Viskas, kas nutinka tavo gyvenime, nutinka ne be priežasties

(49)

Kiekvienas tavo gyvenimo įvykis turi prasmę, todėl kad ir kas nutiktų, visuomet prisimink - jei taip įvyko, vadinasi taip ir turėjo būti.

Vieną pavakarę karalius vaikštinėjo po rūmų sodą ir apžiūrinėjo savo naująjį kardą. Užsimojęs netyčia išmetė kardą iš rankų ir šis įpjovė jam didįjį dešinės rankos pirštą. Matydamas, kaip valdovas įsiuto, jo patarėjas ramiai tarė: „Nieko baisaus, Jūsų Didenybe. Tai - Visatos gailestingumas. Visa tai tik į gerą“. Karaliui nepatiko tokios patarėjo pastabos - koks dar gailestingumas, jeigu jis, karalius, susižeidė kardu! Supykęs valdovas įsakė tuojau pat uždaryti patarėją į vienutę.


Po kelių dienų karalius išsiruošė į medžioklę, tačiau be ištikimo savo patarėjo pateko į bėdą - nuklydęs už savo dvaro ribų karalius papuolė į nesvetingos genties valdas. Genties vadas tokius priklydėlius aukodavo dievams, tačiau apžiūrėjęs atvykėlį ir pastebėjęs jo sužalotą ranką nusprendė, kad tai nėra tinkama auka. Karalius buvo paleistas ir ištrūkęs iš mirties nagų tuoj pat nuskubėjo pas savo patarėją.


Paleidęs jį iš vienutės karalius papasakojo viską, kas jam nutiko tą dieną. „Dabar aš suprantu, ką tu turėjai omenyje sakydamas, kad visa tai tik į gerą, - pasakė valdovas ir ironiškai pridūrė. - Bet leisk tavęs paklausti, ar tai, kad pratūnojai kelias dienas uždarytas vienutėje be maisto ir vandens, taip pat buvo tavo taip vadinamas Visatos gailestingumas?“


Patarėjas nusišypsojo ir ramiai atsakė: „Jei nebūtumėt įkalinęs manęs vienutėje, turėčiau lydėti jus į medžioklę. Jei tą akimirką būčiau buvęs ten, genties vadas jus būtų paleidęs, o aš jau būčiau paaukotas Dievams.“


---


Gyvenimas kartais atrodo neteisingas. Dažniausiai, kuomet bėda pasibeldžia į mūsų duris, savęs klausiame, kodėl tai nutiko būtent mums. Netikėtas artimųjų praradimas, skyrybos, darbo netektis - kiekvienas iš mūsų kažką praranda, tačiau gyvenimas nestovi vietoje. Vietoj išėjusių žmonių į gyvenimą ateina nauji, vietoj senų darbų atsiranda nauji.


Kiekvienas tavo gyvenimo įvykis turi prasmę, todėl kad ir kas nutiktų, visuomet prisimink - jei taip įvyko, vadinasi taip ir turėjo būti. Galbūt suprasti priežastį kol kas sunku, tačiau po kurio laiko, atsisukusi atgalios suprasi - kažko netekusi atvėrei kelius naujiems dalykams, potyriams ir įvykiams savo gyvenime. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis