5 gyvenimo tiesos, kurios gali kardinaliai pakeisti tavo gyvenimą

Gyvenimas – ne vien likimas, kuriam galime suversti visas savo bėdas. Gyvenimas – tai tavo požiūris, kurį pakeitusi, gali pakeisti viską aplinkui.

Realybė yra tokia, kokią tu ją matai


Gyvenimas nebūna tik juodas ar baltas. Ir tau, ir man, ir visiems jiems pasitaiko sunkių dienų ar net ilgai trunkančių juodų periodų. Kiekvienas iš mūsų išgyvena netektis, skyrybas, širdies skausmą. Bet visi anksčiau ar vėliau atsistojame, nusipurtome dulkes ir einame į priekį.


Skirtumas tik tas, kaip žiūrime į viską, kas mūsų gyvenime vyksta. Vieni pasiduoda negatyvioms emocijoms ir dar labiau įsisuka į nesėkmių ratą, kiti kiekvienoje situacijoje ieško krislelio šviesos. Mokykis priimti gyvenimo siunčiamus išbandymus kaip pamokas, o laimės akimirkas – kaip dovaną. Tuomet gyvenimas bus kur kas prasmingesnis ir ryškesnis.


Tau niekas nieko neskolingas


Kuo anksčiau suprasi šią tiesą, tuo laimingesnė gyvenime jausiesi. Vaikai, kuriuos auginame, mylimieji, dėl kurių viską atiduodame ir darbai, kuriems negailime savo jėgų – visa tai tiesiog gyvenimas, kurį tu gyveni dėl savęs, o ne dėl kitų. Niekas tau nieko neskolingas – tavo gyvenime esantys žmonės bet kada gali išeiti, nes tai yra jų pasirinkimas. Lygiai taip pat tu turi pasirinkimą nieko nedaryti dėl kitų, jeigu pati to nenori.


Jis ne toks kaip tu, tu ne tokia kaip jis


Labai dažnai gyvenime žmones vertiname per savęs supratimo prizmę – norime, kad kiti būtų tokie, kokie esame patys, tikimės, kad jie elgsis taip, kaip pasielgtume mes. Taip niekada nebus, nes mes pernelyg skirtingi. Turi priimti šią tiesą ir išmokti vertinti kitus už tai, kokie jie yra. Ne kritikuoti, o stengtis suprasti. Ne mokyti kitus gyventi, o visų pirma išklausyti ir tik tuomet patarti. Tai, kas tau gali atrodyti vieni niekai, kitam gali būti svarbiausias dalykas pasaulyje. Ir atvirkščiai – tai, kas labai svarbu tau, gali likti neįvertinta kitų. Jeigu išmoktume vienas kitą išgirsti ir suprasti, gyvenimas būtų kur kas paprastesnis.


Yra tik vienas žmogus pasaulyje, kuris gali padaryti tave laiminga


Tas žmogus esi tik tu. Mes taip dažnai gyvenime kabinamės į kitus, kad pamirštame patys save. Darbai keičiasi, žmonės ateina ir išeina – galiausiai visuomet lieki tik TU. Todėl būtent į save turėtum daugiausiai investuoti, save turėtum labiausiai mylėti ir lepinti. Tai nėra egoizmas. Tai savivertė, kuri veda tave į priekį ir leidžia atrasti visai kitokį gyvenimą – lengvesnį, paprastesnį, laimingesnį.


Nori pakeisti gyvenimą? Tiesiog imk ir padaryk tai


Kiek daug gyvenime mes svarstome ir atidėliojame, nes esame užvaldyti baimės jausmo. Tačiau iš tiesų viskas kur kas paprasčiau, nei atrodo. Tereikia suprasti vieną dalyką: jei nesijaučiame laimingi ten, kur esame, anksčiau ar vėliau teks priimti sprendimą. Kam jį atidėlioti ir save įkalinti, jeigu gali tai padaryti dabar. Laukti, kol gyvenimas privers tave keistis, nėra jokios prasmės. Tu tik veltui švaistai savo laiką, baimės vedama aukoji akimirkas, kurios tau galėtų suteikti daug džiaugsmo ir laimės. O pokyčiai juk neišvengiami, klausimas tik vienas: sprendimą priimsi pati ar lauksi, kol pats gyvenimas tave privers tai padaryti.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis