Rask savyje drąsos išeiti, kai nebėra priežasties pasilikti

(1)

Kai nebėra priežasties pasilikti...

„Jei turėsi pakankamai drąsos ištarti Sudie, gyvenimas apdovanos tave nauju Sveikas – rašė Paulo Coelho. Kad ir kaip nemėgčiau visų tų banalokų frazių, priimant nelengvus gyvenimo sprendimus gelbsti ir jos.


Po 6 metus trukusių santykių pradėjau galvoti apie skyrybas. Ta mintis į paviršių lindo po truputėlį, nevalingai, kol galiausiai pilnai mane užvaldė. Buvau ne viena, bet jaučiausi vienišesnė nei bet kada. Man nuolatos skaudėjo.


Pati negalėjau suprasti, kodėl vis dar laikausi įsitvėrusi į santykius, kurie verčia mane jaustis nelaiminga. Meilė? Bet kokia meilė, jei nieko gero ji man nebeduoda. Tai nuodai, o ne meilė. Tiesa buvo akivaizdi: aš paprasčiausiai bijojau jį paleisti, tikėjausi, kad viskas pasikeis. Kiekvieną kartą sau prisiekinėjau, kad tai buvo paskutinis kartas, bet niekada taip ir neišdrįsau padėti taško.


Apgaudinėjau save, kad mudu sieja tikra meilė, o visa kita – ne taip jau svarbu. Iš tiesų yra ne taip. Meilė neturi būti priežastis pasilikti ten, kur tau skaudu būti. Kam laikyti įsikibus į meilę, jeigu geriau tu jaustumeis be jos?


Žinojau, kad išeiti bus labai sunku. Mane supras kiekviena, kuri kurdama santykius į juos sudėjo viso savo gyvenimo viziją. Nebus tų namų, kuriems taupėme, nebus šeimos, kurią planavome. Man 35+ ir aš lieku visai viena, be jokių garantijų, kad šis sprendimas yra teisingas. Ir aš žinau, kas iš tiesų mane baugina labiausiai... Ta egoistiška baimė, kad nieko geresnio gyvenime aš daugiau nerasiu.


Tikriausiai būtent ji ir laikė mane šiuose santykiuose pastaruosius metus. Tuomet aš pagalvojau – kaip būtų, jeigu aš neišeičiau į niekur? Jeigu užvėrus duris manęs jau lauktų kitas žmogus. Tas, su kuriuo aš kursiu naujus ateities planus. Ir tą minutę sprendimas išeiti nebebuvo toks baisus. Ne meilė, o baimė iki šiol mane vis dar laikė. 


Tada aš supratau, kad iš tiesų neturiu nė vienos priežasties pasilikti...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis