Per žingsnį nuo neištikimybės – kaip suprasti, kad tavo santykiai juda šia linkme

(1)

Situacija, kurio gali atsidurti kiekviena

„Dirbu mažoje įmonėje. Galima sakyti, nuo ryto iki vakaro praleidžiu vien tik su savo vadovu. Jaučiu, kad kuo toliau, tuo stipriau prie jo prisirišu emociškai. Mano santykiai su sutuoktiniu puikūs tiek emocine, tiek seksualine prasme. Vis dėlto turiu pripažinti, kad jei anksčiau nebūčiau net pagalvojusi apie kitą vyrą, dabar mintyse ir pokalbiuose vis dažniau atsiranda kolega. Jokių akivaizdžių simpatijos ženklų vienas kitam nerodome, bet jaučiu, kad jei nors vienas žengtume tą žingsnį, greičiausiai paslystume abu“ – pasakoja 31 metų Vita*.


Kas tai – natūraliai glaudus emocinis ryšys ar žingsnis nuo neištikimybės, galintis sugriauti santykius?


Regis, nieko keisto: kuo daugiau laiko praleidi su žmogumi arba kuo lengviau randi bendrą kalbą, tuo labiau emociškai suartėji. Iš pradžių tik kolega, vėliau – neblogas pažįstamas, tuomet jau ir draugas... O kas toliau? Jei kitas vyras tavo gyvenime atsiranda ne fizine, bet emocine prasme? Ar tai jau neištikimybė?


Net neabejojame, kad bus pasipiktinusių: nuo kada draudžiama palaikyti artimus draugiškus santykius? Lygiai taip pat bus tvirtinančių, kad draugystė tarp vyro ir moters neegzistuoja, ypač, jeigu turi antrąją pusę. Ir teisiųjų šioje situacijoje greičiausiai nėra, juk kiekvienas gyvename pagal savo supratimą.


Tiek to, ką pasakys kiti. Bet ką daryti, jei pati atsidūrei tokioje situacijoje ir nebesusigaudai, ar tai – tik artimi draugiški santykiai, ar vis dėlto esi rizikos zonoje, kuomet dar žingsnis, ir tu jau kitame santykių lygmenyje. Vietoje to, kad pati sau tvirtintum, jog tai – tik draugystė, būk sąžininga prieš save ir atsakyk į šiuos klausimus:


- Ar buvo taip, kad atsidūrusi sudėtingoje situacijoje (asmeniniais reikalais), pagalbos pirmiausia kreipeisi į draugą, o ne į savo vyrą?


- Ar bent kartą buvo taip, kad susitikimą su draugu turėjai slėpti nuo savo vyro?


- Ar tau kada nors buvo nejauku žiūrėti savo vyrui į akis po, regis, visai nekalto pasisėdėjimo su draugu?


- Ar mintyse tu kartais fantazuoji apie savo ir draugo susitikimus ar pokalbius?


- Ar su savo draugu tu kartais kalbiesi tokiomis temomis, kurių sau neleistum aptarinėti, jei šalia būtų tavo vyras?


- Ar jauti norą „netyčia“ prisiliesti prie savo draugo?


- Ar jauti, kad tavo ir vyro santykiai pastaruoju metu šiek tiek atšalo dėl „nežinomų priežasčių“?


Jei bent į du klausimus tvirtai atsakei taip – turėtum susimąstyti, ar tai tikrai tėra nekalta draugystė... O štai jei į žemiau esančias frazes atsakysi taip – skelbk tikrą pavojų:


- Tu fantazuoji apie seksą su draugu.


- Savo vyrą nejučia pavadini draugo vardu.


- Mintyse įsivaizduoji, kaip būtų, jei tu ir tavo draugas būtumėte pora.


Jei supratai, kad įkliuvai į spąstus, bet nenori, kad tai peraugtų į ką nors daugiau – nedelsk ir imkis priemonių. Visų pirmą – kuo toliau nuo akių, tuo toliau nuo širdies. Jei susitikimų išvengti neįmanoma, prisiversk būti griežtesne ir ribok bendravimą. Tvirtas ne neformalioms temoms, bendriems pietums ir t.t. Deja, bet jeigu supratai esanti rizikos zonoje tarp draugiškumo ir intymumo, turi susitaikyti su tuo, kad tarpinio varianto šiuo atveju nėra. Arba jūsų bendravimas nutraukiamas, arba anksčiau ar vėliau jis peržengs draugiškumo ribą. Ką rinktis – sprendi tu.


* Vardas pakeistas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis