Kai spuogeliai pasirodo intymiose kūno vietose

Tarsi problemų TEN ir taip netrūktų: įaugę plaukeliai, sudirgimai po skutimosi, odos išsausėjimas po chloruoto baseino... O čia dar ir aknė!

Bloga žinia: deja, bet aknė gali atsirasti ir intymiose vietose. Atrodyti ji gali visai kaip spuogeliai ant veido, bet dažniausiai intymių vietų aknę sukelia folikulitas – bakterinis plauko maišelio (folikulo) uždegimas. Intymiose vietose šį uždegimą dažniausiai išprovokuoja plaukelių skutimas.


Kartais spuogelius sukelia hormonų disbalansas organizme – nieko nuostabaus, jei ant veido suintensyvėjusi aknė pasirodys ir žemiau juostos, juk hormonai vienodai veikia visą tavo kūną. Gali būti ir taip, kad ant lytinių lūpų atsiras juodi taškeliai. Šioje vietoje, kaip ir ant veido, taip pat yra porų, kurios gali užsikimšti.


Labai tikėtina, kad bėrimus bikini zonoje iššaukė kokia nors tavo kasdien naudojama priemonė:


  • dušo želė ar kūno kremas
  • lubrikantas ar prezervatyvai
  • tamponai ar įklotai
  • skalbimo milteliai ar skalbinių minkštiklis
  • netinkama kelnaičių medžiaga ar pernelyg šiurkštus tualetinis popierius


Visų galimų variantų tikrai neišvardinsime ir išsiaiškinti tikrąją priežastį gali tik bandymu būdu – pakeičiant naudojamas priemones kitomis.


Be šios bene dažniausiai pasitaikančios sudirgimo priežasties kalti gali būti ir natūralūs tavo kūne vykstantys procesai: prakaitas, šlapimas bei makšties išskyros taip pat gali sukelti uždegiminius procesus.


Jei spuogeliai pasirodo tik retkarčiais, greičiausiai tai tėra trumpalaikis sudirgimas ir jaudintis tikrai neverta. Tačiau kai spuogeliai intymiose vietose kamuoja nuolatos, patartume kreiptis į ginekologą, mat tai gali būti cistos ar žmogaus papilomos viruso simptomas. Gydytojai atliks tyrimus, išsiaiškins priežastį ir skirs efektyvų gydymą, padėsiantį atsikratyti šio nemalonumo.


SPAUSTI AR NESPAUSTI?


Spausti intymiose vietose atsiradusio spuogelio nevalia jokiais būdais. Tą patį pasakytume ir apie veido zoną, bet čia situacija tikrai ne tokia rizikinga. Intymioje zonoje vyksta nuolatinė trintis ir pasigauti infekciją kur kas paprasčiau.


Pagrindiniai žingsniai, kaip greičiau atsikratyti odos sudirgimo intymiose vietose:


  1. Įsigyk specialiai intymiai higienai skirtas prausimosi priemones ir bent savaitę naudok tik jas
  2. Kurį laiką dėvėk tik iš natūralios medvilnės pagamintas kelnaites
  3. Jei skuti plaukelius šioje zonoje, pabandyk peiliuką iškeisti į vašką ar cukrų (geriau patikėk tai profesionalams)
  4. Jei vartoji kokius nors vaistus, atkreipk dėmesį į nurodytą šalutinį poveikį – gal problema būtent čia?
  5. Pasistenk bent savaitę laiko pagyventi sveikiau ir ramiau, nes stresas – viena iš pagrindinių aknės atsiradimo priežasčių. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis