Ilgalaikio makiažo subtilybės - kaip neprašauti pro šalį, pasirenkant techniką

Vis daugiau merginų atranda permanentinį makiažą, kurio pagalba galima pasiryškinti antakius, akis ar lūpas. Tačiau Vilniuje esančios „PM studijos“ įkūrėjos, ilgalaikio makiažo meistrės Roma Žilionytė ir Lilija Šmeliova teigia, kad prieš ilgalaikio makiažo procedūrą reikėtų atlikti namų darbus. 

Permanentinis, ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija ar tatuažas?


Permanentinis makiažas dabar ypač populiarus, bet žinių šioje srityje neturinčios merginos gali susipainioti tarp daugybės skirtingų technikų. „Ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija, tatuažas – visa tai permanentinio makiažo sinonimai, kurie reiškia tą patį“, – teigia ilgalaikio makiažo meistrė Lilija Šmeliova.


„Paprastai tariant, permanentinis makiažas – tai kosmetologinė procedūra, kurios metu į odą įvedamas pigmentas. Šis pigmentas, priklausomai nuo odos tipo, išsilaiko apie 1-2 metus ar net ilgiau. Adatinio aparato pagalba pigmentas įvedamas tik į apatinį epidermio sluoksnį, todėl procedūra iš tiesų nėra skausminga“, – patirtimi dalijasi ilgalaikio makiažo meistrė Roma Žilionytė.


Lilija Šmeliova ir Roma Žilionytė
Lilija Šmeliova ir Roma Žilionytė
Asmeninio albumo nuotr.


Kokią techniką rinktis?


Pavadinimų - daugybė, o kaip atsirinkti tai, kas tau labiausiai tinka? Makiažo meistrės tikina, kad įmantrūs pavadinimai dažniausiai tėra marketinginis triukas, tačiau jeigu ketini pasidaryti ilgalaikį makiažą, keletą pagrindinių technikų turėtum žinoti. 


Tušavimo technika kuriami itin ryškūs antakiai, kitaip vadinami „pilno užpildymo“. Būtent ši technika buvo itin populiari prieš kelerius metus, kuomet buvo madingi nenatūraliai atrodantys antakiai.


Šešėliavimo technika skirstoma į kelias kategorijas, tačiau jos esminis principas nesikeičia: iš tamsaus tono pamažu pereinama į šviesesnį, to paties atspalvio toną. Pasitelkus šį metodą antakiai atrodys natūraliai, o ir ryškesnių antakių gerbėjoms tai yra puikus sprendimas, nesukuriantis įrėminimo įspūdžio, kaip neretai įvyksta pasirinkus tušavimą. 


Šiuo metu populiari ir ombre technika, kuri labai panaši į šešėliavimą. Šiuo atveju pasitelkiama ne viena spalva, o daromas jų perėjimas. Taip pat neretai naudojama ir plaukelinė ar plaukelių technika, kuomet aparatu arba ranka kuriamas plaukelių augimo efektas.


Verta paminėti ir kombinavimo techniką – jos metu jungiami skirtingi permanentinio makiažo metodai, atsižvelgiant į klientės poreikius, odos būklę ir kitus svarbius kriterijus.  


Kokio efekto tikėtis?


Didžiąja dalimi būtent nuo odos tipo priklauso, kiek laiko galėsi džiaugtis ilgalaikio makiažo rezultatais. Vidutiniškai permanentinis makiažas išsilaiko metus ar pusantrų, tačiau sausos odos savininkė gali grįžti ir po 2 metų, o turinčiai riebią ir porėtą odą korekciją gali tekti atlikti anksčiau.


Nors ilgalaikių makiažu dažniausiai ryškinami antakiai, galimybės šioje srityje kur kas platesnės. „Vokų zonoje galima nupiešti ilgalaikį akių pravedimą, sukurti minkšto pieštuko linijos efektą, o lūpas pasidailinti akvarelės (skaidresni, švelnesni atspalviai), akvarelės be kontūro (ryškesnis variantas) ar lūpdažio (padengiama daugiau sluoksnių) technikomis. Šiuo metu ypač populiarus akvarelės metodas, kuris padeda išgauti itin natūralius lūpų įvaizdžius. Tik neapsigaukite, pamačiusios 3D, 4D ar net 6D pavadinimus – tai bandymas tas pačias technikas pateikti kaip naujoves“ - sako specialistės. 


Kokybės ir kainos santykis


Skambūs pavadinimai ir viliojančiai atrodančios akcijos gali suklaidinti, tačiau pasiduoti vien reklamos įtakai nereikėtų. 


„Visų pirma, verta peržiūrėti meistrių darbų pavyzdžius ir įvertinti, ar jums priimtinas jų stilius. Pirmasis signalas, kad kokybe galite nusivilti, jei specialistė savo feisbuko paskyroje ar internetinėje svetainėje nėra patalpinusi sugijusių (antakių, lūpų) darbų nuotraukų. Pabrėžiu – būtent sugijusių, o ne tik po procedūros. Iškart po procedūros dauguma darbų atrodo gerai, tačiau tik po kurio laiko galima pamatyti ar darbas iš tiesų buvo atliktas kokybiškai“ – kaip nepasiklysti tarp išaugusios pasiūlos, pataria ilgalaikio makiažo meistrė Roma Žilionytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis