TOP 7 filmai – geriausios knygų ekranizacijos

Gaila, bet filmai dažniausiai toli gražu neprilygsta knygoms. Ir vis dėlto, yra ekranizacijų, kurios niekuo nenusileidžia knygoms, o gal jas net pralenkia?

Šindlerio sąrašas (Schindler's List)

Tai knyga, kurioje perteikiama gyva istorija, vykusi antrojo pasaulinio karo metais okupuotoje Lenkijoje. Siužetas neįtikėtinai gilus, kiekvienas personažas – neabejotinai stiprus žmogus, tad nuošalyje įvykių neliks nė vienas. Filmas tapo savotišku paminklu holokausto aukoms ir tiems žmonėms, kurie išgelbėjo kitų gyvybes, rizikuodami savo gyvenimu. Jeigu dar nematei šio filmo, būtinai pažiūrėk. Tikrai verta.

P.S: Aš tave myliu (P.S. I Love You)

Tai vienas geriausių žinomos autorės Cecelia Ahern romanų. Tai – ne banalus romanas apie meilę, o tikras jausmų, emocijų ir pačių švenčiausių minčių krioklys, kuris nepaliks abejingu net pačio „kiečiausio“ skaitytojo. Knyga – tai įsikūnijimas į pagrindinės veikėjos sielą, kur kiekvienas puslapis alsuoja meile. Pagrindiniai filmo veikėjai – neįtikėtinai graži sutuoktinių pora, kurią įkūnijo Hilary Swank ir Gerard Butler. Atmosfera perteikta aukšiausiu lygiu, atsižvelgta į visas svarbias akimirkas, na, o apsiašaroti žiūrint šį filmą teks tikrai ir ne kartą.

Kovos klubas (Fight Club)

Ši knyga – užburianti ir prikaustanti dėmesį. FOX studija teises į jos ekranizaciją įsigijo dar iki jos publikacijos, nes kino industrijos rykliai kaip mat įžvelgė tikrąjį šedevrą. Reikia pastebėti, kad kūrinys ganėtinai sunkiai skaitosi, ypač žmogui, kuris nėra susipažinęs su Palahniuk’o kūryba. Tačiau jeigu knyga įtrauks tave į skaitymą, tai patikėk, prie šios knygos tu sugrįši dar ne vieną kartą. Vien jau žvaigždžių gausa, nusifilmavusi šiame filme gali būti svaria priežastimi jį pažiūrėti. Siužetas dinamiškas ir įtemptas, vystosi jis neįtikėtinai greitai, todėl nepalikti įspūdžio tiesiog negali. Filmas prikausto nuo pat pirmų minučių ir nepaleidžia iki pat pabaigos.

Harris Poteris (Harry Potter)

Knyga apie berniuką burtininką, kurią skaito tikrai ne tik vaikai. Magija, netikėti siužeto vingiai ir ryškūs personažai – visa tai padėjo knygai tapti pasauliniu bestseleriu, o jos populiarumas neslopsta jau keleri metai. Na, o filmas tikrai neatsilieka nuo originalo. Nuostabiai parinkti aktoriai daro savo: įsivaizduoti ką nors kitą pagrindiniuose vaidmenyse tiesiog neįmanoma. Na, ir specialieji efektai visuose aštuoniuose filmuose tikrai aukšto lygio, todėl ir vertinimas toks puikus.

Ana Karenina (Anna Karenina)

Visame pasaulyle pamėgtas Levo Tolstojaus klasikinis veikalas, nors ir ganėtinai įtempto siužeto, daro įspūdį ir įsirėžia į atmintį, todėl visiškai pelnytai yra įtrauktas į ryškiausios pasaulinės literatūros aukso fondo sąrašą. Šio kūrinio siužetas neįtikėtinai įtraukia ir priverčia skaitytoją kartu su pagrindiniais veikėjais vėl ir vėl išgyventi tiek liūdnas, tiek linksmas jų gyvenimo akimirkas. Romano ekranizacijų iš viso yra apie 30. Mes rekomenduojame 2012 metų versiją su nuostabiąja Keira Knightley.

Kvepalai: vieno žudiko istorija (Perfume: The Story of a Murderer)

Knyga prikausto dėmesį neįtikėtinais siužeto vingiais ir stebina smulkiomis detalėmis. Čia iki smulkmenų tiksliai aprašyta viskas: peizažas, veikėjų emocijos ir, žinoma, kvapai. Skaitant knygą, išgyvenamos pačios įvairiausios emocijos, nuo susižavėjimo iki visiško pasišlykštėjimo. Filmas labai realiai perteikia visus įvykius, susijusius su pagrindiniu veikėju ir ne tik su juo. Na, o puikūs aktoriai, kostiumai ir grimas daro jį tikru šedevru.

Didysis Getsbis (Great Gatsby)

Klasika yra klasika. Gerai apgalvotas siužetas, taikliai perteiktos emocijos, ryškūs vaizdai ir įvykių kaita, priverčiantys susimąstyti. Kalbant apie filmą, kuris neseniai nudžiugino mus savo pasirodymu didžiajame ekrane, būtina pasakyti, kad to laikmečio atmosfera perteikta stulbinančiai tiksliai. Ypatingo dėmesio sulaukė garso takelis, kuris puikiai papildė siužetinę liniją ir veikėjų paveikslus: stilistai ir grimeriai pasidarbavo nepriekaištingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis