Esame kartu, tačiau jis nevadina to „santykiais“: 3 priežastys, kodėl vyrai taip elgiasi

Keista situacija: judu susitikinėjate, bet tu vis tiek nesi tikra, kad tikrai esi jo mergina! Kaip tai gali būti? Ooo... Patikėk, tu tikrai ne vienintelė, papuolusi į tokią keblią padėtį. Kartais atrodo, kad tokie situaciniai santykiai (mes juos taip vadiname) – nauja mada, itin sparčiai plintanti 25-35 metų sulaukusių vyrų tarpe.

Jau keletą mėnesių susitikinėji su vaikinu. Ne šiaip susitikinėji, o rimtai draugauji: kartu vaikštote į pasimatymus, miegate, net tavo dantų šepetukas jo namuose jau turi vietą. Tačiau tokių žodžių kaip santykiai, pora, mano mergina jis niekada nesako. Ir su draugais greičiausiai nesupažindina. O jeigu užsimintum apie bendras atostogas, greičiausiai išgirstum tik nedrąsų mikčiojimą, esą neskubinkime laiko, iki atostogų dar toli.


Jei tiesiai šviesiai paklausi kame reikalas, jis atsakys labai paprastai: visos tos etiketės iš serijos „mes draugaujame“ - tiesiog ne jam. O tave tai veda iš proto! Nes tavo supratimu yra tik du variantai – draugaujate arba ne. Kalbėkime atvirai: tokia situacija tiesiog žemina. Nejaugi nesi verta net merginos statuso? Toks neapibrėžtumas tiesiog žudo – visai neaišku, kas vyksta, kiek tai truks ir kuo galiausiai virs.


Jokių įsipareigojimų


Daivos ir jos mylimojo santykiai prasidėjo nuo atostogų romano, baigėsi gyvenimu kartu. Jis – užsienietis, kito tikėjimo. Jiedu kartu jau porą metų, bet jokių kalbų apie vestuves net negali būti. Daiva iki šiol nepažįsta jo šeimos. Tiesą sakant, jie net nenumano apie jos egzistavimą sūnaus gyvenime. Bet Daiva nepasiduoda – tiki, kad kažkada jis išdrįs prisipažinti įsimylėjęs kitatikę merginą ir sukursiantis su ja šeimą.


Diagnozė. Jis tikina, kad jiedu kartu negali būti dėl religinių įsitikinimų, bet kažkodėl gyvena Daivos bute ir kuria su ja santykius. Tik santykiais to nevadina ir apie ateities planus nieko nekalba. Kažkodėl religija jam netrukdo pasirinkti tokio santykių modelio, o štai įforminti tai oficialiai – šiukštu, jokiu būdu. Tai ne kas kita, kaip priedanga. Jis gauna viską – meilę, namus, seksą... O mainais neduoda net iliuzijos, kad kada nors bus kitaip.


Perspektyvos. Liūdnos. Kuo labiau įpranti prie vartotojiško požiūrio į save, tuo giliau klimpsti į klaidingą įsitikinimą, kad „nieko geriau tu ir neverta“. Tokie santykiai pirmiausia pavojingi dėl to, kad griauna tavo savimonę. Pamėgink reikšti savo poreikius. Išmok frazes: „Man nepriimtina, kai tu...“, „Norėčiau, kad tu...“ Jei vyras jas ignoruoja, daryk išvadas.


Priklausomybė nuo visuomenės nuomonės


Rima daug pasiekusi karjeros srityje, tačiau asmeniniame gyvenime nieko gero. Graži, protinga ir besisukanti tarp daugybės solidžių vyrų, taip ir nesugebėjo ištekėti. Prieš metus ji sutiko paprastą vadybininką. Įsimylėjo. Su juo jai lengva, patikima, jauku. Jie jau gyvena kartu, tik niekas iš jos draugų ir artimųjų apie tai nežino. Kodėl? Nes jis ne iš jos terpės. Jos draugai – turtingi ir galingi. O jų santykiuose jinai yra ta, kuri moka už prabangaus buto paskolą, egzotiškas keliones ir netgi jo drabužius. Nes jai norisi, kad mylimasis gyventų taip, kaip ir ji pati – solidžiai. Ir visai nesvarbu, kad iš savo algos jam ne į Maldyvus, o Turkiją skristi reikėtų. Rima kuria savo mylimojo prestižą pinigais, bet pati supranta – net ir su prabangiausiu kostiumu jis vis tiek nebus iš jos terpės.


Diagnozė. Į situacinius santykius linkę tie, kurie priklauso nuo visuomenės nuomonės. Jiems gėda, kad galėjo pamilti nestatutinį partnerį. Laimę temdo nejaukumas dėl tokio mezaljanso (t. y. ne to paties socialinio sluoksnio žmogaus pasirinkimo) ir baimė būti menkinamam pažįstamų.


Perspektyvos. Ūkanotos. Žmogus taip ir mėtysis tarp noro likti su mylimuoju ir svajonės rasti prestižinį partnerį, kol pripažins savo nevisavertiškumo kompleksą ir jį įveiks. Vyras tavęs gėdijasi? Išsiaiškink, kas konkrečiai jį trikdo. Jei priežastys objektyvios (žalingi įpročiai, konfliktiškas charakteris), gal galėtum padaryti teisingas išvadas ir susiimti?


Buvusių klaidų baimė


Diana ir Vykintas penkerius metus buvo tiesiog kolegos, kol per vieną kontoros vakarėlį išsiaiškino, kad abu išgyvena sunkias skyrybas. „Buvau nusivylusi vyrais, o draugių patarimai mane jau pykino, – pasakoja Diana. – Iš karto pajutau, kad Vykintas mane supranta.“ Tada ir užsimezgė jų romanas: bendri savaitgaliai, atostogos, žygiai į parduotuves... Bet nieko konkretaus Vykintas nesiūlo. „Man tinka viskas, išskyrus šį neapibrėžtumą, – tikina Diana. – Po skyrybų santuoka jam atrodo tarsi spąstai. O aš vaikų noriu!“


Diagnozė. Kai santykiai klostosi taip lengvai, baisu švaistytis skambiais pažadais. Nemaloni patirtis skatina partnerius būti kantresnius vienas kitam. Abu nebestato oro pilių, vadinasi, ir priežasčių nusivilti kur kas mažiau.


Perspektyvos. Geros. Tau viskas tinka – išskyrus kelis dalykus, kuriuos būtina aptarti. Svarbiausia – be ultimatumų. Atskleisk jam, kur link norėtum judėti ir kodėl tau tai svarbu. Prisipažink, jei ko nors baiminiesi. Kuo atviresnė būsi, tuo jam bus lengviau tave suprasti. Ir tuo bus didesnė tikimybė, kad ir jis su tavimi pasidalins savo dvejonėmis.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis