Kokiame amžiuje seksas teikia daugiausiai malonumo

Nepaneigiamas faktas – seksas ne tik malonus, bet ir naudingas! Orgazmo metu tavo kūne išsiskiriantys endorfinai sukelia laimės jausmą, o oksitocinas – dar vienas galingas laimės hormonas – padeda sustiprinti jausmus tarp tavęs ir partnerio. Tačiau tai dar ne viskas!

Seksualinis gyvenimas, kai tau 20 metų...


Anot ginekologės Leah Millheiser, 20-ieji gyvenimo metai labai svarbūs seksualinio gyvenimo prasme, juk būtent šiame etape pradedame suprasti savo kūną ir jo poreikius. Tai seksualinių eksperimentų laikas, kuomet ieškome patys savęs.


Manai, kad tai geriausias etapas? Nereikia apsigauti! Nors 20-30 metų tarpe seksualinio gyvenimo aktyvumas didesnis, nei vėlesniame amžiuje, tai nebūtinai turi būti ir geriausias laikas. Tu atrandi naujus dalykus, bandai tai, ko nesi bandžiusi iki šiol, tačiau prieš akis dar daug naujų patirčių. Juk ne kiekybėje, o kokybėje slypi visas malonumas.


Seksualinis gyvenimas, kai tau 30 metų...


Perkopus 30 metų slenkstį gyvenimas įprastai pasidaro sėslesnis – natūraliai daugiau dėmesio skiriame šeimai, darbams, buitiniams reikalams. Ginekologė Leah Millheiser atkreipia dėmesį, kad būtent šiame amžiuje nemaža dalis vyrų ir moterų susiduria su pirmosiomis seksualinio gyvenimo problemomis, kurias dažnu atveju sukelia kasdienis stresas. Viena dažniausių problemų – seksualinio aktyvumo sumažėjimas, kuris tarsi uždaro į užburtą ratą: kuo mažiau sekso, tuo stipriau organizmą veikia stresas; kuo didesnis stresas, tuo mažiau norisi mylėtis.


„Labai svarbu prisiminti, kad seksualinė gyvenimo pusė ne mažiau svarbi, nei visa kita. Gyvenantiems poroje reikėtų stengtis seksą pastūmėti į pirmąsias prioritetų sąrašo vietas, nes intymus gyvenimas atlieka labai svarbų vaidmenį kuriant ir išlaikant santykius“ – pataria ginekologė.


Kodėl tai taip svarbu? Nes mylintis tavo kūne išsiskiria svarbūs hormonai, atsakingi už fizinį ir emocinį prisirišimą prie partnerio. Be to, seksas mažina įtampą, o tai bene geriausias vaistas po sunkios darbo dienos. Galiausiai, sekso metu išskiriamas hormonas prolaktinas, kuris veikia raminančiai ir padeda atsipalaiduoti. Štai kodėl pasimylėjus vakare norisi tik apsikabinti ir saldžiai užmigti. Puiku, tai tikrai bus naudinga tau ir tavo mylimajam!


Seksualinis gyvenimas, kai tau 40 metų...


Praėjus dvi pirmąsias stadijas, prasideda gerasis etapas – būtent dabar atsiskleidžia tikrasis sekso teikiamas malonumas. Leah Millheiser pastebi, kad šiame amžiuje moterys patiria gana stiprius vidinius pokyčius – anksčiau kankinę kompleksai, trukdę mėgautis seksualiniu gyvenimu, nustumiami į šoną. Daugiau dėmesio skiriama savo pačios, o ne partnerio pasitenkinimui. Galų gale, tu jau žinai, kas tau teikia malonumą ir nebijai to pasakyti.


Įprastai šiame amžiaus tarpsnyje kiti iki šiol buvę prioritetiniai dalykai pasitraukia į šalį ir judu su partneriu vėl galite daugiau laiko skirti savo emociniam ir fiziniam ryšiui sustiprinti. Šiuo atveju svarbu įdėti šiek tiek pastangų, kad pagyvintumėte seksualinį gyvenimą, iš naujo įsivažiuotumėte į ritmą, kuris galbūt buvo išsibalansavęs rūpinantis šeima ir karjera. Paprastais žodžiais tariant, stenkitės su partneriu parodyti daugiau iniciatyvos, bent vieną vakarą per savaitę skirkite tik vienas kitam. Tai svarbu, nes būtent šiame amžiuje seksas gali atsiskleisti visu savo gražumu, duoti tau tokį visapusišką pasitenkinimą, kokio nesi patyrusi iki šiol.


Seksualinis gyvenimas, kai tau 50 metų...


Anot statistikos, menopauzė moterims įprastai prasideda 45-55 metų tarpe. Dėl organizme vykstančių pokyčių gali sumažėti seksualinis potraukis, taip pat pasireikšti fiziniai menopauzės sukeliami trukdžiai – sausumas, tempimo ar skausmo jausmas makšties srityje. „Po menopauzės gali tekti įdėti daugiau pastangų, tačiau seksualinio gyvenimo visai pamiršti nereikėtų“ – pataria ginekologė ir siūlo nebijoti naudotis papildomomis priemonėmis. Juk makšties drėgmę atstatyti gali specialios žvakutės, o orgazmą patirti bus kur kas paprasčiau, jei seksualinį gyvenimą su partneriu paįvairinsite sekso žaislais.  

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis