Kodėl mes visuomet laukiame momento, kada ką nors pakeisti jau per vėlu

Kiekvienuose santykiuose yra nutylėtų paslapčių, susikaupusio pykčio ir skausmo, užgniaužtų problemų ir klaidų, kurias padarėme praeityje. Ir vieną atsibudusi tu supranti - jau per vėlu ką nors keisti.  

Dažniausiai galutinis sprendimas išeiti ateina spontaniškai - vidinio impulso vedama tiesiog priimi realybę tokią, kokia ji yra. Savaitės, mėnesiai ar metai, praleisti kažko laukiant. Bet niekas nepasikeitė ir prasmės tai tęsti nebėra. O jei nebūtum laukusi, kol bus per vėlu ką nors keisti?


UŽ KO LAIKAISI ĮSIKIBUSI?


Kuomet jauti, kad santykiai pasikeitė, tačiau nesi pasiruošusi jų paleisti, paklausk savęs, už ko tu taip laikaisi įsikibusi ir kas tave laiko šiuose santykiuose? Jei žinai atsakymą, tuomet kovoti verta. Priešingu atveju galbūt tiesiog atėjo metas atversti naują gyvenimo lapą.


KODĖL?


Kodėl judu kovojate vienas su kitu, o ne kartu? Kartais mes taip priprantame prie šalia esančio žmogaus, kad tiesiog pamirštame su juo kalbėtis apie savo jausmus ir išgyvenimus. Įprantame laukti, kol kitas žmogus pats supras savo klaidas ir pasikeis, o jis to paties laukia iš mūsų.


KUR?


Kur tu suklydai? Šį klausimą dažniausiai sau užduodame tik tada, kai visiems laikams prarandame vienas kitą. Mažos mūsų nuoskaudos laikui bėgant virsta viską griaunančių abejingumu, todėl reikia laiku sustoti ir atsakyti sau į klausimą - kaip ir kada viskas prasidėjo, kur padarėme klaidą, nuo kurios viskas ėmė ristis žemyn?


AR TIKRAI?


Paklausk savęs, ar tikrai be šio žmogaus tu jausiesi laimingesnė? Ar gali įsivaizduoti, kad daugiau niekada neišgirsi jo balso, niekada nepamatysi jo akių ir neturėsi galimybės prisiliesti. Įsivaizduok jį laimingą su kita moterimi. Jeigu tau tai nesukelia jokių emocijų, vadinasi laikytis įsikibus ir kažką pakeisti greičiausiai jau per vėlu.


KAIP?


Kad ir kokį sprendimą priimtum, paskutinis klausimas - kaip išsaugoti santykius arba kaip juos pabaigti be skausmo. Dažnai bandydami išsaugoti santykius mes žengiame visai ne tuo keliu - tiesiog laukiame, kol viskas nusistovės ir išsispręs savaime. Tik susikaupusios problemos niekur nedingsta, o laukimas tampa beprasmišku atidėliojimu to, kas neišvengiama. Kad ir kurį kelią pasirinktum, nelauk, kol jau bus per vėlu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis