7 ženklai, kad šie santykiai yra būtent TIE

Psichologai ištisus dešimtmečius studijuoja santykius ir bando surasti tuos pamatinius dalykus, atskleidžiančius santykių tvirtumą ir tikrumą.

Štai keli pagrindiniai dalykai, išduodantys tikrai tvirtą ryšį. Tik turėk omenyje, kad judu neprivalote atitikti visų žemiau išvardintų kriterijų, juk kiekvienas iš mūsų santykius matome ir kuriame savaip.


Jis pirmasis žmogus, apie kurį tu pagalvoji


2007 metais Stonybrook universiteto mokslininkai apklausė 300 susituokusių porų ir išsiaiškino, kad vienas iš svarbiausių meilės simptomų – nuolatinės mintys apie antrąją pusę. Žinai tą jausmą, kuomet tavo kasdienybėje kas nors nutinka ir pirmoji į galvą šovusi mintis – dabar pat papasakoti tai savo mylimajam? Jei ir tau taip nuolatos nutinka, tai geras ženklas!


Jūs pozityviai reaguojate į vienas kito sakomas geras naujienas


Leidinys Psychology Today išskyrė 4 galimus pozityvios ir negatyvios reakcijos būdus. Įsivaizduok, kad darbe sulauki paaukštinimo ir papasakoji tai savo mylimajam. Kaip manai, kuri iš žemiau esančių reakcijų labiau atspindėtų tavo antrąją pusę?


Aktyviai konstruktyvus atsakymas - „O, kaip faina! Taip ir turėjo būti, tu gi taip stengeisi!“

Pasyviai konstruktyvus atsakymas - „Geros naujienos!“

Aktyviai destruktyvus atsakymas - „Tai reiškia, kad turėsi dirbti daug daugiau, nei iki šiol? Esi tikra, kad pajėgsi?“

Pasyviai destruktyvus atsakymas - „Ane? O tu nepatikėsi, kas šiandien nutiko man...“


Jūs leidžiate vienas kitam turėti laisvės ir pabūti atskirai


Meilė – tai jausmas, o ne fizinė nuolatinio buvimo kartu išraiška. Psichologė Eli Finkel tikina, kad stipriam tarpusavio ryšiui labai svarbus gebėjimas būti atskirai, savo asmeninio gyvenimo, pomėgių, draugų turėjimas. Su rimtomis santykių problemomis įprastai susiduria poros, gyvenančios vieną bendrą gyvenimą – tie patys pomėgiai, tie patys draugai, ta pati rutina. Paprastais žodžiais tariant, apie ką tuomet kalbėtis, sugrįžus namo?


Jūs turite savo kalbą


Juokeliai, kuriuos suprantate tik judu – tai vienas iš požymių, kad judu sieja bendri prisiminimais, bendra patirtis ir išgyvenimai. Kad ir koks menkniekis tai atrodytų, jis labai svarbus ir emociškai judu suartinantis.


Kartu jūs bandote naujus dalykus


1993 metais buvo atliktas įdomus eksperimentas su daugiau nei 50 vidutinio amžiaus susituokusių porų. Visus juos padalino į tris grupes ir skyrė skirtingas užduotis. Pirmoji grupė per savaitę turėjo skirti 90 minučių naujai veiklai kartu – pavyzdžiui, išbandyti naują žaidimą ar eiti šokti. Antroji grupė tiek pat laiko turėjo skirti jau įprastiems dalykams, kuriuos galima daryti kartu – pavyzdžiui, žiūrėti filmus. Trečiajai grupei nieko daryti nereikėjo – jie galėjo gyventi taip, kaip gyveno iki šiol. Po 10 savaičių trukusio eksperimento paaiškėjo, kad laimingiausi ir labiausiai suartėję jautėsi tie, kuriems teko bandyti naujus dalykus.


Jūsų santykiai nuoseklūs, nelinkę į dramatiškus kraštutinumus


Ilinojaus universiteto tyrėjas Brianas Ogolskis nusprendė atlikti eksperimentą, kuriam atrinko nesusituokusias poras. Tyrimo tikslas buvo gana paprastas - stebėti, kaip šioms poroms seksis gyventi ir kiek iš jų per 9 mėnesius parodys norą susituokti. 


Brianas išskyrė keturis porų tipus:


1.Dramatiškos (poros, kurios mažiau laiko leidžia kartu, išgyvena daug krizių ir pakilimų).

2.Konfliktiškos (tos poros daugiausia pykstasi, tačiau jų santykiai stabilesni nei dramatiškų).

3.Socialios (poros, kurios nuolat bendrauja tarpusavyje socialiniuose tinklalapiuose).

4.Poros, kuriose svarbiausia – partneris (poros kuriose labiausiai vertinamas partneris, kurių kartu leidžiamas laikas įvairus).


Baigiantis devyniems mėnesiams paaiškėjo, kad greičiausiai išsiskiria dramatiškos poros, socialios poros neturi didelio poreikio galiausiai susituokti, konfliktiškos poros laikui bėgant vis mažiau nori įsipareigoti, na o poros, kuriose svarbiausia – partneris, turi daugiausia šansų sukurti ilgalaikę santuoką.


Jūs mokate susitaikyti po pykčių


Psichologas ir santykių ekspertas Johnas Gottmanas tikina, kad vienas svarbiausių dalykų santykiuose – gebėjimas sugrįžti į normalų ritmą po pykčių. Tik suprask teisingai – tai nereiškia, kad pyktis apskritais negalima. Galima ir kartais netgi naudinga. Tačiau labai svarbu mokėti spręsti konfliktus. „Tvirtus santykius ir santuokas visuomet sieja tas pats dalykas – mokėjimas komunikuoti ir gebėjimas išklausyti. Mes nebėgame nuo problemų, mes nepaliekame vienas kito nežinioje. Mes kalbamės ir sprendžiame“ - pataria santykių ekspertas. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis