Buvusieji – praeities klaidos ar ateities pamokos

Visada reikia žinoti, kada baigiasi dar vienas eilinis tavo gyvenimo etapas. Užsidaro ratas, užsiveria durys, baigiasi skyrius – visai nesvarbu, kaip tai pavadinsi. Palik praeityje tai, kas priklauso praeičiai.

Padėti tašką ilgalaikiuose santykiuose niekada nebūna lengva. Ir iš tiesų ne taip svarbu, kokie tie santykiai buvo – kupini laimingų akimirkų ar skaudžių prisiminimų. Tai bet kuriuo atveju buvo svarbi tavo gyvenimo dalis, kurią labai sunku nustumti į šoną. Tačiau praeina šiek tiek laiko, prasideda naujas tavo gyvenimo etapas, kuriame prieš tai buvę santykiai atlieka labai svarbų vaidmenį. Jie – tarsi patirties pamatas naujiems santykiams.


Kurdamos naujus santykius mes nevalingai prisimename buvusiuosius. Tai nebūtinai reiškia, kad norime susigrąžinti tai kas jau liko praeityje. Tiesiog praeitis niekur nedingsta. Iš jos tu imi pavyzdį kaip elgtis, o ko geriau nedaryti. Prisimindamos savo praeities santykius, bandome suprasti, kodėl viskas išėjo būtent taip ir ką mes galime pakeisti ateityje.


Vieni buvusieji palieka siaubingą skausmo ir nusivylimo šešėlį, kiti tampa tiesiog miglotu prisiminimu, trečius prisimename su meile ir noru susigrąžinti tai, kas jau prarasta. Bet kuriuo atveju tokie prisiminimai verčia susimąstyti: „Kodėl aš gyvenime sutikau tą žmogų?“


Nebūna atsitiktinių susitikimų ir atsitiktinių žmonių. Viskas, kas tavo gyvenime įvyko, turi kažkokią prasmę. Jeigu buvęs mylimasis paliko žaizdą tavo širdyje, suprasti kam viso to reikėjo ir kodėl būtent tavo gyvenime jis pasirodė – tikrai nelengva. Tačiau taip turėjo būti. Sunkūs santykiai padeda tau atrasti pačiai save. Tokiose situacijose esi priversta gilintis į savo poreikius, galvoti, ko nori gyvenime, kas tavęs netenkina, ką gali pakeisti. Jeigu viskas būtų gražu, vargu ar susimąstytum ir gautum itin svarbių gyvenimo pamokų, kurios padės apsaugoti save nuo ateities klaidų.


Praktiškai kiekvienos iš mūsų gyvenimuose yra tas žmogus, kuris suteikė labai daug skausmo ir paliko blogų prisiminimų šleifą. Taip, tu pyksti ir net neabejojame, kad yra už ką. Tačiau reikia mokėti paleisti. Palikti praeityje. Pradėti viską iš naujo. Sunku? Be abejo! Bet pagalvok apie tai, kad buvo ir gražių akimirkų, antraip nebūtum pradėjusi tų santykių. Susipažindamas su tavimi jis greičiausiai neketino tavęs skaudinti. Taip, įskaudino, bet galbūt ir tavo elgesyje buvo kažkas, kas skaudino jį? Dažniausiai taip ir būna: vienas padaro kažką, kitas atsilygina tuo pačiu, tuomet pirmasis vėl kerštauja... Pasaka be galo. Tiksliau, su labai nemaloniu galu.


Pasistenk į nemalonius buvusių santykių prisiminimus pažvelgti kaip į pamoką. Tavo nusivylimas - tai pasiruošimas ateities santykiams. Žinodama, kas yra blogis, labiau išmoksti vertinti gėrį.


Jeigu sunku paleisti praeitį, surenk sau vienumos vakarą. Susikurk jaukią atmosferą ir tiesiog paanalizuok, ko išmokai iš praėjusių santykių. Kokios patirties įgavai? Kaip pati pasikeitei? Ką labiausiai vertini santykiuose? Ką norėtum pakeisti savyje? Ko nė už ką vėl nenorėtum patirti? Prisiversk vienu kartu apgalvoti viską, kas nuolatos sukasi tavo galvoje. Tik tokiu būdu sugebėsi nusiraminti, užversti šį gyvenimo lapą ir judėti pirmyn.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis