Kodėl vyrai įsimyli greičiau nei moterys

(2)

Pasirodo, jie iš tiesų įsimyli greičiau!

„Aš tave myliu“ – įprasta manyti, kad šiuos žodžius kur kas dažniau pirmosios ištaria moterys. Jos juk sentimentalesnės, emocingesnės... Iš tiesų greičiau įsimylėti (ar bent jau galvoti, kad įsimylėjo) linkę vyrai!


Tą patvirtina ne vienas mokslininkų atliktas tyrimas. Štai viename eksperimente buvo apklausti 172 abiejų lyčių studentai. „Tyrimo metu paaiškėjo, kad vyrai buvo linkę anksčiau prisipažinti apie savo jausmus, nei moterys. Vadinasi, mūsų įsitikinimas, esą moterys santykių srityje lengviau pasiduoda jausmams, yra klaidingas, – sako tyrimo vadovė, psichologė Marissa Harrison. – Įdomu tai, kad tiek tyrime dalyvavę vyrai, tiek moterys šiuo teiginiu taip pat buvo įtikėję.“


Londone dirbantis psichologas Neilas Lamontas tikina, kad susidarydami nuomonę apie priešingas lytis dauguma žmonių nesąmoningai vadovaujasi stereotipais, pagal kuriuos vyrai – pragmatiškoji, rimtų įsipareigojimų vengianti pusė, o moterys atvirkščiai – jausmingos, ieškančios rimtų santykių.


„Iš tiesų prasmingi santykiai vyrams ne mažiau svarbūs, nei moterims. Pavyzdžiui, sąvoka „gerai pragyventas gyvenimas“ daugumai vyrų asocijuojasi būtent su tvirtais santykiais ir šeima“ – paaiškina psichologas.


Pati evoliucija sudėliojo taip, kad moterys gyvenime elgiasi atsargiau nei vyrai, tikina psichologė Marissa Harrison: „Moterys, priešingai nei vyrai, nesąmoningai saugosi meilės ir sekso, nes nesėkmės atveju jų nuostoliai gali būti kur kas didesni, nei vyrų“.


Londono medicinos centro psichologė Ingrid Collins teigia, kad vyrų polinkis greičiau įsimylėti neturėtų stebinti, nes visa tai – natūralūs gamtos dėsniai. „Vyras yra medžiotojas, todėl jis labiau linkęs į spontaniškumą, – sako psichologė. – Vyro gebėjimas greitai įsimylėti veikia tarsi savotiškas teritorijos užkariavimas. Jų instinktai paremti principu „greitai ir mažiausiomis emocinėmis sąnaudomis“, tuo tarpu moterys yra atsargesnės, labiau apgalvojančios ir paskaičiuojančios, atidžiau vertinančios situaciją, prisiimančios atsakomybę už save ir už šeimą“.


Psichologei antrina ir jos kolega Neilas Lamontas. Anot jo, moterys kur kas atsakingiau žiūri į įsipareigojimus, todėl ir meilėje prisipažįsta tik tuomet, kai jaučiasi saugios ir įsitikinusios santykiais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis