikrink, kaip tave santykiuose mato vyras

Kuris variantas priimtinesnis vyrams? Žinoma, kad pirmasis.

Ką daro daugybė moterų kurdamos santykius? Vietoj to, kad mylėtų, pasitikėtų ir dalintųsi su vyru atsakomybe, jos globoja, kontroliuoja ir viską užsikrauna ant savo pečių. Štai ir skirtumas tarp žmonos ir mamos tipažų – abi rūpinasi, bet labai skirtingai.


Kuris variantas priimtinesnis vyrams? Žinoma, kad pirmasis. Su mama jis jau gyveno, o dabar norėtų gyventi suaugusiojo gyvenimą, kuriame pats galėtų priimti sprendimus. Su retomis išimtimis: yra vyrų, kurie žmonoje ieško ne ko kito, o mamos – globėjiškos, viskuo pasirūpinančios ir pasiruošusios išspręsti visas jo problemas. Bet šį vyrų tipažą palikime nuošalyje – vos pajutę signalą „mama“ dauguma vyrų skuodžia kuo toliau, net neatsisukdami.


Pamenu, viena buvusi mano kolegė Rasa* krokodilo ašaromis verkė dėl skyrybų su vyru. Neapsikentusi nuolatinių virkavimų kita kolegė tiesiai šviesiai rėžė: O ko tu tikėjaisi? Pati durna! Neįdomu vyrui tie tavo kotletai ir idealiai sutvarkyti namai. Kol tu verki, jis vedžiojasi dabartinę į restoranus ir namų tvarkytoją samdo.


Būtent taip ir buvo – jis susirado kitą, visišką Rasos priešingybę. Ir atsiskleidė vyrukas visu gražumu. Tikru vyru pasidarė. Nes niekas aplink nebešokinėjo, reikėjo ne tik savimi, bet ir savo moterimi pasirūpinti.


Santykiai su vyru: ar tu – mama?


Ji nuolatos globoja savo vyrą. Užrašo jį pas gydytoją, gamina jam maistą, pasirūpina jo laisvalaikiu ir grįžimu namo sutartu metu. Ji kaip kaklas, sukinėjantis vyro galvą į reikiamas puses.


Keisk taktiką: tai, ką tu dabar darai, vadinama globojimu. Suaugusiam vyrui reikia tavo dėmesio ir švelnumo, bet ne globos, paverčiančios jį mažu vaiku. Jis tikrai nemirs iš bado, jei tu nepagaminsi vakarienės. Ir pas gydytoją užsirašys pats, kai to tikrai reikės.


Ji lyderiauja santykiuose. Puola spręsti visas problemas, net jeigu tą padaryti galėtų ir vyras – juk taip greičiau ir patikimiau. Ji viską organizuoja, planuoja, ir sudėlioja į lentynėles. Jam belieka susipažinti su planu ir palinksėti galva.


Keisk taktiką: tu tikrai gali pati įsukti lemputę, bet tą gali padaryti ir tavo vyras. Ir judviejų laisvalaikiu jis gali pasirūpinti, tiesiog perleisk jam iniciatyvą. Nori savaitgalį ką nors įdomaus nuveikti? Taip ir pasakyk: norėčiau, kad šį savaitgalį nueitume į kiną arba pavakarieniauti. Gal gali išrinkti filmą ir restoraną, kuriame nesame buvę?


Ji geriau žino. Vyro nuomonės ji paklausia iš esmės tik tam, kad palaikytų pokalbį, bet sprendimą vienais ar kitais klausimais jau yra priėmusi. Ji įsitikinusi, kad geriau žino ką ir kaip reikia padaryti.


Keisk taktiką: Pasistenk dažniau tartis su savo antrąja puse, net jei esi tikra, kad sprendimą gali priimti ir pati. Išmok diskutuoti, be emocijų ir kategoriško nusistatymo apsvarstyti visus už ir prieš. Svarbiausia – jeigu jau klausi kito žmogaus nuomonės, tada būk maloni – atsižvelk į ją.


Ji nuolatos kovoja su vyro problemomis. O jos nesibaigiančios – per ilgai mieste užsibūna, per daug alkoholio vartoja, per ilgai gulinėja ant sofos nieko neveikdamas. Namuose nuolatiniai barniai dėl to, kaip jis elgiasi.


Keisk taktiką: niekas nenori matyti amžinai nepatenkinto veido. Taip, jo elgesys tave išveda iš kantrybės, bet savaitę nesikalbėdama ar demonstruodama akivaizdų savo nepasitenkinimą tu nieko nepasieksi. Nesistenk už vyrą nugyventi jo gyvenimo – jis pats renkasi, kuriuo keliu eiti. Ką šioje situacijoje gali padaryti tu, tai nuspręsti, kur yra tavo tolerancijos ribos, kurių neleisi peržengti.


Ji nesimėgauja seksualiniu gyvenimu. Nes pirmiausia – reikalai, o jau tuomet – malonumai. Bet apie kokius malonumus galima kalbėti, kai tu nuolatos šokinėji, o jis sėdi pagriuvęs priešais televizorių?


Keisk taktiką: pasaulis nesugrius, jei grįžusi į namus įsipilsi taurę vyno ir užsimetusi koją ant kojos vakarą praleisi nieko neveikdama. Arba jeigu pamiršusi visus buitinius reikalus pasimėgausi karšta vonia, o vietoj vakarienės gaminimo nueisi į naują restoraną. Visas laikas yra tavo, telieka išmokti teisingai jį pasiskirstyti. Pirmiausia tu, o jau tuomet visas likęs pasaulis. 


* Vardas pakeistas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis