13 klausimų, kuriuos verta užduoti savo buvusiam

(2)

Dažniausiai skyrybos įvyksta žaibo greitumu – užsiplieskėtė, apsirėkėte ir pasukote skirtingais keliais. Ir tik vėliau, audringoms emocijos nuslūgus, pradedi galvoti – kas iš tiesų ką tik įvyko? Kuo daugiau galvoji, tuo daugiau neatsakytų klausimų tavo galvoje gimsta. 

Psichologas Joshua Klapow tikina, kad tie neatsakyti klausimai trukdo mums galutinai atitrūkti nuo buvusių santykių ir pradėti naują gyvenimo etapą. „Jei norite padėti santykiuose tašką, turite gauti atsakymus į savo klausimus. Labai svarbu, kad skyrybų atveju aiškiai suvoktumėte tokio sprendimo ištakas, ypatingai tais atvejais, jeigu skyrybos vyko ne jūsų iniciatyva“ – sako psichologas.


Mintys apie tai, kas įvyko, nepaliauja suktis tavo galvoje. Imi telefoną į rankas ir rašai jam žinutę – tik ko paklausti, kaip pradėti šį nelengvą pokalbį? O galbūt judu jau priėmėte sprendimą, bet vis dar gyvenate po vienu stogu. Galbūt netgi išsiskyrus judu visą gyvenimą sies vaikai, todėl bendravimas su buvusiuoju nori nenori bus neišvengiamas.


Psichologas pateikia 15 klausimų, kuriuos gali jam užduoti. Kurie iš šių klausimų tinkami būtent tavo situacijai, priklauso nuo judviejų santykio ir etapo, kuriame dabar esate. Svarbiausia, kad šis pokalbis nevirstų dar viena santykių drama. Stenkis išlaikyti ramybę, išgirsti ir priimti tai, ką jis sako. Neverta stenkis jo susigrąžinti – tai arba įvyks savaime, arba neįvyks. Dabar tavo tikslas tiesiog suprasti, kodėl nutiko būtent taip.


1. Ar gali man atvirai pasakyti, kas tavo akimis iš tiesų tarp mūsų nutiko?

2. Kai mudu išsiskirsime, ko tu tikiesi iš manęs?

3. Kalbėdamas apie mūsų skyrybas tu jautiesi komfortiškai ar tau reikia laiko suvokti esamą situaciją?

4. Kokius teigiamus dalykus tu gavai iš šių santykių?

5. Kaip tu manai, ar po skyrybų mums pavyks palaikyti draugiškus santykius?

6. Ką tu supratai dėka šių santykių?

7. Vis dar yra klausimų, kurie man neduoda ramybės. Norėčiau, kad tai aptartume. Ar tu sutiktum su manimi susitikti ir apie tai pasikalbėti?

8. Ar yra kažkas, ką tu norėtum man pasakyti?

9. Kaip tu jautiesi šiame etape?

10. Ar mūsų santykiuose tu jautei, kad esi man svarbus?

11. Kokiose santykiuose tu matai save ateityje?

12. Kaip manai, kodėl mūsų santykiai pasibaigė?

13. Ar galėjo viskas tarp mūsų susiklostyti kitaip?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis